W niedzielę, 29 stycznia, na całym świecie pojawią się wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy będą zbierać pieniądze do puszek. 31. Finał jest poświęcony walce z sepsą. Celem tegorocznej zbiórki jest zakup sprzętu przeznaczonego do diagnostyki zakażeń, które mogą prowadzić do rozwoju sepsy.
Kto może być wolontariuszem?
Po otrzymaniu potwierdzenia i przekazaniu zdjęcia, dla wolontariuszy zostały przygotowane identyfikatory i puszki, które mogli odebrać ze swojego sztabu.
Jak rozpoznać wolontariusza WOŚP?
Ważne jest, aby wolontariusze nie chodzili sami, ale zawsze z drugą osobą. Najważniejszym rekwizytem każdego wolontariusza jest puszka, do której można wrzucać pieniądze.
Wolontariusz Finału WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski
- indywidualny numer wolontariusza,
- numer sztabu, w którym jest zarejestrowany wolontariusz,
- imię,
- nazwisko,
- zdjęcie,
- pieczątka,
- hologram,
- kod QR.
Fot. Wzór identyfikatora wolontariusza.
31. Finał WOŚP – walczymy z sepsą, dla małych i dużych!
Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy — oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już w grudniu cel akcji wspierać można poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez Sztaby.