50 członków Pokojowego Patrolu wesprze działania przy 29. Finale WOŚP w finałowym Studio, wykorzystując umiejętności i doświadczenie zdobyte na szkoleniach i w czasie innych wydarzeń.
Finał WOŚP to corocznie ogromne organizowane przez Fundację WOŚP wydarzenie, w czasie którego bardzo aktywnie pracuje Pokojowy Patrol. W czasie styczniowych Finałów Pokojowy Patrol działa w dziesiątkach Sztabów, jednak ogromna grupa wspierała działania przy głównych wydarzeniach w Centrum Warszawy.
Z powodu obostrzeń związanych pandemią, w tym roku będzie to znacznie mniejsza ekipa. Patrolowcy będą działać w kilkunastu grupach, które łącznie będą liczyć 250 osób - ekipa będzie pracować na zmiany, dzięki temu możliwe będzie utrzymanie dystansu. Każdy Patrolowiec zostanie odpowiednio wyposażony - w maseczki i środek do dezynfekcji rąk.
Każda z grup PP ma swojego lidera, który odpowiada za jej działania i przekazuje zadania, które trzeba wykonać. Całość pracy jest koordynowana przez Centrum Dowodzenia, które ma kontakt ze wszystkimi ekipami działającymi w studio.
Tym razem działania Pokojowego Patrolu skupią się na zadbaniu o bezpieczeństwo zaproszonych gości oraz o sprawny przebieg transmisji. Patrolowcy są również wsparciem Centrum Prasowego oraz Redakcji Internetowej, które za cel stawiają sobie, by o Finale było głośno na każdej platformie, a wszyscy, którzy szukają informacji o celu lub możliwości wsparcia - wiedzieli, jak można się zaangażować.
Ze względów bezpieczeństwa tym razem Warszawiacy nie spotkają się na finałowym koncercie, który stał się tradycją orkiestrowego grania. W ramach 29. Finału występy artystów przenosimy do Internetu oraz na antenę TV. Tegoroczna transmisja potrwa nieprzerwanie aż 27 godzin. Rozpocznie się w sobotę 30 stycznia koncertem Piotra Bukartyka i zakończy się dopiero w niedzielę o północy.
Bycie częścią Pokojowego Patrolu to ogromna odpowiedzialność, dlatego niezbędne jest zadbanie o komfort wolontariuszy. Jednym z udogodnień jest zapewnienie komfortowych noclegów w hotelach.
Miasto Stołeczne Warszawa oraz ZTM gwarantują darmowe przejazdy komunikacją miejską dla wszystkich wolontariuszy, w tym Patrolowców. Warunkiem jest okazanie ID. Miejskie Zakłady Autobusowe podstawiają pojazdy na potrzeby przewiezienia członków Patrolu z hotelu do Studia.
Każdy członek Pokojowego Patrolu otrzymał od Flixbus kod na darmowy dojazd do Finału oraz powrót z niego. Darmową podróż dla wolontariuszy 29. Finału zapewniają też Koleje Mazowieckie.
Dbając o szybkość przekazu informacji, sprawną komunikację organizatorów ze wszystkimi wolontariuszami Pokojowego Patrolu, zarówno przed jak i w dniu wydarzenia, umożliwia SerwerSMS.