29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 31 stycznia. Wyjątkowa sytuacja związana z pandemią koronawirusa skłoniła Fundację do poszukiwania nowych pomysłów na organizację wydarzenia oraz wdrożenia skutecznych rozwiązań w kwestii bezpieczeństwa. O komfort kwestujących zadba Booksy, polski startup dostarczający aplikację do rezerwacji wizyt, za pomocą której wolontariusze umówią się do swoich Sztabów, m.in. w celu oddania puszki czy odbioru pakietu wolontariusza. Booksy umożliwia również użytkownikom dorzucenie się do puszki WOŚP bez wychodzenia z domu.
O Booksy
Booksy to polski startup założony w 2013 r. z siedzibą w San Francisco, oferujący platformę do rezerwacji wizyt online dla użytkowników i program do rozwijania biznesu dla usługodawców. Dzięki aplikacji i stronie Booksy.com użytkownicy m.in. Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Brazylii, RPA i Polsce mogą rezerwować wizyty online u swoich ulubionych fryzjerów, barberów i kosmetyczek, a od niedawna także w nowych kategoriach utworzonych na rynku polskim, takich jak finanse czy telekomunikacja.
Kontakt dla mediów:
Więcej informacji www.Booksy.com
Kontakt dla mediów:
Marta Piórkowska
Senior Marketing Manager
tel. 530436171, marta.piorkowska@booksy.com
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 28 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 miliarda PLN.
29. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Enej, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.