01/13/21

Wolontariusze WOŚP umówią wizytę w Sztabie za pomocą aplikacji Booksy


29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 31 stycznia. Wyjątkowa sytuacja związana z pandemią koronawirusa skłoniła Fundację do poszukiwania nowych pomysłów na organizację wydarzenia oraz wdrożenia skutecznych rozwiązań w kwestii bezpieczeństwa. O komfort kwestujących zadba Booksy, polski startup dostarczający aplikację do rezerwacji wizyt, za pomocą której wolontariusze umówią się do swoich Sztabów, m.in. w celu oddania puszki czy odbioru pakietu wolontariusza. Booksy umożliwia również użytkownikom dorzucenie się do puszki WOŚP bez wychodzenia z domu.

W celu usprawnienia procesu odbioru pakietów wolontariusza (puszki, identyfikatora, maseczek i flagi) czy oddawania puszek w Sztabach, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdecydowała się sięgnąć po nowe rozwiązanie, które zapewni wolontariuszom bezpieczeństwo podczas tegorocznego Finału. W aplikacji Booksy pojawiła się zupełnie nowa kategoria ze Sztabami WOŚP. Każdy wolontariusz, którego Sztab zdecydował się to rozwiązanie, będzie mógł sprawnie umówić wizytę online, rezerwując ją za pomocą aplikacji.

Możliwość umówienia wizyty online niweluje ryzyko wystąpienia kolejek w Sztabach, co jest szczególnie ważne w czasie pandemii. Rozwiązanie gwarantuje więc wolontariuszom poczucie bezpieczeństwa i komfortu oraz usprawnia proces załatwiania wszelkich formalności zarówno w dniu Finału, jak i w trakcie przygotowań do wydarzenia.

Wsparcie na linii Sztab-wolontariusz to nie jedyny sposób, w jaki Booksy włączy się w tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Startup umożliwi również użytkownikom przekazanie wybranej kwoty do puszki WOŚP za pośrednictwem aplikacji. Cała zebrana suma zostanie przesłana bezpośrednio na konto 29. Finału WOŚP a ci, którzy zdecydują się grać razem z WOŚP za pomocą Booksy, będą mogli zrobić to wygodnie, bez wychodzenia z domu i za pomocą aplikacji, która towarzyszy im na co dzień.

Środki zebrane podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przekazane oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W tegorocznej zbiórce udział weźmie blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierających pieniądze, które zostaną następnie rozliczone w blisko 1 400 Sztabach, w tym kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. Wolontariusze będą zaopatrzeni w maseczki, płyn do dezynfekcji i specjalne materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa. Możliwość umówienia wizyty w Sztabie za pośrednictwem aplikacji to pierwsze na taką skalę rozwiązanie w historii Finałów WOŚP.

O Booksy

Booksy to polski startup założony w 2013 r. z siedzibą w San Francisco, oferujący platformę do rezerwacji wizyt online dla użytkowników i program do rozwijania biznesu dla usługodawców. Dzięki aplikacji i stronie Booksy.com użytkownicy m.in. Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Brazylii, RPA i Polsce mogą rezerwować wizyty online u swoich ulubionych fryzjerów, barberów i kosmetyczek, a od niedawna także w nowych kategoriach utworzonych na rynku polskim, takich jak finanse czy telekomunikacja.

Kontakt dla mediów:
Więcej informacji www.Booksy.com
Kontakt dla mediów:
Marta Piórkowska
Senior Marketing Manager
tel. 530436171, [email protected]

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 28 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 miliarda PLN.

29. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Enej, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.