Jury XVII edycji Konkursu „Świat przyjazny dziecku”, organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka, przyznało Fundacji WOŚP nagrodę główną za grę planszową „Pierwsza Pomoc”, którą doceniła kapituła konkursu i wyłoniono ją pośród ponad 300 produktów z 65 firm. Patronem honorowym Konkursu została Jolanta Kwaśniewska.
Główna nagroda i docenienie gry planszowej Pierwsza Pomoc, która porusza tak bardzo ważną tematykę jak zasady pierwszej pomocy, to ważne osiągnięcie. Jesteśmy bardzo dumni z wyróżnienia, które otrzymaliśmy od Komitet Ochrony Praw Dziecka. Jest to dodatkowy zastrzyk energii do tworzenia nowych rzeczy.
- komentuje Małgorzata Bochniak, koordynatorka Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować"
fot. Dominik Malik/materiały WOŚP
To ogromny rozmach i skala zaufania, jakim darzą nas producenci i dystrybutorzy. Praca naszej kapituły pozwala na pomoc dzieciom, rodzicom i opiekunom w coraz lepszym wyborze książek, zabawek, miejsc dla dzieci. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce na przełomie maja/ czerwca w równie ciekawym, co do tej pory, prestiżowym miejscu.
- czytamy na stronie KOPD
materiały WOŚP
Nauka pierwszej pomocy skutkuje ratowaniem życia ludzkiego. Nie ma tutaj nawet grama polityki, jest za to realizacja najpiękniejszego motta, które przyświeca szeroko pojętej edukacji - czym skorupka za młodu…
- Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP
fot. Dominik Malik/materiały WOŚP
Do tej pory przeszkoliliśmy 2 743 759 uczniów w polskich szkołach podstawowych. Wszyscy uczniowie zdali egzamin i otrzymali podręcznik pierwszej pomocy. Odbyło się to w 12 464 szkołach. Wszystkie te szkoły mają zakupione przez Fundację WOŚP, dzięki zaangażowaniu całego narodu, pomoce dydaktyczne. Przede wszystkim jednak - w ciągu 13 lat przeszkoliliśmy 30 tys. nauczycieli, którzy dziś naukę pierwszej pomocy w szkołach prowadzą. Chcemy, aby te zajęcia, tak jak w wielu krajach na świecie, stały się obowiązkowe. Chodzi o 32 godziny lekcyjne w ciągu 3 lat edukacji wczesnoszkolnej. Dzięki temu coś, co już jest w szkołach, będzie mocą przepisu realizowane na co dzień i na tym bardzo nam zależy. Dziś są to zajęcia dodatkowe, a przez to, niestety, nieregularne. Bywa wręcz, że w wielu szkołach są, mimo posiadanych materiałów edukacyjnych jak chociażby fantomy, co jakiś czas z różnych powodów przerywane.
- podsumowuje Jerzy Owsiak
fot. Dominik Malik/materiały WOŚP
fot. Dominik Malik/materiały WOŚP