Trwa 66. Konkurs Ofert, dedykowany urządzeniom dla laboratoriów mikrobiologicznych. Na czym polega procedura zakupowa, według której działa Orkiestra?
Konkurs Ofert to świetna forma prowadzenia negocjacji cenowych i gwarantujemy Wam, że gdyby tematem tych negocjacji było cokolwiek innego, niekoniecznie sprzęty i artykuły medyczne, ta sama idea pozwalałaby zawsze wybrać najlepszy wariant. W takich negocjacjach nie ma miejsca na przypadkowych oferentów, którzy nie spełniają najbardziej podstawowych zasad prowadzenia jakichkolwiek negocjacji handlowych, jak chociażby zagwarantowanie dobrego wykonania zamówienia, serwisu, szkolenia, czyli po prostu wiarygodności. Bardzo rozważnie wydajemy każdą przekazaną nam przez społeczeństwo złotówkę
Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP
- Pierwsze wejście to ocena jakościowa, której eksperci dokonują po zapoznaniu się ze szczegółowymi ofertami złożonymi przez firmy uczestniczące w postępowaniu.
- Wejście drugie, które jest wspólne dla wszystkich firm, to doprecyzowanie, jaki sprzęt - o jakich funkcjach i parametrach - Fundacja zamierza kupić.
- Ostatni blok to rozmowy z każdym z oferentów na temat proponowanej ceny jednostkowej urządzeń.
Jurek Owsiak podczas 66. Konkursu Ofert, fot. Łukasz Widziszowski
Tylko w 2022 roku Fundacja WOŚP zrealizowała 6 Konkursów Ofert, kupując 1238 nowoczesnych urządzeń medycznych za łącznie 109 564 666,53 złotych i wspierając w ten sposób m.in. ratownictwo medyczne, okulistykę dziecięcą, laryngologię i reumatologię. W kwietniu tego roku Orkiestra przeprowadziła zakupy uzupełniające dla okulistyki dziecięcej, która była tematem 30. Finału, a także dokonała wyboru angiokardiografu dwupłaszczyznowego.