mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Fot. Edyta Kurycka

mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Opublikowany

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji.

Wpłata to efekt promocji „Rachunek na dwa serca”, skierowanej do przedsiębiorców otwierających rachunek w mBanku korporacyjnym w styczniu i lutym br. Bank obiecał im wtedy, że miesięczne opłaty za prowadzenie rachunku i wykonane przelewy krajowe, zlecone od stycznia do czerwca 2018 roku, zostaną przekazane na rzecz WOŚP. Łącznie jest to suma 77 137,63 zł.

W tym roku mBank debiutował w roli oficjalnego partnera Finału WOŚP, zorganizowanego po raz 26. – tym razem dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W ramach współpracy bank zajął się liczeniem pieniędzy i obsługą sztabów WOŚP. Wyposażył też wolontariuszy w terminale płatnicze i otworzył swoje placówki w całej Polsce.

Dodatkowo, zadeklarował, że będzie podwajać wpłaty klientów indywidualnych na rzecz WOŚP w wysokości 10, 20, 50 i 100 zł, łącznie nawet do 1 mln złotych. Ponieważ klienci banku wykazali się niezwykłą hojnością, i do wieczora w dniu finału wpłacili 6,7 mln zł, mBank podwoił tę kwotę i przekazał Orkiestrze nie deklarowany 1, ale aż łącznie 7 milionów. 
Fot. Edyta Kurycka

Fot. Edyta Kurycka

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Rekordowy wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

temu

Kwota zadeklarowana na zakończenie 14 stycznia: 81 423 542 PLN. Podczas 26. Finału WOŚP zebraliśmy: 126 373 804,34 PLN. Nie wierzyliśmy w to, co widzieliśmy sprawdzając stan finałowego rachunku bankowego. Już w dniu akcji nie było wątpliwości, że razem z Polaka
Internauci zebrali ponad 18 milionów złotych dla WOŚP

temu

Zbiórki i aukcje zorganizowane w internecie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny zakończyły się wielkim sukcesem. W trakcie 26. Finału internauci korzystający z systemu PayU przekazali 18 109 010 złotych na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. PayU gra z Orkiestrą Jurka Owsiaka już od 16 lat, nie pobierając żadnej prowizji, dzięki czemu każda złotówka wpłacona na WOŚP jest w całości przekazywana na konto Fundacji.
Fundacja WOŚP zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

temu

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czwartek (8 marca) zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP! Specjalnie zorganizowana konferencja prasowa odbędzie się w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 63 A (wjazd od ul. Trojdena). UWAGA - nie zapewniamy parkingu! Początek o godzinie 10:30.
Dobro wraca! 26. Finał WOŚP oczami internautów

temu

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 81 milionów złotych. Osiągnięta została więc kwota deklarowana na koniec Finału - tego czy w tym roku także udało się przekroczyć granicę stu milionów dowiemy się 8. marca, na specjalnej konferencji prasowej.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.