Rondo im. WOŚP w Szczecinku

Rondo im. WOŚP w Szczecinku

Opublikowany

W piątek (22 czerwca) odbyła się uroczystość nadania nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rondu w Szczecinku. Na wydarzeniu byli obecni: Jerzy Hardie-Douglas - Burmistrz Miasta Szczecinek, Jerzy Owsiak - założyciel i prezes zarządu Fundacji WOŚP oraz mieszkańcy Szczecinka.

Kiedy dojeżdżaliśmy do ronda - ulewa była ogromna, ale kiedy odsłanialiśmy w Szczecinku Rondo im. WOŚP - niebo się rozchmurzyło, deszcz przestał padać i wyszło słońce.

Bo jak może być inaczej, kiedy w tak pogodnych nastrojach – kolejny raz odsłaniamy tabliczkę z nazwą, która dla milionów Polaków jest synonimem radości, wspólnego tworzenia rzeczy niezwykłych, jest synonimem przyjaźni, tolerancji i budowania naszego wizerunku Polaków pogodnych pełnych przyjaźni do wszystkich, którzy potrafią zrobić karnawał brazylijski w środku zimy. I to się czuło na Rondzie, kiedy przemawialiśmy, kiedy odsłanialiśmy i w rytmach „karnawału” zespołu Voo Voo zrobiliśmy sobie masę zdjęć – między innymi z uczniami, którzy już nie mieli obowiązku tam być, bo przecież dzisiaj wakacje, a byli.

To naprawdę wielka sprawa, kiedy w ten sposób potrafimy uhonorować nasze Polaków działania na rzecz innych. To Rondo reprezentuje nie tylko ludzi w Szczecinku, którzy robią super finałowy sztab. To rondo reprezentuje nas wszystkich, którzy tworzą najpiękniejszą orkiestrę świata.

Życzymy, żeby wszystkie wjazdy na rondo, kończyły się szczęśliwym wyjazdem.

Wielkie dzięki dla Burmistrza i jego ekipy, i dla wszystkich, którzy zorganizowali to pełne uśmiechu wydarzenie. Żadnej akademii ku czci, po prostu prawdziwa autentyczna życzliwość.

Jurek Owsiak

Fot. Fundacja WOŚP

Fot. Fundacja WOŚP

Kopiuj tekst

Udostępnij

WOŚP i TVN zapraszają na Wielki Mecz

W niedzielę, 9 września na murawie stadionu przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie po raz kolejny spotkają się drużyny TVN i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ich czele staną Grzegorz Kajdanowicz i Jurek Owsiak, a gospodarzami imprezy będą Agnieszka Woźniak-Starak i Filip Chajzer. Tegoroczna edycja Wielkiego Meczu wesprze zakup karetki noworodkowej dla Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.