Gwiazdy na starcie Runmageddonu

Gwiazdy na starcie Runmageddonu

Opublikowany

Anna Dereszowska, Katarzyna Glinka, Piotr Gacek, Łukasz Jakóbiak oraz inne znakomite osoby wystartują już w sobotę 26 maja br. w specjalnej serii Runmageddonu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na początku tego roku organizatorzy najbardziej rozpoznawalnego biegu z przeszkodami w Polsce wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy niecodziennymi aukcjami. Na jedną z licytacji dla WOŚP trafiło 8 wyjątkowych pakietów startowych na specjalną serię Runmageddonu Warszawa, która zaplanowana została na 26 maja 2018 r., godzinę 13:00. W ramach wszystkich zorganizowanych przez Runmageddon aukcji zebrano 11 842 złotych, które przekazano na cel 26. Finału WOŚP.

W specjalnej serii Runmageddonu obok zwycięzców aukcji, wystartują zespoły składające się z aktorów, muzyków, dziennikarzy i wybitnych sportowców. Wszyscy uczestnicy będą pokonywać formułę Rekrut, czyli trasę 6 kilometrów najeżoną ponad 30 przeszkodami. Na dzień dzisiejszy, swój udział potwierdzili między innymi: ambasadorki marki Renault - aktorki: Anna Dereszowska i Katarzyna Glinka, YouTuber Łukasz Jakóbiak, aktor Krzysztof Wieszczek, siatkarski wicemistrz świata Piotr Gacek, trener biegowy Mateusz Jasiński, pierwszy Polak w NBA Cezary Trybański, profesjonalna drifterka Karolina Pilarczyk. W serii specjalnej wystartuje także zespół rajdowy RMF4 RACING Team, ekipa przyjaciół Runmageddonu z prezesem Jaro Bienieckim oraz przedstawiciele mediów. Lista uczestników cały czas rośnie.

Kluczem do ukończenia Runmageddonu jest pomaganie: jeśli pomagasz innym na trasie, na to samo możesz liczyć od innych startujących. To super podejście jest odzwierciedleniem działania Orkiestry. To całkowicie naturalne, że podjęliśmy wyzwanie z Runmageddonem.

Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP

To dla nas wielki zaszczyt móc współpracować z drużyną Orkiestry. Cieszymy się także, że aktorzy, sportowcy, artyści, dziennikarze podejmą się naszego ekstremalnego wyzwania. Pobiegniemy razem z nimi i razem będziemy pokonywać specjalną formułę Rekrut dedykowaną Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Zachęcamy wszystkich do pojawienia się na trasie i kibicowania zawodnikom! - kończy Bieniecki

Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu

32821360_1702036053208713_4803366672226320384_n.jpg
Specjalna seria Runmageddonu zorganizowana będzie w trakcie majowego weekendu, 26-27 maja. Tym razem, najbardziej ekstremalny bieg przez przeszkody odbędzie się w Garnizonie Modlin, gdzie uczestnicy biegu będą pokonywać niecodzienne utrudnienia biegając po koszarach, podziemiach Twierdzy Modlin oraz po skarpie nad malowniczą rzeką Narew.  

W ramach Runmageddonu Warszawa Powered By Duracell chętni, którzy chcieliby poczuć smak ekstremalnej zabawy, mogą wybrać odpowiednią dla siebie formułę biegu i zapisać się na nią przez stronę internetową: www.runmageddon.pl. Zapisy internetowe potrwają do czwartku (24 maja) do godziny 14:00.  

Osoby dorosłe lub młodzież po 15 roku życia, ale tylko z osobistym potwierdzeniem prawnego opiekuna, mogą wziąć udział w formułach: Intro: 3 kilometry z ponad 15 przeszkodami, Rekrut: 6 kilometrów z minimum 30 utrudnieniami, czy Classic 12 kilometrów z 50 przeszkodami. Wyjątkowo, w tej edycji mogą też wystartować w Nocnym biegu Rekrut, który przeznaczony jest zdecydowanie dla osób o stalowych nerwach.

Dla dzieci w wieku 4-11 lat przygotowana zostanie trasa KIDS, w której najmłodsi Runmageddończycy przemierzać będą jednokilometrowy odcinek naszpikowany około 10 przeszkodami. Młodzież w wieku 12 -15 lat stanie przed zadaniem przebiegnięcia formuły Junior, czyli dwóch kilometrów i pokonania co najmniej 15 przeszkód.

Dla kibiców ekstremalnych wyzwań przygotowane będzie Miasteczko Kibica, w którym nie zabraknie atrakcji od partnerów Runmageddonu. Będzie można sprawdzić swoje sportowe możliwości w Strefie Challenge, posmakować dań z różnych zakątków świata z Strefie Gastro, odpocząć w Strefie Chillout, a także podziwiać zmagania dzielnych Runmageddończyków.
2.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Znamy już najlepszych Małych Ratowników! Zakończył się 7. Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować"!

Dziś (6 czerwca) w Warszawie zakończył się 7. Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować" organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Reprezentacje 10 szkół podstawowych z całej Polski, 40 małych ratowników wraz z nauczycielami, wzięło udział w grze miejskiej po najciekawszych miejscach stolicy. Najsprawniej z wykonaniem wszystkich zadań związanych z pierwszą pomocą poradzili sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kołodziejewie (woj. kujawsko-pomorskie).