Instruktorzy WOŚP przeszkolili nauczycieli z pierwszej pomocy

Instruktorzy WOŚP przeszkolili nauczycieli z pierwszej pomocy

Opublikowany

Instruktorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znów ruszyli w Polskę, by szkolić nauczycieli w ramach prowadzonego przez Fundację Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Tym razem w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku w szkoleniu wzięło udział aż 67 nauczycieli z 37 podkarpackich szkół.

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała bezpłatnie ponad 66 400 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne szkołom w całej Polsce.

W ramach programu Fundacja organizuje w całej Polsce szkolenia dla nauczycieli chcących zdobyć wiedzę z zakresu dydaktyki pierwszej pomocy. Termin wyznaczany jest w momencie, gdy zbierze się odpowiednia ilość chętnych szkół z regionu. 
nowe logo RUR.jpg
Dzięki tej inicjatywie blisko 3 miliony dzieci w całej Polsce zna zasady pierwszej pomocy a nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest w Polsce powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci!

Fundacja WOŚP od wielu lat bezskutecznie zwraca się do Ministerstwa Edukacji Narodowej o wprowadzenie obowiązku nauki pierwszej pomocy. W 2012 roku Fundacja przedłożyła w Ministerstwie propozycję podstawy programowej, wnioskując o łącznie 32 godziny lekcyjne w trakcie 3 lat nauki w klasach 1-3 w szkołach podstawowych.
Szkolenia dla nauczycieli prowadzone przez Instruktorów Programu

Szkolenia dla nauczycieli prowadzone przez Instruktorów Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować", fot. Fundacja WOŚP

Szkolenia dla nauczycieli prowadzone przez Instruktorów Programu

Szkolenia dla nauczycieli prowadzone przez Instruktorów Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować", fot. Fundacja WOŚP

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
WOŚP chce pobić rekord w udzielaniu pierwszej pomocy

temu

Już za miesiąc, 16 października, w samo południe Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podejmie próbę pobicia rekordu w pierwszej pomocy! Do akcji cały czas można dołączyć! Fundacja zaprasza do udziału w akcji firmy, instytucje oraz osoby – liczy się każda pomoc!
Znamy już najlepszych Małych Ratowników! Zakończył się 7. Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować"!

temu

Dziś (6 czerwca) w Warszawie zakończył się 7. Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować" organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Reprezentacje 10 szkół podstawowych z całej Polski, 40 małych ratowników wraz z nauczycielami, wzięło udział w grze miejskiej po najciekawszych miejscach stolicy. Najsprawniej z wykonaniem wszystkich zadań związanych z pierwszą pomocą poradzili sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kołodziejewie (woj. kujawsko-pomorskie).
Prawie 50 szkół z całej Polski w drugim etapie konkursu WOŚP

temu

Wczoraj (3 kwietnia) zakończył się pierwszy etap siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych. Do drugiego etapu przeszło aż 46 placówek z całej Polski, których listę można znaleźć poniżej.
Rusza 7. edycja konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować"

temu

Celem organizowanego konkursu jest stworzenie okazji do promocji zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz ich rodzin i najbliższych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.