Znamy Finalistów 7. Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować
Kopiuj tekst

Znamy Finalistów 7. Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować

Do drugiego z trzech etapów zaklasyfikowało się aż 46 szkół!

Za nami półfinały Ogólnopolskiego Konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować"! Do drugiego z trzech etapów zaklasyfikowało się aż 46 szkół, a ich zadaniem było przygotowanie komiksu poświęconego pierwszej pomocy. Rywalizacja w zakończonym właśnie etapie była bardzo emocjonująca, a przesłane prace przedstawiały na prawdę wysoki poziom. Przed nami Finał konkursu, który już 6 czerwca odbędzie się w Warszawie.

O zwycięstwo będą ubiegać się:
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 34 - Radom
  • Szkoła Podstawowa nr 21 - Lublin
  • Szkoła Podstawowa nr 2 - Brenna
  • Szkoła Podstawowa nr 8 - Gdańsk
  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 "Dębinka" - Poznań
  • Szkoła Podstawowa im.Janusza Kusocińskiego - Kołodziejewo
  • Szkoła Podstawowa nr 63 - Szczecin
  • Szkoła Podstawowa - Wasilków
  • Szkoła Podstawowa im.T.Kościuszki - Jasienica
  • Szkoła Podstawowa nr 2 - Hajnówka
Rywalizacja w Finale polegać będzie na współzawodnictwie reprezentacji ratowniczych w konkurencjach łączących w sobie zajęcia ruchowe z wiedzą na temat podstawowych czynności ratujących życie, które obejmuje Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” Fundacji WOŚP, przeprowadzonej w formie gry miejskiej odbywającej się na terenie Warszawy. 
Jurorzy z pracami zakwalifikowanymi do Finału 7. Ogólnopolskiego Konkursy

Jurorzy z pracami zakwalifikowanymi do Finału 7. Ogólnopolskiego Konkursy "Ratujemy i Uczymy Ratować", fot. Fundacja WOŚP

Celem organizowanego przez Fundację WOŚP konkursu jest stworzenie okazji do promocji zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz ich rodzin i najbliższych. Już po raz szósty Fundacja zachęca wszystkie szkoły biorące udział w Programie "Ratujemy i Uczymy Ratować" do pochwalenia się umiejętnościami, które uczniowie nabyli w trakcie lekcji z pierwszej pomocy. Udział w konkursie to nie tylko możliwość atrakcyjnego przećwiczenia i powtórzenia posiadanej już wiedzy, ale także okazja do wygrania naprawdę atrakcyjnych nagród dla szkół!

Serdecznie gratulujemy wszystkim szkołom, które przeszły do Finału oraz wszystkim tym, które zgłosiły się do udziału w naszym Konkursie! Mamy nadzieję, że przygotowanie prac konkursowych było ciekawym pretekstem do przypomnienia sobie i uczniom wiedzy z pierwszej pomocy, zdobytej w trakcie zajęć organizowanych w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".
Powiązane artykuły
WOŚP chce pobić rekord w udzielaniu pierwszej pomocy

Już za miesiąc, 16 października, w samo południe Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podejmie próbę pobicia rekordu w pierwszej pomocy! Do akcji cały czas można dołączyć! Fundacja zaprasza do udziału w akcji firmy, instytucje oraz osoby – liczy się każda pomoc!
Znamy już najlepszych Małych Ratowników! Zakończył się 7. Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować"!

Dziś (6 czerwca) w Warszawie zakończył się 7. Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować" organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Reprezentacje 10 szkół podstawowych z całej Polski, 40 małych ratowników wraz z nauczycielami, wzięło udział w grze miejskiej po najciekawszych miejscach stolicy. Najsprawniej z wykonaniem wszystkich zadań związanych z pierwszą pomocą poradzili sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kołodziejewie (woj. kujawsko-pomorskie).
Instruktorzy WOŚP przeszkolili nauczycieli z pierwszej pomocy

Instruktorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znów ruszyli w Polskę, by szkolić nauczycieli w ramach prowadzonego przez Fundację Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Tym razem w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku w szkoleniu wzięło udział aż
Prawie 50 szkół z całej Polski w drugim etapie konkursu WOŚP

Wczoraj (3 kwietnia) zakończył się pierwszy etap siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych. Do drugiego etapu przeszło aż 46 placówek z całej Polski, których listę można znaleźć poniżej.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.