Prawie 50 szkół z całej Polski w drugim etapie konkursu WOŚP

Prawie 50 szkół z całej Polski w drugim etapie konkursu WOŚP

Opublikowany

Wczoraj (3 kwietnia) zakończył się pierwszy etap siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych. Do drugiego etapu przeszło aż 46 placówek z całej Polski, których listę można znaleźć poniżej.

Celem organizowanego konkursu jest stworzenie okazji do promocji zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz ich rodzin i najbliższych. Udział w konkursie to nie tylko możliwość atrakcyjnego przećwiczenia i powtórzenia posiadanej już wiedzy, ale także okazja do wygrania naprawdę atrakcyjnych nagród dla szkół z całej Polski. W ramach pierwszego etapu uczniowie mieli za zadanie przygotować plakaty edukacyjne poświęcone pierwszej pomocy. Do Fundacji nadesłano ich ogromną ilość, więc jury (w którego skład wchodzili: Jurek Owsiak oraz koordynatorzy Programu Ratujemy i Uczymy Ratować) nie mieli łatwego zadania, aby wybrać najbardziej kolorowe i oryginalne prace. Autorzy wyróżnionych plakatów zostali zaproszeni do udziału w drugim etapie konkursu.

Szkoły podstawowe wyróżnione w pierwszym etapie konkursu będą teraz rywalizować w kolejnym etapie konkursu o przejście do Finału. Druga tura zmagań będzie polegać na przygotowaniu przez uczniów komiksu o tematyce pierwszej pomocy. Termin na przygotowanie pracy i wysłanie do Fundacji WOŚP mija 9 maja (środa) - decyduje data dostarczenia przesyłki. Finał 7. Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować odbędzie się 6 czerwca 2018 w Warszawie i tradycyjnie przybierze formę gry miejskiej po najciekawszych miejscach w stolicy.
Finał 6. Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować, fot. Łukasz Widziszowski

Finał 6. Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować, fot. Łukasz Widziszowski

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, co udało nam się osiągnąć w temacie pierwszej pomocy. Od początku działania Programu Ratujemy i Uczymy Ratować przeszkolonych zostało blisko 3 mln dzieci z ponad 12 tys. szkół. Wciąż zgłaszają się do nas kolejne placówki, co pokazuje jak ważnym i potrzebnym tematem jest pierwsza pomoc. Dodatkowo chcemy też zaproponować dzieciom trochę zabawy, bo przecież najlepsza nauka jest właśnie przez zabawę, stąd kolejna, siódma już edycja konkursu. Mamy nadzieję, że przygotowanie plakatów było dla uczniów świetną okazją do przypomnienia sobie wiedzy z pierwszej pomocy.

Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Fundacja WOŚP serdecznie gratuluje szkołom, które przeszły do drugiego etapu oraz wszystkim, które zgłosiły się do udziału w konkursie! 

Partnerem 7. Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować jest Volkswagen.
Finał 6. Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować, fot. Łukasz Widziszowski

Finał 6. Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować, fot. Łukasz Widziszowski

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.

Szkoły podstawowe przystąpiły do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała im bezpłatnie ponad 65 000 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Fundacja WOŚP cały czas prowadzi szkolenia dla nauczycieli i przekazuje potrzebne dla kontynuacji Programu materiały. Dzięki wspólnej inicjatywie blisko 3 000 000 dzieci zna zasady pierwszej pomocy!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
WOŚP chce pobić rekord w udzielaniu pierwszej pomocy

temu

Już za miesiąc, 16 października, w samo południe Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podejmie próbę pobicia rekordu w pierwszej pomocy! Do akcji cały czas można dołączyć! Fundacja zaprasza do udziału w akcji firmy, instytucje oraz osoby – liczy się każda pomoc!
Znamy już najlepszych Małych Ratowników! Zakończył się 7. Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować"!

temu

Dziś (6 czerwca) w Warszawie zakończył się 7. Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować" organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Reprezentacje 10 szkół podstawowych z całej Polski, 40 małych ratowników wraz z nauczycielami, wzięło udział w grze miejskiej po najciekawszych miejscach stolicy. Najsprawniej z wykonaniem wszystkich zadań związanych z pierwszą pomocą poradzili sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kołodziejewie (woj. kujawsko-pomorskie).
Instruktorzy WOŚP przeszkolili nauczycieli z pierwszej pomocy

temu

Instruktorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znów ruszyli w Polskę, by szkolić nauczycieli w ramach prowadzonego przez Fundację Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Tym razem w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku w szkoleniu wzięło udział aż
Rusza 7. edycja konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować"

temu

Celem organizowanego konkursu jest stworzenie okazji do promocji zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz ich rodzin i najbliższych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.