Fundacja WOŚP zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

Fundacja WOŚP zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

Opublikowany

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czwartek (8 marca) zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP! Specjalnie zorganizowana konferencja prasowa odbędzie się w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 63 A (wjazd od ul. Trojdena). UWAGA - nie zapewniamy parkingu! Początek o godzinie 10:30.

Konferencję poprowadzi Jurek Owsiak.

Na wydarzenie obowiązuje akredytacja za pośrednictwem Bazy Mediów WOŚP. Składanie wniosków o akredytację będzie możliwe do 7 marca do godz. 14:00.
Fot. Michał Kwaśniewski

Fot. Michał Kwaśniewski

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był ogromnym przedsięwzięciem, który swoim zasięgiem objął cały świat! Orkiestra zagrała wszędzie tam, gdzie mieszkają i żyją Polacy, od dalekich Chin, po gorącą Kalifornię, od zimnej Stacji Polarnej na Biegunie Północnym, po gorący Cypr. Atmosfera panująca w ciągu tego wyjątkowego dnia była niespotykana, bowiem Orkiestra to jedna z niewielu idei, które łączą Polaków ponad wszelkimi podziałami. Dzięki zaufaniu i setkom tysięcy wolontariuszy, w styczniową niedzielę po raz kolejny udało się zebrać ogromną ilość środków, które Fundacja WOŚP przeznaczy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla oddziałów neonatologicznych w całej Polsce.

8 marca 2018 roku to będzie dzień podsumowania i ujawnienia informacji, na którą czekamy najbardziej - jaką kwotę udało się zebrać w ramach tegorocznej zbiórki. Suma deklarowana na koniec dnia Finału, 14 stycznia br., to 81 423 542 PLN. Ostateczny wynik 26. Finału WOŚP Fundacja zaprezentuje w holu Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Jest to jedna z najnowocześniejszych placówek pediatrycznych w Polsce i od lat korzysta ze sprzętu zakupionego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W trakcie konferencji Jurek Owsiak podsumuje 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekaże także kilka ważnych informacji związanych z tegoroczną edycją Najpiękniejszego Festiwalu Świata. 8 marca poznamy także cel, na jaki Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekaże środki pozyskane jako 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego.

Tuż po oficjalnej części uroczystości będzie możliwość indywidualnych nagrań z gośćmi konferencji.

Konferencja będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem serwisu YouTube na kanale WOŚP
Fot. Michał Kwaśniewski

Fot. Michał Kwaśniewski

26. Finał WOŚP odbył się 14 stycznia 2018, a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W drugą niedzielę stycznia 120 tysięcy wolontariuszy kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. W sumie powstało 1 700 sztabów akcji. Odbyło się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń, a o godzinie 20:00 tradycyjnie niebo rozświetliło "Światełko do nieba" - happening będący punktem kulminacyjnym całodziennej zbiórki.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 25. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Rekordowy wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

temu

Kwota zadeklarowana na zakończenie 14 stycznia: 81 423 542 PLN. Podczas 26. Finału WOŚP zebraliśmy: 126 373 804,34 PLN. Nie wierzyliśmy w to, co widzieliśmy sprawdzając stan finałowego rachunku bankowego. Już w dniu akcji nie było wątpliwości, że razem z Polaka
Internauci zebrali ponad 18 milionów złotych dla WOŚP

temu

Zbiórki i aukcje zorganizowane w internecie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny zakończyły się wielkim sukcesem. W trakcie 26. Finału internauci korzystający z systemu PayU przekazali 18 109 010 złotych na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. PayU gra z Orkiestrą Jurka Owsiaka już od 16 lat, nie pobierając żadnej prowizji, dzięki czemu każda złotówka wpłacona na WOŚP jest w całości przekazywana na konto Fundacji.
Dobro wraca! 26. Finał WOŚP oczami internautów

temu

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 81 milionów złotych. Osiągnięta została więc kwota deklarowana na koniec Finału - tego czy w tym roku także udało się przekroczyć granicę stu milionów dowiemy się 8. marca, na specjalnej konferencji prasowej.
„Sztuka Dobro Czynna” – Obraz, który powstał z komentarzy Internetowych o WOŚP

temu

Akcja „Sztuka Dobro Czynna” udowadnia, że dobro ma większą moc niż hejt! W ramach projektu przez rok zbierano internetowe komentarze na temat WOŚP. Te nieprzychylne maszyna, dzięki specjalnemu algorytmowi, przetworzyła w dzieło sztuki. Środki ze sprzedaży obrazu trafią do Wielkiej Orkiestry.