Po niemal miesiącu od startu rejestracji Sztabów nadszedł czas na kolejny ważny etap przygotowań do 32. Finału WOŚP – zapisy dla wolontariuszy ruszyły.
Jak zostać wolontariuszem 32. Finału WOŚP?
Aby zostać wolontariuszem 32. Finału WOŚP, należy podjąć kilka kluczowych kroków. Początkowo, ważne jest znalezienie odpowiedniego Sztabu, z którym chce się współpracować. Informacje kontaktowe do wszystkich Sztabów dostępne są na oficjalnej stronie WOŚP – można się tam także zapoznać się z Regulaminem Wolontariusza.
Proces rekrutacji obejmuje dwie ścieżki – osobistą, poprzez bezpośredni kontakt ze Sztabem i umówienie się na spotkanie, oraz online, przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl. Należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. W niektórych przypadkach Sztab może wymagać użycia specjalnych kodów (tokenów) w procesie rejestracji, które należy wprowadzić na stronie z rejestracją. Wolontariusze mają możliwość zbierania pieniędzy do tradycyjnej skarbonki, za pomocą eSkarbonki online lub połączenia obu form wsparcia.
Wolontariusz 27. Finału WOŚP, fot. Marcin Michoń
Rejestracja Sztabów 32. Finału WOŚP
W październiku wystartowała rejestracja Sztabów 32. Finału WOŚP. Do tej pory zgłosiło się ponad 1 300 Sztabów. Podobnie do lat poprzednich zgłaszają się Sztaby nie tylko z Polski, ale z całego świata. Na obecną chwilę zgłosili się przedstawiciele Sztabów WOŚP z: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Holandii, Norwegii, Cypru, Szwajcarii, Indonezji, Irlandii, Belgii, Niemiec, Austrii, Francji, Japonii, Hiszpanii, Chorwacji, Australii, Włoch, Tajlandii, Luksemburgu i Kanady.
32. Finał WOŚP
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia 2024 roku, czyli ponownie w ostatnią niedzielę stycznia. Akcji przyświecać będzie motto „Tu wszystko gra OK!”. Tym razem działania Fundacji skupiać się będą wokół chorób płuc po pandemii – zbierane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.
Zbiórka 32. Finału dedykowana będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Fundacja planuje zakup urządzeń dla:
- diagnostyki obrazowej: m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne.
- diagnostyki czynnościowej: takich jak polisomnografy i przenośne spirometry.
- diagnostyki endoskopowej: systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej czy bronchoskopy.
- rehabilitacji: sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywany w terapii chorych po przeszczepieniu płuc.]
- torakochirurgii: w tym systemy elektrokoagulacji i kriosondy.