• Press Kit
Dobro wraca! 26. Finał WOŚP oczami internautów

Kopiuj tekst

Dobro wraca! 26. Finał WOŚP oczami internautów

Opublikowany

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 81 milionów złotych. Osiągnięta została więc kwota deklarowana na koniec Finału - tego czy w tym roku także udało się przekroczyć granicę stu milionów dowiemy się 8. marca, na specjalnej konferencji prasowej.

SentiOne na bieżąco śledzilło nie tylko stan konta Orkiestry, ale też to, jak i ile na jej temat pisali internauci. Przy okazji tegorocznego finału powstało już ponad milion wzmianek - a przecież to jeszcze nie koniec! Kolejny duży pik wygeneruje na pewno ogłoszenie ostatecznej kwoty.
Do tej pory o Wielkiej Orkiestrze rozmawialiśmy najchętniej na Facebooku i Twitterze, sporo pojawiło się też komentarzy pod filmami i zdjęciami. Nic dziwnego, skoro mowa o najbardziej zakręconym i pełnym pozytywnej energii wydarzeniu w Polsce! Foto i video to najlepszy sposób na wyrażenie tak wielu pozytywnych emocji.
Wykres źródeł, w których internauci dyskutowali na temat WOŚP w styczniu.

Wykres źródeł, w których internauci dyskutowali na temat WOŚP w styczniu.

WOŚP co roku angażuje całe polskie społeczeństwo, ale nie tylko - o akcji głośno jest na całym świecie, co pokazuje wykres geolokalizacji z SentiOne. Dyskusja rozkłada się niemal dokładnie równo pomiędzy płciami.
Wykres geolokalizacji użytkowników podczas 26. Finału WOŚP

Wykres geolokalizacji użytkowników podczas 26. Finału WOŚP

Użytkownicy według płci

Użytkownicy według płci

Orkiestra dla małych i dużych

W tym roku WOŚP grała dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Szczytny cel ratowania dzieci to nie tylko pomoc bezpośrednio maluchom, ale też całym rodzinom, mogącym dzięki Orkiestrze cieszyć się zdrowiem swoich pociech. Ekipa Jurka Owsiaka po raz kolejny zagrała tak dla małych, jak i dużych - podobnie jak kilka lat temu, przeznaczając część zebranych środków na pomoc seniorom.
Poruszenie całego społeczeństwa (widoczne w dyskusjach internautów), to także aktywizacja innych instytucji i firm - od największych, jednoosobowych przedsiębiorstw, po ogromne korporacje. Spójrzmy na kilka, tegorocznych przykładów.
W Złotoryi serca internautów podbił Sułtan Kebab, który na orkiestrę przeznaczył cały utarg z niedzieli:
Elbląski sztab WOŚP pochwalił się natomiast na swoim Facebooku równie miłym gestem księży z miejscowego kościoła:

Pomoc a strategia CSR

Takie gesty płyną z serca, jednak w konsekwencji przynoszą też wiele korzyści biznesowych. Z Orkiestrą co roku grają największe firmy w Polsce - to dzięki nim skala akcji jest tak powalająca, co bezpośrednio przekłada się na zebrane środki.
Aby zrozumieć, jak bardzo pozytywnie społeczeństwo odbiera “ludzkie gesty” ogromnych firm, warto przyjrzeć się dyskusjom internautów na temat nowego, oficjalnego banku WOŚP - mBanku.
Jak widać poniżej, dyskusje o mBanku szły w parze z dyskusjami na temat samego banku w kontekście WOŚP. Największy pik widać w listopadzie, kiedy to ogłoszono, że po raz pierwszy obsługę finansową zbiórki oraz całorocznej działalności Fundacji zapewni mBank. Drugi, oczywiście, podczas samego finału.
Dynamika wzmianek

Dynamika wzmianek

To jednak nie wszystko - największe poruszenie w sieci wywołała informacja, że mBank podwoi wpłaty swoich klientów na WOŚP, nie tylko do wysokości 1 miliona złotych - bank zduplikował wszystkie wpłaty, które wyniosły aż 7 mln!
mBank - siedem milionów dla WOŚP

mBank - siedem milionów dla WOŚP

Internet zareagował błyskawicznie - niemal samymi pozytywnymi wzmiankami!
Wykres sentymentu wypowiedzi internautów nt. mBanku

Wykres sentymentu wypowiedzi internautów nt. mBanku

Patrząc na tego typu decyzje, serce rośnie. Decyzja władz banku powinna być wzorem dla innych - nie tylko w kontekście realizacji działań CSR, ale też budowy pozytywnego wizerunku organizacji. Bo przecież, jak wiadomo: dobro wraca!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
„Sztuka Dobro Czynna” – Obraz, który powstał z komentarzy Internetowych o WOŚP

temu

Akcja „Sztuka Dobro Czynna” udowadnia, że dobro ma większą moc niż hejt! W ramach projektu przez rok zbierano internetowe komentarze na temat WOŚP. Te nieprzychylne maszyna, dzięki specjalnemu algorytmowi, przetworzyła w dzieło sztuki. Środki ze sprzedaży obrazu trafią do Wielkiej Orkiestry.
To ostatni dzień, aby wpłacić na cel 26. Finału!

temu

Finał już za nami, my liczymy pieniądze, które z dnia na dzień spływają na nasze konto. To wszystko dzięki Wam i Waszej wielkiej hojności. Dziś, czyli 31.01 upływa ostatni dzień zbiórki na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku naszym celem jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków.
Wyjątkowa wystawa w Łazienkach Królewskich "Rekord już jest!"

temu

Po raz kolejny zapraszamy Was do Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie od 8 do 26 stycznia zobaczycie naszą wyjątkową wystawę zatytułowaną "Rekord już jest!". Na fotografiach w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich w Warszawie zobaczycie wybrane zdjęcia dokumentujące nasz
Sukces technologiczny Atende podczas Finału WOŚP

temu

Atende już 7. rok z rzędu pełniło pro publico bono rolę koordynatora prac IT związanych z Finałem WOŚP. Inżynierowie Atende biorą odpowiedzialność za zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa IT. Zbudowali i zarządzali lokalną i rozległą siecią komputerową, wdrożyli system telefonii IP dla wolontariuszy zaangażowanych w telefoniczną obsługę Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców. Atende zapewniło także niezawodny hosting www.wosp.org.pl.

Nowoczesna karetka „S” od WOŚP dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

W poniedziałek (12 lutego) w Krakowie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Jurek i Lidia Owsiak w imieniu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazali w darze nowoczesną karetkę typu S dla krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.