Dobro wraca! 26. Finał WOŚP oczami internautów

Dobro wraca! 26. Finał WOŚP oczami internautów

Opublikowany

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 81 milionów złotych. Osiągnięta została więc kwota deklarowana na koniec Finału - tego czy w tym roku także udało się przekroczyć granicę stu milionów dowiemy się 8. marca, na specjalnej konferencji prasowej.

SentiOne na bieżąco śledzilło nie tylko stan konta Orkiestry, ale też to, jak i ile na jej temat pisali internauci. Przy okazji tegorocznego finału powstało już ponad milion wzmianek - a przecież to jeszcze nie koniec! Kolejny duży pik wygeneruje na pewno ogłoszenie ostatecznej kwoty.
Do tej pory o Wielkiej Orkiestrze rozmawialiśmy najchętniej na Facebooku i Twitterze, sporo pojawiło się też komentarzy pod filmami i zdjęciami. Nic dziwnego, skoro mowa o najbardziej zakręconym i pełnym pozytywnej energii wydarzeniu w Polsce! Foto i video to najlepszy sposób na wyrażenie tak wielu pozytywnych emocji.
Wykres źródeł, w których internauci dyskutowali na temat WOŚP w styczniu.

Wykres źródeł, w których internauci dyskutowali na temat WOŚP w styczniu.

WOŚP co roku angażuje całe polskie społeczeństwo, ale nie tylko - o akcji głośno jest na całym świecie, co pokazuje wykres geolokalizacji z SentiOne. Dyskusja rozkłada się niemal dokładnie równo pomiędzy płciami.
Wykres geolokalizacji użytkowników podczas 26. Finału WOŚP

Wykres geolokalizacji użytkowników podczas 26. Finału WOŚP

Użytkownicy według płci

Użytkownicy według płci

Orkiestra dla małych i dużych

W tym roku WOŚP grała dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Szczytny cel ratowania dzieci to nie tylko pomoc bezpośrednio maluchom, ale też całym rodzinom, mogącym dzięki Orkiestrze cieszyć się zdrowiem swoich pociech. Ekipa Jurka Owsiaka po raz kolejny zagrała tak dla małych, jak i dużych - podobnie jak kilka lat temu, przeznaczając część zebranych środków na pomoc seniorom.
Poruszenie całego społeczeństwa (widoczne w dyskusjach internautów), to także aktywizacja innych instytucji i firm - od największych, jednoosobowych przedsiębiorstw, po ogromne korporacje. Spójrzmy na kilka, tegorocznych przykładów.
W Złotoryi serca internautów podbił Sułtan Kebab, który na orkiestrę przeznaczył cały utarg z niedzieli:
Elbląski sztab WOŚP pochwalił się natomiast na swoim Facebooku równie miłym gestem księży z miejscowego kościoła:

Pomoc a strategia CSR

Takie gesty płyną z serca, jednak w konsekwencji przynoszą też wiele korzyści biznesowych. Z Orkiestrą co roku grają największe firmy w Polsce - to dzięki nim skala akcji jest tak powalająca, co bezpośrednio przekłada się na zebrane środki.
Aby zrozumieć, jak bardzo pozytywnie społeczeństwo odbiera “ludzkie gesty” ogromnych firm, warto przyjrzeć się dyskusjom internautów na temat nowego, oficjalnego banku WOŚP - mBanku.
Jak widać poniżej, dyskusje o mBanku szły w parze z dyskusjami na temat samego banku w kontekście WOŚP. Największy pik widać w listopadzie, kiedy to ogłoszono, że po raz pierwszy obsługę finansową zbiórki oraz całorocznej działalności Fundacji zapewni mBank. Drugi, oczywiście, podczas samego finału.
Dynamika wzmianek

Dynamika wzmianek

To jednak nie wszystko - największe poruszenie w sieci wywołała informacja, że mBank podwoi wpłaty swoich klientów na WOŚP, nie tylko do wysokości 1 miliona złotych - bank zduplikował wszystkie wpłaty, które wyniosły aż 7 mln!
mBank - siedem milionów dla WOŚP

mBank - siedem milionów dla WOŚP

Internet zareagował błyskawicznie - niemal samymi pozytywnymi wzmiankami!
Wykres sentymentu wypowiedzi internautów nt. mBanku

Wykres sentymentu wypowiedzi internautów nt. mBanku

Patrząc na tego typu decyzje, serce rośnie. Decyzja władz banku powinna być wzorem dla innych - nie tylko w kontekście realizacji działań CSR, ale też budowy pozytywnego wizerunku organizacji. Bo przecież, jak wiadomo: dobro wraca!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

temu

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji.
Rekordowy wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

temu

Kwota zadeklarowana na zakończenie 14 stycznia: 81 423 542 PLN. Podczas 26. Finału WOŚP zebraliśmy: 126 373 804,34 PLN. Nie wierzyliśmy w to, co widzieliśmy sprawdzając stan finałowego rachunku bankowego. Już w dniu akcji nie było wątpliwości, że razem z Polaka
Internauci zebrali ponad 18 milionów złotych dla WOŚP

temu

Zbiórki i aukcje zorganizowane w internecie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny zakończyły się wielkim sukcesem. W trakcie 26. Finału internauci korzystający z systemu PayU przekazali 18 109 010 złotych na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. PayU gra z Orkiestrą Jurka Owsiaka już od 16 lat, nie pobierając żadnej prowizji, dzięki czemu każda złotówka wpłacona na WOŚP jest w całości przekazywana na konto Fundacji.
Fundacja WOŚP zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

temu

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czwartek (8 marca) zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP! Specjalnie zorganizowana konferencja prasowa odbędzie się w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 63 A (wjazd od ul. Trojdena). UWAGA - nie zapewniamy parkingu! Początek o godzinie 10:30.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.