Rusza 7. edycja konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Rusza 7. edycja konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Opublikowany

Celem organizowanego konkursu jest stworzenie okazji do promocji zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz ich rodzin i najbliższych.

W tym roku odbędzie się już 7. edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować". Do tej pory w konkursie brały udział szkoły z całej Polski, walcząc tym samym bardzo atrakcyjne nagrody. Przez te wszystkie lata mieliśmy przyjemność gościć dzieciaki szkół podstawowych wraz z nauczycielami na Finale, który odbywa się w Warszawie. Co roku jest to świetny dowód na ogromne zaangażowanie nauczycieli w Program i radość jaka towarzyszy uczniom podczas rywalizacji.
Udział w konkursie to nie tylko możliwość atrakcyjnego przećwiczenia i powtórzenia posiadanej już wiedzy, ale także okazja do wygrania naprawdę atrakcyjnych nagród dla szkół podstawowych z całej Polski.
Pierwsza pomoc - konkurs dla szkół podstawowych

Pierwsza pomoc - konkurs dla szkół podstawowych

Konkurs będzie odbywał się w 3 etapach. Dwa z nich będą polegały na przygotowaniu pracy przez uczniów pod okiem nauczyciela. W drugim etapie wyłonimy 10 szkół, które zostaną zaproszone przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy do Finału Konkursu, który odbędzie się w Warszawie 6.06.2018 roku.

Jak zgłosić się do udziału w konkursie?

Aby przystąpić do rywalizacji wystarczy do 30.03.2018 roku przygotować plakat, o maksymalnym rozmiarze B1, dotyczący jednego - wybranego z poniższych - tematu:
  • Łańcuch przeżycia;
  • Wezwanie pomocy; Resuscytacja krążeniowo - oddechowa;
  • Pozycja boczna.
Przygotowany plakat powinien zostać podzielony na dwie części:
  • rysunek właściwy;
  • rysunek z brakującymi/dodanymi/zmienionymi elementami na którym trzeba będzie zaznaczyć znalezione różnice.
Do Plakatu musi zostać dołączona instrukcja, z opisem/umiejscowieniem różnic.Plakat może zostać wykonany dowolną techniką.
Gotowy plakat należy przesłać pocztą elektroniczną ([email protected]) lub za pomocą poczty tradycyjnej, na adres:

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
ul. Dominikańska 19c
02-738 Warszawa

Uwaga! Zakwalifikowane do udziału w konkursie zostaną tylko prace, które wpłyną do Fundacji najpóźniej do 30.03.2018 roku!
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 25. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN.
Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.

Kopiuj tekst

Udostępnij

„Sztuka Dobro Czynna” – Obraz, który powstał z komentarzy Internetowych o WOŚP

Akcja „Sztuka Dobro Czynna” udowadnia, że dobro ma większą moc niż hejt! W ramach projektu przez rok zbierano internetowe komentarze na temat WOŚP. Te nieprzychylne maszyna, dzięki specjalnemu algorytmowi, przetworzyła w dzieło sztuki. Środki ze sprzedaży obrazu trafią do Wielkiej Orkiestry.