• Press Kit
Sukces technologiczny Atende podczas Finału WOŚP

Kopiuj tekst

Sukces technologiczny Atende podczas Finału WOŚP

Opublikowany

Atende już 7. rok z rzędu pełniło pro publico bono rolę koordynatora prac IT związanych z Finałem WOŚP. Inżynierowie Atende biorą odpowiedzialność za zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa IT. Zbudowali i zarządzali lokalną i rozległą siecią komputerową, wdrożyli system telefonii IP dla wolontariuszy zaangażowanych w telefoniczną obsługę Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców. Atende zapewniło także niezawodny hosting www.wosp.org.pl.

Tradycyjnie i jak zwykle, wszystko zagrało perfekcyjnie i bez niedociągnięć, a wszelkie drobne poprawki czy zmiany były robione od ręki na miejscu i błyskawicznie. Mimo skali przedsięwzięcia, to przy tej ekipie, ja i my jako fundacja możemy spać spokojnie, bo mamy pewność, że technicznie wszystko będzie na wysokim poziomie i zagra na 100%.

Andrzej Gałczyński, który odpowiada za IT z ramienia Fundacji

W dniu 26. Finału liczba sesji internetowych na www.wosp.org.pl wyniosła ok. 1 mln. Stronę odwiedziło w sumie 670 633 unikalnych użytkowników z 99 krajów. Rośnie ruch internetowy z telefonów komórkowych – ponad połowa wszystkich sesji internetowych odbyła się przez smartfony, i jest to wzrost o  13% w stosunku do ubiegłego roku.

Dzięki infrastrukturze udostępnionej w chmurze Atende, organizatorzy nie musieli martwić się o zapewnienie sprzętu do obsługi ogromnego ruchu internetowego. Serwery WOŚP znajdujące się w chmurze Atende obsłużyły ponad 118 mln zapytań (HIT) i przesłały 6,3 TB danych. W sumie obsłużyły one milion unikalnych użytkowników. Monitorowanych było ponad 1500 różnych parametrów infrastruktury, mających wpływ na dostępność serwisów WOŚP. Wolontariusze odbyli ponad 750 rozmów z darczyńcami w oparciu o nową generacji telefonię IP (Voice-over-IP), dzięki której dzwoniący mogli nie tylko porozmawiać z wolontariuszem ale także go zobaczyć i poczuć wyjątkową atmosferę panującą w studiu.

Praca na rzecz WOŚP od lat sprawia nam wielką radość. Zaufanie, którym darzy nas Fundacja to dla nas duże wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że udało nam się dołożyć swoją „cegiełkę” do sukcesu 26. Finału poprzez ciężką pracę na technologicznym zapleczu. Widzimy, że kanały elektroniczne mają dla zbiórki Fundacji co raz większe znaczenie i bardzo poważnie traktujemy naszą rolę związaną z zapewnieniem sprawnie działających systemów informatycznych.

Mariusz Mierzejewski z Atende S.A., odpowiedzialny za koordynację tego projektu

Fot. Igor Kohutnicki

Fot. Igor Kohutnicki

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Dobro wraca! 26. Finał WOŚP oczami internautów

temu

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 81 milionów złotych. Osiągnięta została więc kwota deklarowana na koniec Finału - tego czy w tym roku także udało się przekroczyć granicę stu milionów dowiemy się 8. marca, na specjalnej konferencji prasowej.
„Sztuka Dobro Czynna” – Obraz, który powstał z komentarzy Internetowych o WOŚP

temu

Akcja „Sztuka Dobro Czynna” udowadnia, że dobro ma większą moc niż hejt! W ramach projektu przez rok zbierano internetowe komentarze na temat WOŚP. Te nieprzychylne maszyna, dzięki specjalnemu algorytmowi, przetworzyła w dzieło sztuki. Środki ze sprzedaży obrazu trafią do Wielkiej Orkiestry.
To ostatni dzień, aby wpłacić na cel 26. Finału!

temu

Finał już za nami, my liczymy pieniądze, które z dnia na dzień spływają na nasze konto. To wszystko dzięki Wam i Waszej wielkiej hojności. Dziś, czyli 31.01 upływa ostatni dzień zbiórki na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku naszym celem jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków.
Wyjątkowa wystawa w Łazienkach Królewskich "Rekord już jest!"

temu

Po raz kolejny zapraszamy Was do Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie od 8 do 26 stycznia zobaczycie naszą wyjątkową wystawę zatytułowaną "Rekord już jest!". Na fotografiach w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich w Warszawie zobaczycie wybrane zdjęcia dokumentujące nasz

Orkiestrowe wieści - 11.01.2018

26. Finał WOŚP w kanałach grupy TVN, relacje z wydarzeń na Placu Defilad w Internecie, przypomnienie o materiałach prasowych w Bazie Mediów WOŚP, strefa Volkswagen i "Małych Ratowników" przed PKiN w Warszawie, wolontariusze dzięki MasterCard kwestują w Internecie i na koniec, banery promujące Finał na strony internetowe. Miłej lektury!