Sukces technologiczny Atende podczas Finału WOŚP

Sukces technologiczny Atende podczas Finału WOŚP

Opublikowany

Atende już 7. rok z rzędu pełniło pro publico bono rolę koordynatora prac IT związanych z Finałem WOŚP. Inżynierowie Atende biorą odpowiedzialność za zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa IT. Zbudowali i zarządzali lokalną i rozległą siecią komputerową, wdrożyli system telefonii IP dla wolontariuszy zaangażowanych w telefoniczną obsługę Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców. Atende zapewniło także niezawodny hosting www.wosp.org.pl.

Tradycyjnie i jak zwykle, wszystko zagrało perfekcyjnie i bez niedociągnięć, a wszelkie drobne poprawki czy zmiany były robione od ręki na miejscu i błyskawicznie. Mimo skali przedsięwzięcia, to przy tej ekipie, ja i my jako fundacja możemy spać spokojnie, bo mamy pewność, że technicznie wszystko będzie na wysokim poziomie i zagra na 100%.

Andrzej Gałczyński, który odpowiada za IT z ramienia Fundacji

W dniu 26. Finału liczba sesji internetowych na www.wosp.org.pl wyniosła ok. 1 mln. Stronę odwiedziło w sumie 670 633 unikalnych użytkowników z 99 krajów. Rośnie ruch internetowy z telefonów komórkowych – ponad połowa wszystkich sesji internetowych odbyła się przez smartfony, i jest to wzrost o  13% w stosunku do ubiegłego roku.

Dzięki infrastrukturze udostępnionej w chmurze Atende, organizatorzy nie musieli martwić się o zapewnienie sprzętu do obsługi ogromnego ruchu internetowego. Serwery WOŚP znajdujące się w chmurze Atende obsłużyły ponad 118 mln zapytań (HIT) i przesłały 6,3 TB danych. W sumie obsłużyły one milion unikalnych użytkowników. Monitorowanych było ponad 1500 różnych parametrów infrastruktury, mających wpływ na dostępność serwisów WOŚP. Wolontariusze odbyli ponad 750 rozmów z darczyńcami w oparciu o nową generacji telefonię IP (Voice-over-IP), dzięki której dzwoniący mogli nie tylko porozmawiać z wolontariuszem ale także go zobaczyć i poczuć wyjątkową atmosferę panującą w studiu.

Praca na rzecz WOŚP od lat sprawia nam wielką radość. Zaufanie, którym darzy nas Fundacja to dla nas duże wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że udało nam się dołożyć swoją „cegiełkę” do sukcesu 26. Finału poprzez ciężką pracę na technologicznym zapleczu. Widzimy, że kanały elektroniczne mają dla zbiórki Fundacji co raz większe znaczenie i bardzo poważnie traktujemy naszą rolę związaną z zapewnieniem sprawnie działających systemów informatycznych.

Mariusz Mierzejewski z Atende S.A., odpowiedzialny za koordynację tego projektu

Fot. Igor Kohutnicki

Fot. Igor Kohutnicki

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

temu

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji.
Rekordowy wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

temu

Kwota zadeklarowana na zakończenie 14 stycznia: 81 423 542 PLN. Podczas 26. Finału WOŚP zebraliśmy: 126 373 804,34 PLN. Nie wierzyliśmy w to, co widzieliśmy sprawdzając stan finałowego rachunku bankowego. Już w dniu akcji nie było wątpliwości, że razem z Polaka
Internauci zebrali ponad 18 milionów złotych dla WOŚP

temu

Zbiórki i aukcje zorganizowane w internecie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny zakończyły się wielkim sukcesem. W trakcie 26. Finału internauci korzystający z systemu PayU przekazali 18 109 010 złotych na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. PayU gra z Orkiestrą Jurka Owsiaka już od 16 lat, nie pobierając żadnej prowizji, dzięki czemu każda złotówka wpłacona na WOŚP jest w całości przekazywana na konto Fundacji.
Fundacja WOŚP zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

temu

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czwartek (8 marca) zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP! Specjalnie zorganizowana konferencja prasowa odbędzie się w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 63 A (wjazd od ul. Trojdena). UWAGA - nie zapewniamy parkingu! Początek o godzinie 10:30.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.