Pobiegli i policzyli się z cukrzycą!
Kopiuj tekst

Pobiegli i policzyli się z cukrzycą!

Pięć tysięcy uczestników w samej Warszawie wzięło udział w biegu „Policz się z cukrzycą”.


Całkowity dochód ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przeznaczony na programy, które prowadzi Fundacja WOŚP – zakup pomp insulinowych w ramach programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą oraz na zakup materiałów dydaktycznych do programu, który działa w większości polskich szkół, czyli „Ratujemy i Uczymy Ratować”.


Do sportowej akcji włączyło się jeszcze 106 innych miast w całej Polsce i norweskim Stavanger. Pomimo mrozu na dworze uczestników nie opuszczała gorąca atmosfera, która towarzyszyła im na całym odcinku 5-cio kilometrowej trasy. Dodatkowym wsparciem okazała się dynamiczna rozgrzewka prowadzona przez Ireneusza Bieleninika.

Zakończyła się również druga konferencja prasowa, podczas której Jurek przypomniał o finałowych aukcjach, gdzie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Na nabywców czeka chociażby dwugodzinny kurs ręcznego dojenia krowy. Bardzo dużą popularnością cieszą się też licytacje kolacji z interesującymi osobami m.in. Robertem Biedroniem, Łukaszem Jakóbiakiem czy z Magdą Gessler.

Przez cały dzień do finałowego studia przybywają rozmaici goście, a wśród nich Małgorzata i Radosław Majdan, Mateusz Gessler, Monika Olejnik, Filip Chajzer, Kajetan Kajetanowicz, Piotr Kraśko czy Martyna Wojciechowska.

Przypominamy o mobilnej aplikacji 26. Finału WOŚP. Program pozwala m.in. sprawdzić swoją wiedzę na temat działalności Fundacji, odnaleźć orkiestrowe wydarzenia w pobliżu oraz wesprzeć nas bez wychodzenia z domu. Ale to nie wszystko, bo również PO Finale będzie ona przydatna. Za sprawą aplikacji będziecie mieć najświeższe informacje o ostatecznym wyniku zbiórki i sprzęcie, który został zakupiony za zebrane pieniądze.

Kilka ważnych informacji na koniec:

- Ostatnia konferencja dla dziennikarzy odbędzie się w Centrum Prasowym o godzinie 21:30
- Gorąco polecamy BAZĘ MEDIÓW! Można z niej pobierać DARMOWE pliki video, wypowiedzi, pliki dźwiękowe, przebitki dla TV itp. Korzystajcie z nich do woli, wystarczy tylko podpisać źródło: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Baza znajduje się pod adresem media.wosp.org.pl
- Akredytowanych dziennikarzy w trakcie wejść „na żywo” prosimy o nie używanie aparatów i kamer na terenie studia

Powiązane artykuły
mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji.
Rekordowy wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

Kwota zadeklarowana na zakończenie 14 stycznia: 81 423 542 PLN
Internauci zebrali ponad 18 milionów złotych dla WOŚP

Zbiórki i aukcje zorganizowane w internecie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny zakończyły się wielkim sukcesem. W trakcie 26. Finału internauci korzystający z systemu PayU przekazali 18 109 010 złotych na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. PayU gra z Orkiestrą Jurka Owsiaka już od 16 lat, nie pobierając żadnej prowizji, dzięki czemu każda złotówka wpłacona na WOŚP jest w całości przekazywana na konto Fundacji.
Fundacja WOŚP zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czwartek (8 marca) zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP! Specjalnie zorganizowana konferencja prasowa odbędzie się w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 63 A (wjazd od ul. Trojdena). UWAGA - nie zapewniamy parkingu! Początek o godzinie 10:30.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.