• Press Kit
Pobiegli i policzyli się z cukrzycą!

Kopiuj tekst

Pobiegli i policzyli się z cukrzycą!

Opublikowany

Pięć tysięcy uczestników w samej Warszawie wzięło udział w biegu „Policz się z cukrzycą”.


Całkowity dochód ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przeznaczony na programy, które prowadzi Fundacja WOŚP – zakup pomp insulinowych w ramach programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą oraz na zakup materiałów dydaktycznych do programu, który działa w większości polskich szkół, czyli „Ratujemy i Uczymy Ratować”.


Do sportowej akcji włączyło się jeszcze 106 innych miast w całej Polsce i norweskim Stavanger. Pomimo mrozu na dworze uczestników nie opuszczała gorąca atmosfera, która towarzyszyła im na całym odcinku 5-cio kilometrowej trasy. Dodatkowym wsparciem okazała się dynamiczna rozgrzewka prowadzona przez Ireneusza Bieleninika.

Zakończyła się również druga konferencja prasowa, podczas której Jurek przypomniał o finałowych aukcjach, gdzie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Na nabywców czeka chociażby dwugodzinny kurs ręcznego dojenia krowy. Bardzo dużą popularnością cieszą się też licytacje kolacji z interesującymi osobami m.in. Robertem Biedroniem, Łukaszem Jakóbiakiem czy z Magdą Gessler.

Przez cały dzień do finałowego studia przybywają rozmaici goście, a wśród nich Małgorzata i Radosław Majdan, Mateusz Gessler, Monika Olejnik, Filip Chajzer, Kajetan Kajetanowicz, Piotr Kraśko czy Martyna Wojciechowska.

Przypominamy o mobilnej aplikacji 26. Finału WOŚP. Program pozwala m.in. sprawdzić swoją wiedzę na temat działalności Fundacji, odnaleźć orkiestrowe wydarzenia w pobliżu oraz wesprzeć nas bez wychodzenia z domu. Ale to nie wszystko, bo również PO Finale będzie ona przydatna. Za sprawą aplikacji będziecie mieć najświeższe informacje o ostatecznym wyniku zbiórki i sprzęcie, który został zakupiony za zebrane pieniądze.

Kilka ważnych informacji na koniec:

- Ostatnia konferencja dla dziennikarzy odbędzie się w Centrum Prasowym o godzinie 21:30
- Gorąco polecamy BAZĘ MEDIÓW! Można z niej pobierać DARMOWE pliki video, wypowiedzi, pliki dźwiękowe, przebitki dla TV itp. Korzystajcie z nich do woli, wystarczy tylko podpisać źródło: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Baza znajduje się pod adresem media.wosp.org.pl
- Akredytowanych dziennikarzy w trakcie wejść „na żywo” prosimy o nie używanie aparatów i kamer na terenie studia

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Dobro wraca! 26. Finał WOŚP oczami internautów

temu

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 81 milionów złotych. Osiągnięta została więc kwota deklarowana na koniec Finału - tego czy w tym roku także udało się przekroczyć granicę stu milionów dowiemy się 8. marca, na specjalnej konferencji prasowej.
„Sztuka Dobro Czynna” – Obraz, który powstał z komentarzy Internetowych o WOŚP

temu

Akcja „Sztuka Dobro Czynna” udowadnia, że dobro ma większą moc niż hejt! W ramach projektu przez rok zbierano internetowe komentarze na temat WOŚP. Te nieprzychylne maszyna, dzięki specjalnemu algorytmowi, przetworzyła w dzieło sztuki. Środki ze sprzedaży obrazu trafią do Wielkiej Orkiestry.
To ostatni dzień, aby wpłacić na cel 26. Finału!

temu

Finał już za nami, my liczymy pieniądze, które z dnia na dzień spływają na nasze konto. To wszystko dzięki Wam i Waszej wielkiej hojności. Dziś, czyli 31.01 upływa ostatni dzień zbiórki na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku naszym celem jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków.
Wyjątkowa wystawa w Łazienkach Królewskich "Rekord już jest!"

temu

Po raz kolejny zapraszamy Was do Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie od 8 do 26 stycznia zobaczycie naszą wyjątkową wystawę zatytułowaną "Rekord już jest!". Na fotografiach w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich w Warszawie zobaczycie wybrane zdjęcia dokumentujące nasz

Światełko do nieba po raz kolejny!

Światełko do nieba to tradycyjny, krótki pokaz fajerwerków, towarzyszący finałom od samego początku.