Pobiegli i policzyli się z cukrzycą!

Pobiegli i policzyli się z cukrzycą!

Opublikowany

Pięć tysięcy uczestników w samej Warszawie wzięło udział w biegu „Policz się z cukrzycą”.


Całkowity dochód ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przeznaczony na programy, które prowadzi Fundacja WOŚP – zakup pomp insulinowych w ramach programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą oraz na zakup materiałów dydaktycznych do programu, który działa w większości polskich szkół, czyli „Ratujemy i Uczymy Ratować”.


Do sportowej akcji włączyło się jeszcze 106 innych miast w całej Polsce i norweskim Stavanger. Pomimo mrozu na dworze uczestników nie opuszczała gorąca atmosfera, która towarzyszyła im na całym odcinku 5-cio kilometrowej trasy. Dodatkowym wsparciem okazała się dynamiczna rozgrzewka prowadzona przez Ireneusza Bieleninika.

Zakończyła się również druga konferencja prasowa, podczas której Jurek przypomniał o finałowych aukcjach, gdzie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Na nabywców czeka chociażby dwugodzinny kurs ręcznego dojenia krowy. Bardzo dużą popularnością cieszą się też licytacje kolacji z interesującymi osobami m.in. Robertem Biedroniem, Łukaszem Jakóbiakiem czy z Magdą Gessler.

Przez cały dzień do finałowego studia przybywają rozmaici goście, a wśród nich Małgorzata i Radosław Majdan, Mateusz Gessler, Monika Olejnik, Filip Chajzer, Kajetan Kajetanowicz, Piotr Kraśko czy Martyna Wojciechowska.

Przypominamy o mobilnej aplikacji 26. Finału WOŚP. Program pozwala m.in. sprawdzić swoją wiedzę na temat działalności Fundacji, odnaleźć orkiestrowe wydarzenia w pobliżu oraz wesprzeć nas bez wychodzenia z domu. Ale to nie wszystko, bo również PO Finale będzie ona przydatna. Za sprawą aplikacji będziecie mieć najświeższe informacje o ostatecznym wyniku zbiórki i sprzęcie, który został zakupiony za zebrane pieniądze.

Kilka ważnych informacji na koniec:

- Ostatnia konferencja dla dziennikarzy odbędzie się w Centrum Prasowym o godzinie 21:30
- Gorąco polecamy BAZĘ MEDIÓW! Można z niej pobierać DARMOWE pliki video, wypowiedzi, pliki dźwiękowe, przebitki dla TV itp. Korzystajcie z nich do woli, wystarczy tylko podpisać źródło: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Baza znajduje się pod adresem media.wosp.org.pl
- Akredytowanych dziennikarzy w trakcie wejść „na żywo” prosimy o nie używanie aparatów i kamer na terenie studia

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Rekordowy wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

temu

Kwota zadeklarowana na zakończenie 14 stycznia: 81 423 542 PLN. Podczas 26. Finału WOŚP zebraliśmy: 126 373 804,34 PLN. Nie wierzyliśmy w to, co widzieliśmy sprawdzając stan finałowego rachunku bankowego. Już w dniu akcji nie było wątpliwości, że razem z Polaka
Internauci zebrali ponad 18 milionów złotych dla WOŚP

temu

Zbiórki i aukcje zorganizowane w internecie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny zakończyły się wielkim sukcesem. W trakcie 26. Finału internauci korzystający z systemu PayU przekazali 18 109 010 złotych na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. PayU gra z Orkiestrą Jurka Owsiaka już od 16 lat, nie pobierając żadnej prowizji, dzięki czemu każda złotówka wpłacona na WOŚP jest w całości przekazywana na konto Fundacji.
Fundacja WOŚP zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

temu

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czwartek (8 marca) zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP! Specjalnie zorganizowana konferencja prasowa odbędzie się w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 63 A (wjazd od ul. Trojdena). UWAGA - nie zapewniamy parkingu! Początek o godzinie 10:30.
Dobro wraca! 26. Finał WOŚP oczami internautów

temu

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 81 milionów złotych. Osiągnięta została więc kwota deklarowana na koniec Finału - tego czy w tym roku także udało się przekroczyć granicę stu milionów dowiemy się 8. marca, na specjalnej konferencji prasowej.

Światełko do nieba po raz kolejny!

Światełko do nieba to tradycyjny, krótki pokaz fajerwerków, towarzyszący finałom od samego początku.