• Press Kit
26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czas…start

Kopiuj tekst

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czas…start

Opublikowany

Punktualnie o 8:30, w studiu pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, przy dźwiękach Mazowsza i Urszuli rozpoczęliśmy 26. Finał dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Na koncie mamy już ponad 7 631 350 złotych, a w całej Polsce i na świecie kwestuje 120 tysięcy wolontariuszy z prawie 1 700 sztabów.

Pierwsze wejście  na antenie TVN już za nami, ale przez cały dzień – wraz z zaproszonymi gośćmi – będziemy się bawić, uczyć, dzielić dobrą energią i tworzyć letnią zadymę w środku zimy. To co dzieje się w Polsce możecie oglądać na kanałach TVN, TVN24, TTV, a także w Internecie.

Zachęcamy do odwiedzenia miasteczka WOŚP pod Pałacem Kultury i Nauki, gdzie m.in. prowadzone są zajęcia z pierwszej pomocy i kręci się diabelski młyn Play. Na głównej scenie przez cały dzień koncerty, wystąpią m.in. Kobranocka, Poparzeni Kawą Trzy, Łąki Łan, Wilki. A o 20.00 tradycyjnie „Światełko do nieba”. Szczegółowy rozkład jazdy na Pl. Defilad znajdziecie TU.

Przypominamy, że  istnieje wiele możliwości wsparcia tegorocznego Finału. Oprócz tradycyjnej puszki i aukcji internetowych, można przekazać darowiznę z PayU,  wysłać sms o treści „SERCE” na numer 75565, lub też skorzystać z aplikacji mBanku, eSKARBONKI czy  Wirtualnego Serca. Przez cały dzień na Twitterze -  za każdy użycie  #MastercardGrazWOŚP – firma Mastercard przekazuje 5zł  na konto Fundacji.

Jak co roku dla licytujących  została udostępniona specjalna strona internetowa, na której można zgłaszać chęć udziału w Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców. Przedmiotem aukcji są Złote Serduszka, wykonane ze złota  otrzymanego w czasie poprzedniego Finału WOŚP  oraz  24-ro karatowe Złote Karty Play.

 Na koniec kilka ważnych  informacji:

- Konferencje dla dziennikarzy odbędą się  w Centrum Prasowym o godzinie: 11.00, 16:15 i 21:30

 - Gorąco polecamy BAZĘ MEDIÓW! Można z niej pobierać DARMOWE  pliki video, wypowiedzi, pliki dźwiękowe, przebitki dla TV itp. Korzystajcie z nich  do woli, wystarczy tylko podpisać  źródło: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Baza znajduje się pod adresem media.wosp.org.pl

- W trakcie  wejść „na żywo” nie można pracować z aparatami i kamerami na terenie studia.
fot. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

fot. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Dobro wraca! 26. Finał WOŚP oczami internautów

temu

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 81 milionów złotych. Osiągnięta została więc kwota deklarowana na koniec Finału - tego czy w tym roku także udało się przekroczyć granicę stu milionów dowiemy się 8. marca, na specjalnej konferencji prasowej.
„Sztuka Dobro Czynna” – Obraz, który powstał z komentarzy Internetowych o WOŚP

temu

Akcja „Sztuka Dobro Czynna” udowadnia, że dobro ma większą moc niż hejt! W ramach projektu przez rok zbierano internetowe komentarze na temat WOŚP. Te nieprzychylne maszyna, dzięki specjalnemu algorytmowi, przetworzyła w dzieło sztuki. Środki ze sprzedaży obrazu trafią do Wielkiej Orkiestry.
To ostatni dzień, aby wpłacić na cel 26. Finału!

temu

Finał już za nami, my liczymy pieniądze, które z dnia na dzień spływają na nasze konto. To wszystko dzięki Wam i Waszej wielkiej hojności. Dziś, czyli 31.01 upływa ostatni dzień zbiórki na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku naszym celem jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków.
Wyjątkowa wystawa w Łazienkach Królewskich "Rekord już jest!"

temu

Po raz kolejny zapraszamy Was do Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie od 8 do 26 stycznia zobaczycie naszą wyjątkową wystawę zatytułowaną "Rekord już jest!". Na fotografiach w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich w Warszawie zobaczycie wybrane zdjęcia dokumentujące nasz

Po pierwszej konferencji prasowej – mamy już ponad 9 milionów złotych!

„Uczciwie pokazujemy jak gramy przez cały ten dzień i przez cały rok” – powiedział Jurek podczas pierwszej konferencji prasowej. Szczegółowe rozliczenie 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – co do złotówki -  jest dostępne  na stronie internetowej.