26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czas…start

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czas…start

Opublikowany

Punktualnie o 8:30, w studiu pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, przy dźwiękach Mazowsza i Urszuli rozpoczęliśmy 26. Finał dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Na koncie mamy już ponad 7 631 350 złotych, a w całej Polsce i na świecie kwestuje 120 tysięcy wolontariuszy z prawie 1 700 sztabów.

Pierwsze wejście  na antenie TVN już za nami, ale przez cały dzień – wraz z zaproszonymi gośćmi – będziemy się bawić, uczyć, dzielić dobrą energią i tworzyć letnią zadymę w środku zimy. To co dzieje się w Polsce możecie oglądać na kanałach TVN, TVN24, TTV, a także w Internecie.

Zachęcamy do odwiedzenia miasteczka WOŚP pod Pałacem Kultury i Nauki, gdzie m.in. prowadzone są zajęcia z pierwszej pomocy i kręci się diabelski młyn Play. Na głównej scenie przez cały dzień koncerty, wystąpią m.in. Kobranocka, Poparzeni Kawą Trzy, Łąki Łan, Wilki. A o 20.00 tradycyjnie „Światełko do nieba”. Szczegółowy rozkład jazdy na Pl. Defilad znajdziecie TU.

Przypominamy, że  istnieje wiele możliwości wsparcia tegorocznego Finału. Oprócz tradycyjnej puszki i aukcji internetowych, można przekazać darowiznę z PayU,  wysłać sms o treści „SERCE” na numer 75565, lub też skorzystać z aplikacji mBanku, eSKARBONKI czy  Wirtualnego Serca. Przez cały dzień na Twitterze -  za każdy użycie  #MastercardGrazWOŚP – firma Mastercard przekazuje 5zł  na konto Fundacji.

Jak co roku dla licytujących  została udostępniona specjalna strona internetowa, na której można zgłaszać chęć udziału w Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców. Przedmiotem aukcji są Złote Serduszka, wykonane ze złota  otrzymanego w czasie poprzedniego Finału WOŚP  oraz  24-ro karatowe Złote Karty Play.

 Na koniec kilka ważnych  informacji:

- Konferencje dla dziennikarzy odbędą się  w Centrum Prasowym o godzinie: 11.00, 16:15 i 21:30

 - Gorąco polecamy BAZĘ MEDIÓW! Można z niej pobierać DARMOWE  pliki video, wypowiedzi, pliki dźwiękowe, przebitki dla TV itp. Korzystajcie z nich  do woli, wystarczy tylko podpisać  źródło: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Baza znajduje się pod adresem media.wosp.org.pl

- W trakcie  wejść „na żywo” nie można pracować z aparatami i kamerami na terenie studia.
fot. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

fot. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Rekordowy wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

temu

Kwota zadeklarowana na zakończenie 14 stycznia: 81 423 542 PLN. Podczas 26. Finału WOŚP zebraliśmy: 126 373 804,34 PLN. Nie wierzyliśmy w to, co widzieliśmy sprawdzając stan finałowego rachunku bankowego. Już w dniu akcji nie było wątpliwości, że razem z Polaka
Internauci zebrali ponad 18 milionów złotych dla WOŚP

temu

Zbiórki i aukcje zorganizowane w internecie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny zakończyły się wielkim sukcesem. W trakcie 26. Finału internauci korzystający z systemu PayU przekazali 18 109 010 złotych na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. PayU gra z Orkiestrą Jurka Owsiaka już od 16 lat, nie pobierając żadnej prowizji, dzięki czemu każda złotówka wpłacona na WOŚP jest w całości przekazywana na konto Fundacji.
Fundacja WOŚP zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

temu

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czwartek (8 marca) zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP! Specjalnie zorganizowana konferencja prasowa odbędzie się w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 63 A (wjazd od ul. Trojdena). UWAGA - nie zapewniamy parkingu! Początek o godzinie 10:30.
Dobro wraca! 26. Finał WOŚP oczami internautów

temu

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 81 milionów złotych. Osiągnięta została więc kwota deklarowana na koniec Finału - tego czy w tym roku także udało się przekroczyć granicę stu milionów dowiemy się 8. marca, na specjalnej konferencji prasowej.

Po pierwszej konferencji prasowej – mamy już ponad 9 milionów złotych!

„Uczciwie pokazujemy jak gramy przez cały ten dzień i przez cały rok” – powiedział Jurek podczas pierwszej konferencji prasowej. Szczegółowe rozliczenie 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – co do złotówki -  jest dostępne  na stronie internetowej.