Wspieraj WOŚP przez internet lub telefon

Wspieraj WOŚP przez internet lub telefon

Opublikowany

Z roku na rok rośnie liczba osób, które są zainteresowane informacjami na temat celu zbiórki i działań WOŚP. Coraz więcej osób szuka tych informacji na stronach Fundacji, rośnie też liczba osób przekazujących Orkiestrze darowizny poprzez internet lub telefon. Już siódmy rok z rzędu za tę rosnącą na znaczeniu rolę internetu niezbędnego do sprawnego przeprowadzenia Finału odpowiada polska firma informatyczna Atende S.A., która koordynuje działania IT na zasadach pro publico bono.

Podczas ostatniego Finału darczyńcy przekazali Fundacji WOŚP rekordową kwotę ponad 105 mln zł. Aż ¼ tej kwoty została przekazana właśnie przez kanały elektroniczne. W dniu Finału stronę fundacji odwiedziło w sumie ponad  700 tys. unikalnych użytkowników, a liczba odsłon przekroczyła 2,6 mln. Ponad połowa internautów (55%) korzystała z urządzeń mobilnych.

W tym roku do wyboru jest już ponad 20 sposobów na wsparcie WOŚP poprzez kanały elektroniczne!
atende2.jpg

O sukcesie zbiórki WOŚP decyduje przede wszystkim otwartość serc darczyńców. Wielki, dotychczasowy sukces zbiórki publicznej nie miałby miejsca bez ciężkiej pracy 120 000 wolontariuszy. Równolegle, co raz częściej darczyńcy decydują się na wsparcie WOŚP kanałami elektronicznymi, a co za tym idzie – rośnie znaczenie bezawaryjnego działania systemów informatycznych odpowiedzialnych za obsługę ruchu na stronie www Fundacji i umożliwiających sprawną obsługę telefoniczną darczyńców. Bierzemy za to odpowiedzialność.

Mariusz Mierzejewski, koordynujący pracę inżynierów zarówno z Atende, jak i innych firm informatycznych, dla WOŚP

WOSP_Lukasz_Widziszowski_LCS_9697.jpg
We współpracy z pozostałymi siedmioma partnerami technologicznymi, Atende odpowiada za bezawaryjne działanie strony www.wosp.org.pl, w tym zabezpieczenie sieci i wszystkich systemów IT przed potencjalnymi atakami lub na wypadek awarii. Buduje i zarządza lokalną i rozległą siecią komputerową , a dzięki łączom dostarczanym Fundacji WOŚP przez Atmana zapewnia niezawodny i bezpieczny dostęp do Internetu na placu Defilad w Warszawie dla wszystkich organizacji współpracujących z WOŚP w dniu Finału. Atende dostarcza także nowoczesne telefony IP, dzięki którym darowizny zbierane są za pośrednictwem rozmowy telefonicznej z konsultantami. W ubiegłym roku w dniu Finału odbyło się ponad 1200 takich rozmów. Od 2012 r. cała infrastruktura informatyczna potrzebna do obsługi Finału WOŚP dostarczana jest w formie usługi z chmury Atende.
atende1.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Rekordowy wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

temu

Kwota zadeklarowana na zakończenie 14 stycznia: 81 423 542 PLN. Podczas 26. Finału WOŚP zebraliśmy: 126 373 804,34 PLN. Nie wierzyliśmy w to, co widzieliśmy sprawdzając stan finałowego rachunku bankowego. Już w dniu akcji nie było wątpliwości, że razem z Polaka
Internauci zebrali ponad 18 milionów złotych dla WOŚP

temu

Zbiórki i aukcje zorganizowane w internecie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny zakończyły się wielkim sukcesem. W trakcie 26. Finału internauci korzystający z systemu PayU przekazali 18 109 010 złotych na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. PayU gra z Orkiestrą Jurka Owsiaka już od 16 lat, nie pobierając żadnej prowizji, dzięki czemu każda złotówka wpłacona na WOŚP jest w całości przekazywana na konto Fundacji.
Fundacja WOŚP zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

temu

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czwartek (8 marca) zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP! Specjalnie zorganizowana konferencja prasowa odbędzie się w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 63 A (wjazd od ul. Trojdena). UWAGA - nie zapewniamy parkingu! Początek o godzinie 10:30.
Dobro wraca! 26. Finał WOŚP oczami internautów

temu

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 81 milionów złotych. Osiągnięta została więc kwota deklarowana na koniec Finału - tego czy w tym roku także udało się przekroczyć granicę stu milionów dowiemy się 8. marca, na specjalnej konferencji prasowej.

Koleje Mazowieckie grają z WOŚP

Koleje Mazowieckie zostały oficjalnym przewoźnikiem 26. Finału WOŚP. W niedzielę 14 stycznia będą bezpłatnie wozić wolontariuszy. Ponadto dla osoby, która wygra licytację, zorganizują dwugodzinne szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego „Elf”. W tym roku WOŚP gra dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.