• Press Kit
Ruszyła produkcja finałowych puszek

Kopiuj tekst

Ruszyła produkcja finałowych puszek

Opublikowany

Stora Enso po raz 20 gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Stora Enso od 20 lat jest producentem kolorowych, tekturowych skarbonek, które są nieodłączną częścią Finałów WOŚP. W tym roku firma wyprodukowała ich 180 000 szt. Przez wiele lat skarbonki produkowane były w Zakładzie Stora Enso w Ostrołęce, następnie w Łodzi, Mosinie oraz Tychach. W 2016 roku produkcja powróciła do Łodzi. 1 grudnia 2017 roku Zakład w Łodzi odwiedził Jurek Owsiak. W trakcie spotkania zaprezentowana została skarbonka na 26. Finał WOŚP oraz 19 skarbonek, które towarzyszyły wolontariuszom WOŚP od roku 1999 do Finału w 2017 roku.

Nie wyobrażam sobie dziś Finału bez charakterystycznej, tekturowej skarbonki. Najcelniej oddaje ona rock’n’rollowego ducha Orkiestry i to, co w Finale najpiękniejsze, czyli ogromne zaufanie do naszych wolontariuszy. Skarbonka jest z tektury, na niej naklejone są papierowe banderole i to wszystko. Wydawałoby się, że to niewiele, a tymczasem tylko rok temu poprzez te tekturowe pudełka na konto Orkiestry przywędrowało kilkadziesiąt milionów złotych! Są to najbezpieczniejsze skarbonki świata, bo strzeże ich ogromna odpowiedzialność i zaangażowanie wolontariuszy Orkiestry.

Jurek Owsiak - Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

Jurek Owsiak z tekturową puszką przygotowaną na 26. Finał WOŚP. Fot. Łukasz Widziszowski

Jurek Owsiak z tekturową puszką przygotowaną na 26. Finał WOŚP. Fot. Łukasz Widziszowski

Pomysł na tekturową skarbonkę narodził się 20 lat temu, kiedy to jeden z pracowników Stora Enso - Mariusz Bajer obserwując w jak różnorodne pojemniki były zbierane pieniądze, zaprojektował skarbonkę z tektury. Tekturowa skarbonka spodobała się Jurkowi Owsiakowi i tak firma została partnerem Fundacji. Produkcja skarbonek udoskonalana jest z roku na rok, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i wysokiej jakości nadruku. W roku 2005 z okazji 13. Finału skarbonka została powiększona o 13% i tak już zostało.

Produkty Stora Enso są przyjazne środowisku. Skarbonki produkowane są z materiałów odnawialnych.

Jurek Owsiak z pracownikami Zakładu Stora Enso, który produkuje finałowe puszki. Fot. Łukasz Widziszowski

Jurek Owsiak z pracownikami Zakładu Stora Enso, który produkuje finałowe puszki. Fot. Łukasz Widziszowski

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Dobro wraca! 26. Finał WOŚP oczami internautów

temu

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 81 milionów złotych. Osiągnięta została więc kwota deklarowana na koniec Finału - tego czy w tym roku także udało się przekroczyć granicę stu milionów dowiemy się 8. marca, na specjalnej konferencji prasowej.
„Sztuka Dobro Czynna” – Obraz, który powstał z komentarzy Internetowych o WOŚP

temu

Akcja „Sztuka Dobro Czynna” udowadnia, że dobro ma większą moc niż hejt! W ramach projektu przez rok zbierano internetowe komentarze na temat WOŚP. Te nieprzychylne maszyna, dzięki specjalnemu algorytmowi, przetworzyła w dzieło sztuki. Środki ze sprzedaży obrazu trafią do Wielkiej Orkiestry.
To ostatni dzień, aby wpłacić na cel 26. Finału!

temu

Finał już za nami, my liczymy pieniądze, które z dnia na dzień spływają na nasze konto. To wszystko dzięki Wam i Waszej wielkiej hojności. Dziś, czyli 31.01 upływa ostatni dzień zbiórki na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku naszym celem jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków.
Wyjątkowa wystawa w Łazienkach Królewskich "Rekord już jest!"

temu

Po raz kolejny zapraszamy Was do Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie od 8 do 26 stycznia zobaczycie naszą wyjątkową wystawę zatytułowaną "Rekord już jest!". Na fotografiach w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich w Warszawie zobaczycie wybrane zdjęcia dokumentujące nasz

OSP nowym partnerem Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej włączył się w organizację prowadzonego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" (RUR). Fundacja WOŚP będzie realizowała program we współpracy z jed