Ruszyła produkcja finałowych puszek

Ruszyła produkcja finałowych puszek

Opublikowany

Stora Enso po raz 20 gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Stora Enso od 20 lat jest producentem kolorowych, tekturowych skarbonek, które są nieodłączną częścią Finałów WOŚP. W tym roku firma wyprodukowała ich 180 000 szt. Przez wiele lat skarbonki produkowane były w Zakładzie Stora Enso w Ostrołęce, następnie w Łodzi, Mosinie oraz Tychach. W 2016 roku produkcja powróciła do Łodzi. 1 grudnia 2017 roku Zakład w Łodzi odwiedził Jurek Owsiak. W trakcie spotkania zaprezentowana została skarbonka na 26. Finał WOŚP oraz 19 skarbonek, które towarzyszyły wolontariuszom WOŚP od roku 1999 do Finału w 2017 roku.

Nie wyobrażam sobie dziś Finału bez charakterystycznej, tekturowej skarbonki. Najcelniej oddaje ona rock’n’rollowego ducha Orkiestry i to, co w Finale najpiękniejsze, czyli ogromne zaufanie do naszych wolontariuszy. Skarbonka jest z tektury, na niej naklejone są papierowe banderole i to wszystko. Wydawałoby się, że to niewiele, a tymczasem tylko rok temu poprzez te tekturowe pudełka na konto Orkiestry przywędrowało kilkadziesiąt milionów złotych! Są to najbezpieczniejsze skarbonki świata, bo strzeże ich ogromna odpowiedzialność i zaangażowanie wolontariuszy Orkiestry.

Jurek Owsiak - Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

Jurek Owsiak z tekturową puszką przygotowaną na 26. Finał WOŚP. Fot. Łukasz Widziszowski

Jurek Owsiak z tekturową puszką przygotowaną na 26. Finał WOŚP. Fot. Łukasz Widziszowski

Pomysł na tekturową skarbonkę narodził się 20 lat temu, kiedy to jeden z pracowników Stora Enso - Mariusz Bajer obserwując w jak różnorodne pojemniki były zbierane pieniądze, zaprojektował skarbonkę z tektury. Tekturowa skarbonka spodobała się Jurkowi Owsiakowi i tak firma została partnerem Fundacji. Produkcja skarbonek udoskonalana jest z roku na rok, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i wysokiej jakości nadruku. W roku 2005 z okazji 13. Finału skarbonka została powiększona o 13% i tak już zostało.

Produkty Stora Enso są przyjazne środowisku. Skarbonki produkowane są z materiałów odnawialnych.

Jurek Owsiak z pracownikami Zakładu Stora Enso, który produkuje finałowe puszki. Fot. Łukasz Widziszowski

Jurek Owsiak z pracownikami Zakładu Stora Enso, który produkuje finałowe puszki. Fot. Łukasz Widziszowski

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Rekordowy wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

temu

Kwota zadeklarowana na zakończenie 14 stycznia: 81 423 542 PLN. Podczas 26. Finału WOŚP zebraliśmy: 126 373 804,34 PLN. Nie wierzyliśmy w to, co widzieliśmy sprawdzając stan finałowego rachunku bankowego. Już w dniu akcji nie było wątpliwości, że razem z Polaka
Internauci zebrali ponad 18 milionów złotych dla WOŚP

temu

Zbiórki i aukcje zorganizowane w internecie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny zakończyły się wielkim sukcesem. W trakcie 26. Finału internauci korzystający z systemu PayU przekazali 18 109 010 złotych na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. PayU gra z Orkiestrą Jurka Owsiaka już od 16 lat, nie pobierając żadnej prowizji, dzięki czemu każda złotówka wpłacona na WOŚP jest w całości przekazywana na konto Fundacji.
Fundacja WOŚP zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

temu

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czwartek (8 marca) zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP! Specjalnie zorganizowana konferencja prasowa odbędzie się w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 63 A (wjazd od ul. Trojdena). UWAGA - nie zapewniamy parkingu! Początek o godzinie 10:30.
Dobro wraca! 26. Finał WOŚP oczami internautów

temu

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 81 milionów złotych. Osiągnięta została więc kwota deklarowana na koniec Finału - tego czy w tym roku także udało się przekroczyć granicę stu milionów dowiemy się 8. marca, na specjalnej konferencji prasowej.

OSP nowym partnerem Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej włączył się w organizację prowadzonego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" (RUR). Fundacja WOŚP będzie realizowała program we współpracy z jed