Ruszyła produkcja finałowych puszek
Kopiuj tekst

Ruszyła produkcja finałowych puszek

Stora Enso po raz 20 gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Stora Enso od 20 lat jest producentem kolorowych, tekturowych skarbonek, które są nieodłączną częścią Finałów WOŚP. W tym roku firma wyprodukowała ich 180 000 szt. Przez wiele lat skarbonki produkowane były w Zakładzie Stora Enso w Ostrołęce, następnie w Łodzi, Mosinie oraz Tychach. W 2016 roku produkcja powróciła do Łodzi. 1 grudnia 2017 roku Zakład w Łodzi odwiedził Jurek Owsiak. W trakcie spotkania zaprezentowana została skarbonka na 26. Finał WOŚP oraz 19 skarbonek, które towarzyszyły wolontariuszom WOŚP od roku 1999 do Finału w 2017 roku.

Nie wyobrażam sobie dziś Finału bez charakterystycznej, tekturowej skarbonki. Najcelniej oddaje ona rock’n’rollowego ducha Orkiestry i to, co w Finale najpiękniejsze, czyli ogromne zaufanie do naszych wolontariuszy. Skarbonka jest z tektury, na niej naklejone są papierowe banderole i to wszystko. Wydawałoby się, że to niewiele, a tymczasem tylko rok temu poprzez te tekturowe pudełka na konto Orkiestry przywędrowało kilkadziesiąt milionów złotych! Są to najbezpieczniejsze skarbonki świata, bo strzeże ich ogromna odpowiedzialność i zaangażowanie wolontariuszy Orkiestry.

Jurek Owsiak - Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

Jurek Owsiak z tekturową puszką przygotowaną na 26. Finał WOŚP. Fot. Łukasz Widziszowski

Jurek Owsiak z tekturową puszką przygotowaną na 26. Finał WOŚP. Fot. Łukasz Widziszowski

Pomysł na tekturową skarbonkę narodził się 20 lat temu, kiedy to jeden z pracowników Stora Enso - Mariusz Bajer obserwując w jak różnorodne pojemniki były zbierane pieniądze, zaprojektował skarbonkę z tektury. Tekturowa skarbonka spodobała się Jurkowi Owsiakowi i tak firma została partnerem Fundacji. Produkcja skarbonek udoskonalana jest z roku na rok, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i wysokiej jakości nadruku. W roku 2005 z okazji 13. Finału skarbonka została powiększona o 13% i tak już zostało.

Produkty Stora Enso są przyjazne środowisku. Skarbonki produkowane są z materiałów odnawialnych.

Jurek Owsiak z pracownikami Zakładu Stora Enso, który produkuje finałowe puszki. Fot. Łukasz Widziszowski

Jurek Owsiak z pracownikami Zakładu Stora Enso, który produkuje finałowe puszki. Fot. Łukasz Widziszowski

Powiązane artykuły
mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji.
Rekordowy wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

Kwota zadeklarowana na zakończenie 14 stycznia: 81 423 542 PLN
Internauci zebrali ponad 18 milionów złotych dla WOŚP

Zbiórki i aukcje zorganizowane w internecie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny zakończyły się wielkim sukcesem. W trakcie 26. Finału internauci korzystający z systemu PayU przekazali 18 109 010 złotych na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. PayU gra z Orkiestrą Jurka Owsiaka już od 16 lat, nie pobierając żadnej prowizji, dzięki czemu każda złotówka wpłacona na WOŚP jest w całości przekazywana na konto Fundacji.
Fundacja WOŚP zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czwartek (8 marca) zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP! Specjalnie zorganizowana konferencja prasowa odbędzie się w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 63 A (wjazd od ul. Trojdena). UWAGA - nie zapewniamy parkingu! Początek o godzinie 10:30.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.