• Press Kit
Allegro od 18 lat gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Kopiuj tekst

Allegro od 18 lat gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Opublikowany


Na 6 tygodni przed 26. Finałem, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już gra w internecie. Allegro właśnie uruchomiło stronę aukcje.wosp.org.pl, promującą licytacje platformę rzeczyodserca.pl oraz Wirtualną Puszkę w swojej aplikacji mobilnej (iOS/Android). Tegoroczny cel to pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Internetowe licytacje przez 18 lat stały się nieodłącznym elementem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym czasie udało się zebrać ponad 44 mln zł! Liczba przedmiotów wystawionych na sprzedaż tylko w ubiegłym roku wyniosła 115 tys., a platformę aukcje.wosp.org.pl odwiedziło 3,2 mln osób. Każdy Finał zaskakuje nowym rekordem, a Polacy równie chętnie wystawiają aukcje i licytują, co zasilają puszki wolontariuszy.

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest wpisana w DNA Allegro, dlatego gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od początku swojego istnienia.  Co roku udowadniamy, że nowe technologie na różne sposoby mogą pomagać innym. Dlatego od kilku lat użytkownicy naszej aplikacji mobilnej mogą wspierać WOŚP poprzez Wirtualną Puszkę, promować swoje aukcje na platformie Rzeczy od Serca i uczestniczyć w emocjonujących licytacjach. Bez nich miliony Polaków nie wyobraża już sobie styczniowego Finału. Pokazał to ubiegłoroczny wynik - na aukcjach Allegro dla WOŚP zebraliśmy rekordowe 9 mln złotych. Polacy wspólnie osiągnęli coś, co wydawało się niemożliwe. W tym roku rzucamy kolejne wyzwanie, mówiąc: teraz jeszcze więcej!

Krzysztof Śpiewek - manager CSR w Allegro

Na zdjęciu: Stoisko Allegro w studiu TVP podczas Finału WOŚP. Fot. Łukasz Widziszowski

Na zdjęciu: Stoisko Allegro w studiu TVP podczas Finału WOŚP. Fot. Łukasz Widziszowski

Chwila, w której Allegro uruchamia aukcje.wosp.org.pl, rozgrzewa finałową atmosferę do czerwoności. Kwoty jakie wspierają cel każdego Finału dzięki zaangażowaniu użytkowników Allegro są kosmiczne, za co bardzo im dziękujemy! Najpiękniejsze jest jednak to, że dla każdego, kto wystawia lub kupuje przedmioty na charytatywnych aukcjach WOŚP, przede wszystkim są to pozytywne emocje i chęć pomocy najbardziej potrzebującym.

To dzięki temu możemy potem obserwować, jak rzeczy z pozoru zwyczajne stają się rzeczami od serca i osiągają niebotyczne wartości. Czekam na te emocje także i w tym roku, a zaczynają się one już teraz, bo od pierwszych godzin działania serwisu licytowanych jest już wiele wyjątkowych darów.

Jerzy Owsiak - Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

Na zdjęciu: Jurek Owsiak i Krzysztof Śpiewek. Fot. Darek Kociak

Na zdjęciu: Jurek Owsiak i Krzysztof Śpiewek. Fot. Darek Kociak

Rzeczy od serca

Każdego dnia, aż do samego Finału, na aukcje.wosp.org.pl pojawią się setki nowych przedmiotów. Jak się wśród nich wyróżnić? Allegro 3 lata temu znalazło rozwiązanie i przygotowało platformę służącą promowaniu aukcji. Na rzeczyodserca.pl znajdą się krótkie filmy, nagrane przez darczyńców, którzy opowiedzą niezwykłą historię przedmiotu przekazanego przez nich na WOŚP i zachęcą do licytacji. O swoich Rzeczach od serca opowiedzą znani aktorzy, muzycy, sportowcy, blogerzy czy dziennikarze.

Swoją aukcję, jak co roku, wystawi Jurek Owsiak, który tym razem sprzeda swoje czerwone glany. Można będzie też wylicytować Poloneza “Poldka” Filipa Chajzera czy wziąć udział w programie Macieja Orłosia. A to dopiero początek! W ubiegłym roku wśród najdroższych aukcji znalazła się wizyta w Brukseli i spotkanie z Donaldem Tuskiem (740 300 zł), American Chopper (230 100 zł) i zdjęcie Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser - Dudy (200 000 zł).

Tegoroczne licytacje potrwają do połowy lutego, wtedy okaże się też, która aukcja wywołała najwięcej emocji.

Wirtualna Puszka na mobilnym Allegro

Allegro wykorzystując swoje doświadczenie w działaniach online, stworzyło wirtualny odpowiednik symbolicznej puszki WOŚP dla osób, które nie chcą uczestniczyć w licytacjach i z różnych powodów nie mogą przekazać wsparcia w tradycyjny sposób. Działa ona od 2015 roku i w sumie aż 12 923 użytkowników Allegro wsparło ją swoimi wpłatami. Korzystając z Wirtualnej Puszki na Mobilnym Allegro można przekazać datek w wysokości 5, 10, 15, 50 i 100 zł.

Łączymy radość zakupów online z dobroczynnością!

Każdego dnia Allegro zmienia życie swoich klientów na lepsze, a dzięki ich zaangażowaniu platforma jest też narzędziem do pomocy potrzebującym. Tak powstała platforma Charytatywni Allegro, z której cały dochód ze sprzedaży wystawianych tam ofert, przeznaczony jest na wybrane organizacje pożytku publicznego. Bez prowizji i dodatkowych opłat. W ten sposób, wspólnie z 296 Organizacji Pożytku Publicznego, udało się zebrać ponad 27,5 mln zł.

Konferencja z okazji startu finałowych aukcji. Fot. Łukasz Widziszowski

Konferencja z okazji startu finałowych aukcji. Fot. Łukasz Widziszowski

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Dobro wraca! 26. Finał WOŚP oczami internautów

temu

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 81 milionów złotych. Osiągnięta została więc kwota deklarowana na koniec Finału - tego czy w tym roku także udało się przekroczyć granicę stu milionów dowiemy się 8. marca, na specjalnej konferencji prasowej.
„Sztuka Dobro Czynna” – Obraz, który powstał z komentarzy Internetowych o WOŚP

temu

Akcja „Sztuka Dobro Czynna” udowadnia, że dobro ma większą moc niż hejt! W ramach projektu przez rok zbierano internetowe komentarze na temat WOŚP. Te nieprzychylne maszyna, dzięki specjalnemu algorytmowi, przetworzyła w dzieło sztuki. Środki ze sprzedaży obrazu trafią do Wielkiej Orkiestry.
To ostatni dzień, aby wpłacić na cel 26. Finału!

temu

Finał już za nami, my liczymy pieniądze, które z dnia na dzień spływają na nasze konto. To wszystko dzięki Wam i Waszej wielkiej hojności. Dziś, czyli 31.01 upływa ostatni dzień zbiórki na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku naszym celem jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków.
Wyjątkowa wystawa w Łazienkach Królewskich "Rekord już jest!"

temu

Po raz kolejny zapraszamy Was do Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie od 8 do 26 stycznia zobaczycie naszą wyjątkową wystawę zatytułowaną "Rekord już jest!". Na fotografiach w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich w Warszawie zobaczycie wybrane zdjęcia dokumentujące nasz

Ruszyła produkcja finałowych puszek

Stora Enso po raz 20 gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!