Allegro od 18 lat gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Kopiuj tekst

Allegro od 18 lat gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy


Na 6 tygodni przed 26. Finałem, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już gra w internecie. Allegro właśnie uruchomiło stronę aukcje.wosp.org.pl, promującą licytacje platformę rzeczyodserca.pl oraz Wirtualną Puszkę w swojej aplikacji mobilnej (iOS/Android). Tegoroczny cel to pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Internetowe licytacje przez 18 lat stały się nieodłącznym elementem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym czasie udało się zebrać ponad 44 mln zł! Liczba przedmiotów wystawionych na sprzedaż tylko w ubiegłym roku wyniosła 115 tys., a platformę aukcje.wosp.org.pl odwiedziło 3,2 mln osób. Każdy Finał zaskakuje nowym rekordem, a Polacy równie chętnie wystawiają aukcje i licytują, co zasilają puszki wolontariuszy.

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest wpisana w DNA Allegro, dlatego gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od początku swojego istnienia.  Co roku udowadniamy, że nowe technologie na różne sposoby mogą pomagać innym. Dlatego od kilku lat użytkownicy naszej aplikacji mobilnej mogą wspierać WOŚP poprzez Wirtualną Puszkę, promować swoje aukcje na platformie Rzeczy od Serca i uczestniczyć w emocjonujących licytacjach. Bez nich miliony Polaków nie wyobraża już sobie styczniowego Finału. Pokazał to ubiegłoroczny wynik - na aukcjach Allegro dla WOŚP zebraliśmy rekordowe 9 mln złotych. Polacy wspólnie osiągnęli coś, co wydawało się niemożliwe. W tym roku rzucamy kolejne wyzwanie, mówiąc: teraz jeszcze więcej!

Krzysztof Śpiewek - manager CSR w Allegro

Na zdjęciu: Stoisko Allegro w studiu TVP podczas Finału WOŚP. Fot. Łukasz Widziszowski

Na zdjęciu: Stoisko Allegro w studiu TVP podczas Finału WOŚP. Fot. Łukasz Widziszowski

Chwila, w której Allegro uruchamia aukcje.wosp.org.pl, rozgrzewa finałową atmosferę do czerwoności. Kwoty jakie wspierają cel każdego Finału dzięki zaangażowaniu użytkowników Allegro są kosmiczne, za co bardzo im dziękujemy! Najpiękniejsze jest jednak to, że dla każdego, kto wystawia lub kupuje przedmioty na charytatywnych aukcjach WOŚP, przede wszystkim są to pozytywne emocje i chęć pomocy najbardziej potrzebującym.

To dzięki temu możemy potem obserwować, jak rzeczy z pozoru zwyczajne stają się rzeczami od serca i osiągają niebotyczne wartości. Czekam na te emocje także i w tym roku, a zaczynają się one już teraz, bo od pierwszych godzin działania serwisu licytowanych jest już wiele wyjątkowych darów.

Jerzy Owsiak - Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

Na zdjęciu: Jurek Owsiak i Krzysztof Śpiewek. Fot. Darek Kociak

Na zdjęciu: Jurek Owsiak i Krzysztof Śpiewek. Fot. Darek Kociak

Rzeczy od serca

Każdego dnia, aż do samego Finału, na aukcje.wosp.org.pl pojawią się setki nowych przedmiotów. Jak się wśród nich wyróżnić? Allegro 3 lata temu znalazło rozwiązanie i przygotowało platformę służącą promowaniu aukcji. Na rzeczyodserca.pl znajdą się krótkie filmy, nagrane przez darczyńców, którzy opowiedzą niezwykłą historię przedmiotu przekazanego przez nich na WOŚP i zachęcą do licytacji. O swoich Rzeczach od serca opowiedzą znani aktorzy, muzycy, sportowcy, blogerzy czy dziennikarze.

Swoją aukcję, jak co roku, wystawi Jurek Owsiak, który tym razem sprzeda swoje czerwone glany. Można będzie też wylicytować Poloneza “Poldka” Filipa Chajzera czy wziąć udział w programie Macieja Orłosia. A to dopiero początek! W ubiegłym roku wśród najdroższych aukcji znalazła się wizyta w Brukseli i spotkanie z Donaldem Tuskiem (740 300 zł), American Chopper (230 100 zł) i zdjęcie Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser - Dudy (200 000 zł).

Tegoroczne licytacje potrwają do połowy lutego, wtedy okaże się też, która aukcja wywołała najwięcej emocji.

Wirtualna Puszka na mobilnym Allegro

Allegro wykorzystując swoje doświadczenie w działaniach online, stworzyło wirtualny odpowiednik symbolicznej puszki WOŚP dla osób, które nie chcą uczestniczyć w licytacjach i z różnych powodów nie mogą przekazać wsparcia w tradycyjny sposób. Działa ona od 2015 roku i w sumie aż 12 923 użytkowników Allegro wsparło ją swoimi wpłatami. Korzystając z Wirtualnej Puszki na Mobilnym Allegro można przekazać datek w wysokości 5, 10, 15, 50 i 100 zł.

Łączymy radość zakupów online z dobroczynnością!

Każdego dnia Allegro zmienia życie swoich klientów na lepsze, a dzięki ich zaangażowaniu platforma jest też narzędziem do pomocy potrzebującym. Tak powstała platforma Charytatywni Allegro, z której cały dochód ze sprzedaży wystawianych tam ofert, przeznaczony jest na wybrane organizacje pożytku publicznego. Bez prowizji i dodatkowych opłat. W ten sposób, wspólnie z 296 Organizacji Pożytku Publicznego, udało się zebrać ponad 27,5 mln zł.

Konferencja z okazji startu finałowych aukcji. Fot. Łukasz Widziszowski

Konferencja z okazji startu finałowych aukcji. Fot. Łukasz Widziszowski

Powiązane artykuły
mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji.
Rekordowy wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

Kwota zadeklarowana na zakończenie 14 stycznia: 81 423 542 PLN
Internauci zebrali ponad 18 milionów złotych dla WOŚP

Zbiórki i aukcje zorganizowane w internecie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny zakończyły się wielkim sukcesem. W trakcie 26. Finału internauci korzystający z systemu PayU przekazali 18 109 010 złotych na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. PayU gra z Orkiestrą Jurka Owsiaka już od 16 lat, nie pobierając żadnej prowizji, dzięki czemu każda złotówka wpłacona na WOŚP jest w całości przekazywana na konto Fundacji.
Fundacja WOŚP zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czwartek (8 marca) zaprezentuje wynik zbiórki 26. Finału WOŚP! Specjalnie zorganizowana konferencja prasowa odbędzie się w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 63 A (wjazd od ul. Trojdena). UWAGA - nie zapewniamy parkingu! Początek o godzinie 10:30.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.