• Press Kit
Sprzęt od WOŚP za 25 mln złotych dla pediatrii

Kopiuj tekst

Sprzęt od WOŚP za 25 mln złotych dla pediatrii

Opublikowany

Zakończył się 49. Konkurs Ofert Fundacji WOŚP na zakup sprzętu medycznego. W efekcie trzydniowych negocjacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nabyła dla polskiej pediatrii 3148 urządzeń medycznych. Zakup sfinansowany zostanie ze środków zebranych w 25. Finale. Łączny koszt zakupów wyniósł 25 mln złotych.

Za nami trzy dni bardzo intensywnej pracy, ale wszyscy możemy być dumni z efektu, jaki udało się osiągnąć. Zamknęliśmy dwuletni program wsparcia dla polskiej pediatrii, która była celem 24. oraz ostatniego, 25. Finału. Nowe urządzenia z serduszkami WOŚP pracować będą praktycznie na wszystkich oddziałach dziecięcych w Polsce. Lekarze dostaną do ręki nowe możliwości i nowe technologie za bardzo niską cenę. Największym sukcesem negocjacji było obniżenie cen oferowanych produktów o średnio 30% w stosunku do cen rynkowych.

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych WOŚP

W konkursie ofert 29 firm medycznych reprezentujących największych światowych producentów sprzętu medycznego złożyło 112 ofert. Fundacja WOŚP, w wyniku negocjacji, zakupiła:
• RTG stacjonarne - 2 szt. – zwyciężyła oferta firmy SHIM-MED
• RTG przewoźne - 3 szt. – zwyciężyła oferta firmy AGFA
• aparaty USG (podstawowe) - 61 szt. – zwyciężyła oferta firmy EUROMED
• aparat USG (premium) - 7 szt. – zwyciężyła oferta firmy PHILIPS
• aparat USG (z kardiologią) - 7 szt. – zwyciężyła oferta firmy PHILIPS
• łóżka dla dzieci (duże) - 343 szt. – zwyciężyła oferta firmy METALOWIEC
• łóżka młodzieżowe (typu junior) - 692 szt. – zwyciężyła oferta firmy REHABED• łóżka dziecięce (szczebelkowe) - 560 szt. – zwyciężyła oferta firmy METALOWIEC
• łóżka niemowlęce - 30 szt. – zwyciężyła oferta firmy STIEGELMEYER
• fotele dla rodziców - 438 szt. – zwyciężyły oferty firm METALOWIEC (219 szt.) i ERGOLET (219 szt.)
• pompy strzykawkowe - 321 szt. – zwyciężyła oferta firmy MEDICART
• lokalizatory naczyń krwionośnych - 69 szt. – zwyciężyła oferta firmy NEOREGEN
• pompy objętościowe - 145 szt. – zwyciężyła oferta firmy FRESENIUS
• pulsoksymetry - 209 szt. – zwyciężyła oferta firmy VIRIDIAN
• holtery ciśnieniowe ABPM - 30 szt. – zwyciężyła oferta firmy SCHILLER• kardiomonitory - 177 szt. – zwyciężyła oferta firmy BIAMEDITEK
• aparaty EKG - 54 szt. – zwyciężyła oferta firmy BTL 

- Po raz kolejny pokazaliśmy, że stosowany przez nas mechanizm konkursu ofert jest bezkonkurencyjny w odniesieniu do polskich zamówień publicznych. Jakość oferowanych urządzeń w kontekście osiąganych cen zachwyca – mówią o tym wszyscy współpracujący z Orkiestrą eksperci. A ci na co dzień pracują w wiodących ośrodkach w Polsce oraz często także uczestniczą w postępowaniach opartych na zamówieniach publicznych. Naszym ekspertom dziękujemy za profesjonalizm, poświęcony czas i energię, z jaką podeszli do tych negocjacji. To wielki sukces także ich, za co kłaniamy się w pas.

Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP

To był już drugi konkurs ofert zorganizowany w ramach realizacji celu 25. Finału WOŚP. W czerwcu 2017 roku WOŚP nabyła 854 urządzenia medyczna dla 145 placówek geriatrycznych, głównie zakładów opiekuńczo-leczniczych. Środki z 25. Finału wykorzystywane są także do finansowania prowadzonych przez WOŚP ogólnopolskich programów medycznych i edukacyjnych, oraz do finansowania zakupów interwencyjnych i w ramach pomocy indywidualnej.

14 stycznia 2018 roku odbędzie się 26. Finał WOŚP, którego celem będzie wyrównanie szans leczenia noworodków na oddziałach neonatologicznych. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Nowoczesna karetka „S” od WOŚP dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

temu

W poniedziałek (12 lutego) w Krakowie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Jurek i Lidia Owsiak w imieniu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazali w darze nowoczesną karetkę typu S dla krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.
Rozliczenia Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

temu

Na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy cały czas znaleźć można dokładne informacje o rozliczeniach działalności Fundacji. Każda zainteresowana osoba może przeczytać zarówno sprawozdania z tego, jak Fundacja wydaje zebrane w Finałach pieniądze, jak i całoroczne sprawozdania finansowe, obrazujące księgową stronę całej działalności Fundacji.
WOŚP rozlicza 24 i 25 Finał

temu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tradycyjnie przed kolejnym Finałem publikuje rozliczenie  środków zebranych w poprzednich zbiórkach.
Densytometr zakupiony przez WOŚP dzięki środkom ze spadku po Ninie Andrycz już w szpitalu

temu

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała dziś Samodzielnemu Publicznemu Szpitalowi Klinicznemu im. prof. W. Orłowskiego CMKP densytometr, którego zakup został częściowo sfinansowany dzięki środkom pochodzącym ze spadku po Ninie Andrycz, oraz darowiźnie prz

Orkiestrowe wieści - 24.11.2017

Zakończył się 49. Konkurs Ofert WOŚP, zamknęliśmy rejestrację sztabów 26. Finału WOŚP, ostatnie dni by oddać swój głos na Przystanek Woodstock, pierwsze zgłoszenia w Banku Zespołów WOŚP, już 12 miast zgłosiło się do organizacji biegów "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy", Onet nowym partnerem horyzontalnym WOŚP w Internecie. Miłej lektury!