Sprzęt od WOŚP za 25 mln złotych dla pediatrii
Kopiuj tekst

Sprzęt od WOŚP za 25 mln złotych dla pediatrii

Zakończył się 49. Konkurs Ofert Fundacji WOŚP na zakup sprzętu medycznego. W efekcie trzydniowych negocjacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nabyła dla polskiej pediatrii 3148 urządzeń medycznych. Zakup sfinansowany zostanie ze środków zebranych w 25. Finale. Łączny koszt zakupów wyniósł 25 mln złotych.

Za nami trzy dni bardzo intensywnej pracy, ale wszyscy możemy być dumni z efektu, jaki udało się osiągnąć. Zamknęliśmy dwuletni program wsparcia dla polskiej pediatrii, która była celem 24. oraz ostatniego, 25. Finału. Nowe urządzenia z serduszkami WOŚP pracować będą praktycznie na wszystkich oddziałach dziecięcych w Polsce. Lekarze dostaną do ręki nowe możliwości i nowe technologie za bardzo niską cenę. Największym sukcesem negocjacji było obniżenie cen oferowanych produktów o średnio 30% w stosunku do cen rynkowych.

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych WOŚP

W konkursie ofert 29 firm medycznych reprezentujących największych światowych producentów sprzętu medycznego złożyło 112 ofert. Fundacja WOŚP, w wyniku negocjacji, zakupiła:
• RTG stacjonarne - 2 szt. – zwyciężyła oferta firmy SHIM-MED
• RTG przewoźne - 3 szt. – zwyciężyła oferta firmy AGFA
• aparaty USG (podstawowe) - 61 szt. – zwyciężyła oferta firmy EUROMED
• aparat USG (premium) - 7 szt. – zwyciężyła oferta firmy PHILIPS
• aparat USG (z kardiologią) - 7 szt. – zwyciężyła oferta firmy PHILIPS
• łóżka dla dzieci (duże) - 343 szt. – zwyciężyła oferta firmy METALOWIEC
• łóżka młodzieżowe (typu junior) - 692 szt. – zwyciężyła oferta firmy REHABED• łóżka dziecięce (szczebelkowe) - 560 szt. – zwyciężyła oferta firmy METALOWIEC
• łóżka niemowlęce - 30 szt. – zwyciężyła oferta firmy STIEGELMEYER
• fotele dla rodziców - 438 szt. – zwyciężyły oferty firm METALOWIEC (219 szt.) i ERGOLET (219 szt.)
• pompy strzykawkowe - 321 szt. – zwyciężyła oferta firmy MEDICART
• lokalizatory naczyń krwionośnych - 69 szt. – zwyciężyła oferta firmy NEOREGEN
• pompy objętościowe - 145 szt. – zwyciężyła oferta firmy FRESENIUS
• pulsoksymetry - 209 szt. – zwyciężyła oferta firmy VIRIDIAN
• holtery ciśnieniowe ABPM - 30 szt. – zwyciężyła oferta firmy SCHILLER• kardiomonitory - 177 szt. – zwyciężyła oferta firmy BIAMEDITEK
• aparaty EKG - 54 szt. – zwyciężyła oferta firmy BTL 

- Po raz kolejny pokazaliśmy, że stosowany przez nas mechanizm konkursu ofert jest bezkonkurencyjny w odniesieniu do polskich zamówień publicznych. Jakość oferowanych urządzeń w kontekście osiąganych cen zachwyca – mówią o tym wszyscy współpracujący z Orkiestrą eksperci. A ci na co dzień pracują w wiodących ośrodkach w Polsce oraz często także uczestniczą w postępowaniach opartych na zamówieniach publicznych. Naszym ekspertom dziękujemy za profesjonalizm, poświęcony czas i energię, z jaką podeszli do tych negocjacji. To wielki sukces także ich, za co kłaniamy się w pas.

Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP

To był już drugi konkurs ofert zorganizowany w ramach realizacji celu 25. Finału WOŚP. W czerwcu 2017 roku WOŚP nabyła 854 urządzenia medyczna dla 145 placówek geriatrycznych, głównie zakładów opiekuńczo-leczniczych. Środki z 25. Finału wykorzystywane są także do finansowania prowadzonych przez WOŚP ogólnopolskich programów medycznych i edukacyjnych, oraz do finansowania zakupów interwencyjnych i w ramach pomocy indywidualnej.

14 stycznia 2018 roku odbędzie się 26. Finał WOŚP, którego celem będzie wyrównanie szans leczenia noworodków na oddziałach neonatologicznych. 
Powiązane artykuły
Wczesna diagnostyka to jest to!

Podczas 51. Konkursu Ofert  dokonaliśmy rekordowych zakupów. Kupiliśmy ponad 2 800 urządzeń, a dzięki negocjacjom zaoszczędziliśmy aż 20 milionów złotych!
Karetka od WOŚP dla Ostrowa Wielkopolskiego

19 października w Ostrowie Wielkopolskim przedstawiciele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazali miejscowemu szpitalowi karetkę dostosowaną do przewozu noworodków. Fundację reprezentowali Jerzy Owsiak – prezes zarządu WOŚP, oraz Lidia Niedźwiedzka-Owsiak – członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Orkiestry. Wartość przekazanego pojazdu, wraz z zabudową i wyposażeniem w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, wynosi blisko 950 tys. złotych. Zakup sfinansowany został ze środków zebranych w 25. Finale WOŚP.
Kolejny sprzęt od WOŚP dla GOPR

16 października w czasie próby bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, organizowanej przez Fundację WOŚP, Jurek Owsiak przekazał drugą partię sprzętu dla grup Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Nowa karetka od WOŚP dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu

W piątek (12 października) w Elblągu odbyło się oficjalne przekazanie kolejnego daru Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Darem tym jest nowoczesna karetka neonatologiczna wyposażona w specjalistyczny inkubator transportowy przystosowany do bezpiecznego transportu noworodków i wcześniaków będących w stanie zagrożenia życia i zdrowia.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.