05/26/20

Specjalistyczne łóżka od Orkiestry działają w kolejnych szpitalach


W minionym tygodniu zakończyła się dostawa kolejnych 50 łóżek, które Fundacja WOŚP zakupiła na stanowiska intensywnej opieki medycznej. Sprzęt trafił do 15 placówek z całej Polski.


Zakończona w 21. tygodniu dostawa to transport kolejnej już transzy łóżek, które są nieocenioną pomocą na oddziałach i stanowiskach intensywnej opieki medycznej. W sumie Fundacja WOŚP zakupiła 200 takich łóżek.


Przekazane ostatnio łóżka trafiły do 15 placówek:Producentem wszystkich łóżek jest firma Stiegelmeyer.
Fundacja WOŚP od połowy marca prowadzi działania związane z COVID-19. Orkiestra zamówiła już dla polskich szpitali m.in. 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów czy 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych, 75 000 przyłbic i 10 000 masek sportowych, które mogą służyć w charakterze wielorazowych masek ochronnych. Fundacja otrzymała także w darze 3 000 masek sportowych, 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne, 25 zestawów USG, a także 3 zestawy EKG z modułem do zdalnego opisywania badań.
 
Do tej pory Fundacja WOŚP przekazała około 50 mln PLN na wsparcie walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Zakupy finansowane są m.in. dzięki wpłatom na Fundusz Interwencyjny na walkę z koronawirusem, w ramach którego zgromadzono dotąd 21,6 mln PLN.


Aleksandra Rutkowska