04/08/20

Kolejne 50 tysięcy kombinezonów ochronnych. W sumie już 30 mln złotych od WOŚP na walkę z koronawirusem


Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dokonała kolejnego zamówienia wyposażenia medycznego dla polskich szpitali. Trafi do nich 50 tysięcy kombinezonów ochronnych. W sumie zaangażowanie Fundacji w walkę z koronawirusem osiągnęło wartość 30 mln złotych.

Dziś Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poinformowała o złożeniu zamówienia na 50 tysięcy kombinezonów ochronnych dla personelu medycznego. Są to kompletne kombinezony ze szczelnym kapturem i ochroną na buty. Ich produkcja odbywa się w Chinach, Fundacja rozpoczyna więc pracę nad logistyką i transportem zamówionych materiałów do Polski.

Fundacja poinformowała także o realizacji wysyłki trójwarstwowych maseczek chirurgicznych do Domów Opieki Społecznej. Placówki te często opiekują się osobami w podeszłym wieku i z wieloma schorzeniami – a więc osobami z największej grupy ryzyka. Prośby, jakie otrzymuje Fundacja pokazują, że DPS-y znajdują się w katastrofalnej sytuacji, nie mając praktycznie żadnego wyposażenia ochrony osobistej.
 
Pierwsza wysyłka skierowana została do 13 DPS-ów, które w ostatnich dniach zgłosiły się do Fundacji z prośbą o pomoc. Każdy z nich dostanie po 500 maseczek. Po Świętach Wielkiej Nocy zorganizowana zostanie wysyłka do kolejnych placówek w całej Polsce. Po uwzględnieniu ostatnich zakupów, całościowe zaangażowanie Fundacji WOŚP w walkę z epidemią COVID-19, finansowanie m.in. z Funduszu Interwencyjnego, wynosi już ponad 30 mln złotych.

Dziękujemy za każdą wpłatę na nasz Fundusz! Zebraliśmy już ponad 10 mln złotych i wartość ta rośnie z dnia na dzień! Polacy znów pokazują, jak wielki mają w sobie gen solidarności i społeczeństwa obywatelskiego! Dziś zamawiamy 50 tysięcy kombinezonów ochronnych, bo to dziś w polskich szpitalach najpilniejsza potrzeba. Dostajemy z całej Polski ogromne ilości próśb, staramy się pomóc jak tylko jesteśmy w stanie, kierując nasze dary przede wszystkim o tych placówek, które nie mają pierwszeństwa w dostawach realizowanych przez polskie władze. Jesteśmy razem, pomagamy sobie – i to jest najważniejsze. Wygramy!
-Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP

Do tej pory, w ramach walki z koronawirusem, Fundacja WOŚP zamówiła już w sumie m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 47 respiratorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95, czy 1 milion trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Fundacja otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne oraz 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej.

Wykaz wsparcia, jakiego Fundacja udzieliła polskim szpitalom, znajduje się na tej stronie internetowej.