03/08/20

SMS-y na rzecz NGO, czyli "Jasna strona komunikacji" w służbie WOŚP


To już 7 lat wspólnych działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i SerwerSMS.pl. Fundacja WOŚP także w tym roku otrzymała kompleksowe wsparcie technologiczne do komunikacji SMS i miała okazję korzystać z najlepszych narzędzi marketingowych dostępnych na rynku.


System SerwerSMS.pl został wykorzystany nie tylko do odbierania SMS-ów premium, za pomocą których darczyńcy mogli przekazywać pieniądze na cele charytatywne, ale także posłużył do komunikacji między wolontariuszami w sztabie oraz do wymiany najważniejszych informacji. Szybki przekaz wiadomości za pomocą krótkich informacji tekstowych przyczynił się do jeszcze sprawniejszych działań i lepszej organizacji całego przedsięwzięcia. SMS-y premium także w tym roku okazały się strzałem w dziesiątkę. Osoby chcące wesprzeć wydarzenie mogły w wygodny sposób, bez wychodzenia z domu, wysłać SMS-a na numer 75565.

Zbiórka zakończyła się ogromnym sukcesem. Podobnie jak w poprzednich latach, dzięki tej metodzie zebrano ponad 2 miliony złotych. Można powiedzieć, że Polacy pokochali SMS-ową formę komunikacji. Nie tylko chętnie je wysyłają i odbierają, ale także za ich pomocą pomagają potrzebującym. Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto Orkiestry i trafią do osób, którym pomaga Fundacja WOŚP.


Platforma SerwerSMS.pl jest systemem online wspomagającym szeroko pojęte działania marketingowe. Od lat wspiera i edukuje firmy z różnych branż w masowej komunikacji SMS.  Jest wydawcą ogólnopolskiego raportu “Komunikacja SMS w Polsce”. Jako pierwsza firma w Polsce, wspólnie z Google wprowadza na rynek SMS 2.0, tzw. RCS, który będzie rozszerzeniem krótkich wiadomości tekstowych wzbogaconym o ciekawe funkcje.