03/08/20

Koleje Mazowieckie zagrały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy na 28. Finale


W niedzielę, 12 stycznia, podczas 28. Finału WOŚP Koleje Mazowieckie bezpłatnie woziły wolontariuszy kwestujących  na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Z bezpłatnych przejazdów korzystali także wolontariusze Pokojowego Patrolu, wspierający organizację i przebieg imprezy w dniach 9-13 stycznia.

Na pokładach blisko 800 pociągów KM można było spotkać grupy uśmiechniętych i pełnych pozytywnej energii wolontariuszy. Kolejarze Kolei Mazowieckich służyli wsparciem informacyjnym, zapewniali bezpieczną podróż i pomoc w dotarciu na miejsce. Tego dnia, na zielonych mundurach, pracownicy KM przykleili serduszka WOŚP, na znak, że grają z Orkiestrą.

Na tegorocznych aukcjach KM dla WOŚP można było wylicytować szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego „Elf”, przejazd w kabinie maszynisty, dzień w dyspozyturze, a także wyjątkowe przedmioty związane z 15-leciem Spółki. Łączna suma, za którą zostały one wylicytowane wyniosła: 7 327,22 PLN.

Po raz 15. mogliśmy wspierać Jurka Owsiaka i cały sztab ludzi, którzy kwestowali, tym razem na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Czujemy się dumni z tego, że byliśmy oficjalnym przewoźnikiem Finału. Dziękuję wszystkim pracownikom Kolei Mazowieckich za zaangażowanie i zapewnienie bezpiecznej podróży wolontariuszom. Graliśmy, gramy i będziemy grali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
-Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich

Pracownicy Kolei Mazowieckich dali od siebie jeszcze więcej! 10 stycznia wyruszyli w 1. Wirtualnym Biegu dla wsparcia Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Przeszli z siedziby głównej firmy na Sekcję Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów – dokładnie 6,44 km, pokonując dystans w nieco ponad godzinę. Wszyscy z uśmiechem i pozytywną energią.