01/10/20

Wszystkie kciuki na Play24 – PLAY wspiera WOŚP już po raz dziewiąty!


Wszystkie kciuki na Play24 – przez miesiąc, od 12 grudnia 2019 r. do 12 stycznia 2020 r., można wspierać WOŚP poprzez aktywne korzystanie z aplikacji Play24. W akcję zaangażowali się najpopularniejsi internetowi twórcy współpracujący z Play.


Już w najbliższą niedzielę (12 stycznia 2020 r.) odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To także dziewiąty raz, kiedy PLAY wesprze fundację, tym razem w zbieraniu środków dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Klienci sieci Play mogą pomagać WOŚP przez doładowywanie swojego konta lub opłacenie faktury za abonament w aplikacji Play24. Aplikacja Play24 to serwis umożliwiający zarządzanie kontem i usługami w Play. Korzysta z niej już ponad 4,3 mln użytkowników. Liczba wykonanych transakcji jest widoczna na ekranie głównym aplikacji. Aktywne korzystanie z aplikacji będzie powiększało kwotę, która zostanie przekazana podopiecznym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tej akcji istotna jest każda złotówka, czyli symboliczny kciuk uniesiony w górę, rejestrowany przy okazji płatności.


Uniesione kciuki to także zachęta dla samych twórców #TeamPlay<3 do przygotowania unikatowych treści na kanałach YouTube oraz InstaStories. Im więcej osób zaangażuje się w akcję, tym więcej aktywności związanych z WOŚP pojawi się w mediach społecznościowych. Dzięki temu jeszcze więcej osób weźmie udział w pomaganiu.


Po przekroczeniu określonych progów liczby kciuków twórcy opublikują na swoich kanałach specjalne treści, w tym nietypowe wyzwania czy oryginalne pomysły, zachęcające fanów do jeszcze intensywniejszego wspierania akcji. Aktualną liczbę zaangażowanych osób można sprawdzić bezpośrednio w aplikacji. Więcej o wyzwaniach można przeczytać na  www.playdlawosp.pl


W działaniach na rzecz WOŚP biorą dział twórcy współpracujący na co dzień z siecią Play. Wśród nich są: Rezi, Szczesliva, Martin Stankiewicz, Człowiek Warga, Red Lipstick Monster, Łukasz Jakóbiak, Paulina z Mówiąc Inaczej, Szparagi, Paulina Lisie Piekło, Dawid Myśliwiec, Piotr Ogiński z Kocham Gotować, 10 Minut Spokoju, Wujaszek Liestyle, Naruciak, Sitr0x, Manoyek, Ciocia Liestyle, Izak, Gimper, Jcob, Blowek, Karolek, Disowskyy. W tym roku dołączyli do nich także nowi członkowie #TeamPlay<3: Zosia Zborowska, Friz oraz organizacja e-sportowa Illuminar Gaming.


Play przygotował również wyjątkowy film promujący akcję, w którym występują twórcy zaangażowani w projekt.
Zakończenie akcji Play dla WOŚP oraz wykonanie ostatniego z wyzwań odbędzie się w strefie Play na Placu Bankowym podczas Wielkiego Finału WOŚP.


Za współpracę i koordynację influencerów odpowiada MediaCom Beyond Advertising oraz Agencja Plej.


Strefa PLAY znajdzie się przy głównej scenie WOŚP na Placu Bankowym w Warszawie. Odwiedzających Play czekają spotkania z gwiazdami i influencerami oraz wiele konkursów i gadżetów. Swoją obecność w strefie zapowiedzieli twórcy z #TeamPlay<3, którzy wspólnie z uczestnikami namalują obraz. Play zaprasza również do zrobienia sobie zdjęcia 180 stopni na niepowtarzalnych tłach przygotowanych specjalnie na 28. Finał WOŚP. Oczywiście, na miejscu będzie można też osobiście wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.


Jak co roku Play przygotował 100 unikatowych kart SIM ze specjalnymi numerami. W dniu Finału Jurek Owsiak na antenie telewizyjnego studia WOŚP przeprowadzi aukcję kart pokrytych elementami wykonanymi z 24-karatowego złota.


Na chętnych czeka także aplikacja 28 WOSP, w której – jak co roku – można sprawdzić aktualności na temat Finału oraz mnóstwo statystyk dotyczących pomagania. Najbardziej zapaleni fani WOŚP będą mieli okazję zdobyć tytuł WOŚPoznawcy. Darmowa aplikacja dostępna jest w sklepach Google Play (Android) oraz App Store (iOS).


Tradycyjnie Play i pozostali operatorzy uruchomili też specjalny numer charytatywnego SMS-a, z którego całkowity dochód będzie przekazany na konto fundacji. Wystarczy wysłać słowo SERCE na numer 75 565 (5 zł + VAT). Ta część akcji potrwa w tym roku do 22 stycznia.