01/12/20

WOŚP za granicą – nasze żagle powiewają na całym świecie


Grać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy można wszędzie – jak świat długi i szeroki. Tylko w tym roku są z nami m.in.: Meksyk, Tajlandia, Islandia, Rosja, Japonia, Tanzania, Indonezja, Stany Zjednoczone, Australia, Norwegia, Gruzja czy Cypr. Poza granicami Polski działa ponad 100 sztabów, a już 307 000 użytkowników ze 136 krajów odwiedziło w minionym tygodniu nasze strony internetowe.


Co za miedzą słychać?

Możemy śmiało powiedzieć, że nie straszna nam żadna długość czy szerokość geograficzna – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na kontynentach, wyspach, w górach, nad morzem, w miastach, w małych miasteczkach i na wsiach. Wszędzie, gdzie ma miejsce 28. Finał jest głośno, kolorowo i serdecznie, niezależnie od tego, czy kwestujemy:28. Finał to także czas, kiedy nasze sztaby pojawiają się w krajach, w których dotąd nie byliśmy, a są to.m.in. Meksyk i Tajlandia.


Co licytujemy? Najciekawsze aukcje z zagranicy

Mieszkańcy Bali mogli wylicytować Złoty Medal Mistrzostw Świata Kung Fu Tomka Biluta za ponad 5 000 zł. W sumie zebrano tam 118 mln rupii, czyli niemal 30 000 zł. Z kolei na Zanzibarze pod młotek poszła książka z autografem i wierszem, stworzonym specjalnie z okazji WOŚP, autorstwa Stanisława Tyma.


A co się działo w USA? W San Francisco można było licytować niezapomniany rejs po Zatoce z widokami na most Golden Gate, a Nowy Jork pobił swój dotychczasowy rekord sumą 12 000 $.


Gramy w Australii, gramy dla Australii

Jesteśmy z Wami i myślimy o Was! Podczas 28. Finału WOŚP będziemy chcieli bardzo, bardzo mocno Was uściskać od wszystkich, którzy razem z nami grają i zwrócić uwagę na Waszą sytuację. Fundacja to miliony Polaków nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Finał to dzień, w którym solidaryzujemy się wszyscy, aby ratować życie i zdrowie polskich dzieci. Chcemy teraz, tę naszą finałową energię przesłać w Waszą stronę.
-Jurek Owsiak w oficjalnym komunikacie do australijskiej Polonii

Tak solidarność z ofiarami i poszkodowanymi w wyniku pożarów w Australii, wyraził kilka dni temu Jurek Owsiak w swoim oficjalnym komunikacie do australijskiej Polonii. W samym kraju działają 3 sztaby WOŚP: w Perth, Melbourne i Sydney, a australijscy wolontariusze zorganizowali Światełko do Nieba ze słynnymi słonecznikami, kojarzonymi z Pol’andRock Festiwal. Co więcej, na prośbę Jurka, cała kwota zebrana przez działających tam wolontariuszy, zostanie przekazana na pomoc w ratowaniu życia i zdrowia poszkodowanych w pożarach.


To jednak nie koniec, bo już po godzinie 19 pod Sceną Główną na warszawskim Placu Bankowym nad głowami zgromadzonych rozwinięta zostanie wielka flaga Australii oraz zabrzmi jej oficjalny hymn. To będzie niezapomniana chwila, więc warto tam być!
Diana Głogowska