12/30/19

Mamy już ponad 2 miliony złotych na dziecięcą medycynę zabiegową!


28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku i chociaż zostało do niego jeszcze trochę czasu, to już istnieje możliwość, by wspomóc jego cel – królują charytatywne aukcje oraz zbiórki internetowe, ale to nie wszystko –  trwają także aktywności Sztabów 28. Finału. W tym roku gramy dla  dziecięcej medycyny zabiegowej.

Na ten moment na liczniku Allegro dla WOŚP widnieje ponad milion i dwieście tysięcy złotych – dokładnie 1 199 555 PLN . Dzięki zbiórkom internetowym udało się już uzbierać 1 203 534 PLN. Łącznie daje to kwotę 2 403 089 PLN. Wśród najchętniej odwiedzanych znajdują się strony mbank.pl/wosp, wpłacam.wosp.org.pl oraz zbiórki pieniężne na Facebooku WOŚP. Rok temu o tej porze zebrana kwota była kilkaset tysięcy złotych niższa.

Wśród najpopularniejszych licytacji na Allegro znajdują się Medal Noblowski Olgi Tokarczuk, samochód z serialu “Knight Rider” od Mastercard i Braci Collins oraz kolacja z Julią Wieniawą.

Od 15 grudnia aż do dnia Finału Sztaby mogą organizować wydarzenia, tak zwane Imprezy Zamknięte i bardzo chętnie z tego korzystają – na ten moment w bazie, z której korzystają Sztaby, widnieje prawie 800 takich imprez. Impreza Zamknięta musi odbywać się na określonym terenie, a jej wolontariusze kwestują właśnie tam (nie na ulicy, jak to będzie miało miejsce 12 stycznia). Impreza jest otwarta na wszystkich gości, nie może być biletowana, a na cel 28. Finału zostanie przekazany cały dochód z jej organizacji uzyskany z dobrowolnych datków uczestników. Lista wydarzeń oraz wszystkich Sztabów 28. Finału WOŚP znajduje się na stronie wosp.org.pl.

Od połowy grudnia  można również zasilać Sztabowe Puszki Stacjonarne w sklepach, salonach fryzjerskich, restauracjach lub w innych lokalach handlowo-usługowych. Każda taka Puszka jest przypisana do konkretnej osoby – opiekuna i do danego miejsca. Klienci i goście lokali mogą więc wspierać cel 28. Finału już teraz, podczas wykonywania codziennych czynności w aż 3684 miejscach.

Wolontariusze 28. Finału WOŚP posiadający konto na platformie iWolontariusz, dzięki której mogą rejestrować się do Sztabów, mogą również zakładać wirtualne puszki - eSkarbonki i za ich pomocą wspierać cel Finału. Indywidualny link do eSkarbonki można udostępniać w mediach społecznościowych, wysyłać mailem, umieścić na stronie internetowej lub prowadzonym przez siebie blogu.
Celina Bojakowska