Orkiestrowe wieści - 9.03.2018

Orkiestrowe wieści - 9.03.2018

Opublikowany

Ponad 126 milionów PLN zebrano podczas 26. Finału WOŚP, Przystanek Woodstock zmienia się w PolAndRock Festival, podnoszenie standardu opieki na oddziałach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży celem zbiórki w ramach 1% podatku, trwa nabór prac na 7. Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować", strażacy-ochotnicy uczą przygotowują się do nauki pierwszej pomocy i na koniec, Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak oraz Jerzego Owsiaka.

Znamy wynik 26. Finału WOŚP!

Podczas konferencji prasowej, która w ubiegły czwartek odbyła się w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie ogłoszony został ostateczny wynik 26. Finału WOŚP. Dzięki ogromej hojności darczyńców, na całym świecie udało się zebrać niesamowitą kwotę 126 373 804,34 PLN! W efekcie 26. Finału WOŚP, zgodnie z ogłoszonym celem zbiórki, planowane są zakupy dla podstawowych oddziałów neonatologicznych.
Fot. Łukasz Widziszowski

Fot. Łukasz Widziszowski

Najpiękniejszy Festiwal Świata w nowej odsłonie!

Ten festiwal nadal gra! Po 23 latach Fundacja WOŚP postanowiła zmienić nazwę Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Tegoroczna edycja, zgodnie z zapowiedzią odbędzie się w dniach 2, 3, 4 sierpnia, w Polsce, w Kostrzynie nad Odrą, tym razem jednak pod nazwą "PolAndRock Festival"! Decyzję o zmianie nazwy festiwalu ogłosił w czwartek Jurek Owsiak, podczas konferencji prasowej podsumowującej 26. Finał WOŚP.
529-5EcKF2WeEOd8pJke.jpg
Znamy cel tegorocznej zbiórki 1% podatku

W tym roku celem prowadzonej przez WOŚP zbiórki 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego będzie podnoszenie standardu opieki na oddziałach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży. Fundacja zajmie się obszarem w systemie opieki zdrowotnej w Polsce, który od lat zmaga się z problemami niedofinansowania, zbyt niskiej wyceny procedur, braku wyposażenia, braku wykwalifikowanego personelu, oraz złej organizacji. Więcej informacji jest dostępnych na stronie jedenprocent.wosp.org.pl.
529-B3rZQsIPJM0lsn25.jpg
Zgłoś szkołę do konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Już tylko do 30 marca 2018 roku można zgłosić swoją szkołę do udziału w 7. Ogólnopolskim Konkursie "Ratujemy i Uczymy Ratować". Udział w konkursie może wziąć każda szkoła, która została przeszkolona w ramach Programu Edukacyjnego RUR. Konkurs będzie odbywał się w 3 etapach. Aby przystąpić do pierwszego z nich wystarczy przygotować plakat i przesłać go pocztą tradycyjną lub elektroniczną na adres Fundacji WOŚP.
Finał 6. Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować, fot. Łukasz Widziszowski

Finał 6. Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować, fot. Łukasz Widziszowski

Fundacja WOŚP uczy pierwszej pomocy z OSP 

Od 5 do 8 marca 2018 roku instruktorzy pierwszej pomocy, którzy od wielu lat współpracują z Fundacją WOŚP podczas szkoleń organizowanych dla nauczycieli, przeprowadzili szkolenia dla strażaków, przygotowujące ich do pracy z dziećmi w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Do tej pory, w ramach współpracy z OSP, do programu przyłączyło się już 610 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski.

Aktualności - Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Współpraca Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych nadal trwa. Od dziś przez kolejne 3 dni nasi instruktorzy prowadzą zajęcia dla strażaków - ochotników.

Lidia i Jerzy Owsiak "Obrońcami Godności Dzieci"

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak podczas czwartkowej konferencji prasowej podsumowującej 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wręczył Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak oraz Jerzemu Owsiakowi Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka – INFANTIS DIGNITATIS DEFEN. Wyróżnienie przyznanawane jest przez Rzecznika Praw Dziecka od 2013 roku, za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony praw dziecka.
Fot. Łukasz Widziszowski

Fot. Łukasz Widziszowski

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Orkiestrowe wieści - 5.04.2018

temu

Niemal 50 szkół podstawowych w drugim etapie Ogólnopolskiego Konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować, częściowy line-up 24. Pol'and'Rock Festival już na oficjalnej stronie internetowej festiwalu, coraz mniej czasu, by zaproponować gościa ASP lub zgłosić swoją organizację i na koniec, pierwsze gadżety dedykowane 24. Pol'and'Rock Festival już w SiemaShopie.
Orkiestrowe wieści - 29.03.2018

temu

Fundacja WOŚP ogłasza 50. Konkurs Ofert, bałkański zespół Dubioza Kolektiv po raz drugi na scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata, ostatnie dni na zgłoszenie do udziału w 7. Konkursie "Ratujemy i Uczymy Ratować", już wkrótce pierwszy półfinałowy koncert w ramach Eliminacji do Pol'and'Rock Festival" i na koniec, nowy termin szkolenia dla kandydatów na członków Pokojowego Patrolu.
Orkiestrowe wieści - 22.03.2018

temu

Jurek Owsiak największym celebrytą według rankingu SentiOne, Krzysztof Zalewski kolejną gwiazdą Małej Sceny 24. Pol'and'Rock Festival, Koniec Świata ponownie w Kostrzynie nad Odrą, zespół Bethel zagra na Małej Scenie Pol'and'Rock Festival, przygotowany z okazji 26. Finału WOŚP spot mBanku nominowany do nagrody "Złoty Bankier" i na koniec, nowe technologie w akcjach charytatywnych.
Orkiestrowe wieści - 16.03.2018

temu

Apel w sprawie obrony niezależności zbiórek publicznych, zespół Gojira wystąpi na Dużej Scenie podczas 24. Pol'and'Rock Festival, Chris Niedenthal kolejnym gościem Akademii Sztuk Przepięknych, 1% podatku na rzecz podnoszenia standardów opieki na oddziałach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży i na koniec, Fundacja WOŚP wspiera Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.