02/20/24

1,5% na WOŚP dla najwyższych standardów leczenia dzieci


Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest organizacją pożytku publicznego, więc każdy podatnik może jej przekazać swoje 1,5% procent podatku dochodowego. Zebrane w tym roku środki Orkiestra przekaże na podtrzymanie najwyższych standardów leczenia dzieci.

Osoby, które chcą przekazać 1,5% swojego podatku dochodowego na rzecz WOŚP, proszone są o wskazanie w formularzu PIT danych Fundacji:
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, KRS - 0000030897. 

Oznaką zaufania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest 1,5% podatku, które w zeszłym roku osiągnęło nieprawdopodobną sumę ponad 25 milionów złotych. Bardzo za to dziękujemy! Dzięki takiemu wsparciu możemy na bieżąco reagować na wszystkie nagłe zdarzenia, które mają miejsce obok nas. Dzięki temu możemy cały czas sprawiać, że nasze programy medyczne są na bieżąco wspomagane najnowocześniejszymi urządzeniami medycznymi, aby ciągle mówić o najwyższych standardach, które ratują nasze zdrowie i życie. Jeszcze raz – bardzo Wam za to dziękujemy!
-Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

Fundacja WOŚP prowadzi osiem ogólnopolskich programów medycznych i jeden edukacyjny. Znaczna część z nich jest poświęcona właśnie dzieciom i zapewnieniu najwyższych standardów w diagnostyce i leczeniu najmłodszych pacjentów. To właśnie te bardzo ważne działania Fundacja będzie mogła kontynuować dzięki środkom zebranym z 1,5% podatku w 2024 roku. 

Ogólnopolskie programy medyczne poświęcone dzieciom, które prowadzi Fundacja WOŚP, to:


Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od 2005 roku jest organizacją pożytku publicznego, więc każdy podatnik może przekazać na jej rzecz swoje 1,5% procent podatku dochodowego. Dzięki zaufaniu i wierze podatników w działania Fundacji WOŚP, przez wszystkie lata organizacji udało się już pozyskać ponad 145 milionów złotych!

Na przestrzeni lat Fundacja WOŚP przeznaczała środki zebrane w ramach procenta podatku – do 2021 roku – 1% podatku, a od 2022 roku – 1,5%, na różne cele:


W ramach 1,5% za 2022 roku podatnicy przekazali Fundacji WOŚP aż 25 984 576,13 złotych! Za część tej sumy Orkiestra już kupiła bardzo ważne urządzenia dla onkologii dziecięcej – to właśnie ta dziedzina medycyny była celem zbiórki w ramach 1,5% podatku w ubiegłym roku.

Podczas organizowanego 12 i 13 lutego 2024 roku 69. Konkursu Ofert, dzięki kwocie przekazanej Fundacji przez podatników w ramach 1,5% za 2022 roku, zakupiono urządzenia do badań genetycznych w onkologii dziecięcej:


Ostatecznym terminem na złożenie deklaracji PIT za 2023 rok jest 30 kwietnia 2024 roku.
Celina Bojakowska