01/28/24

Wysyłamy Światełko do Nieba!


W tym roku Światełko do Nieba rozbłysło w zachwycającej i nowoczesnej formie! To kontynuacja tradycji w zupełnie nowej odsłonie, podczas której Sztaby w całej Polsce oraz na świecie przesyłają symbolicznie moc pozytywnej energii i dobra do nieba!

O tegorocznym Światełku – tej wspaniałej tradycji, która trwa od dekad, wspomniał Jurek Owsiak podczas dzisiejszej konferencji:

Światełko do nieba będzie wyjątkowe – przygotowywaliśmy się do niego dwa miesiące. Zapraszamy wszystkich, bo to naprawdę będzie wydarzenie. Nie strzelamy, także proszę się nie denerwować i nie myśleć, że zwierzęta będą się tego bały. Nie będą, a będzie pięknie 
-Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

Tuż przed 20:00 rozpoczęło się odliczanie do tegorocznego Światełka do Nieba pod batutą Jurka Owsiaka. Jurkowi towarzyszyli: Prezeska i Dyrektorka Zarządzająca Warner Bros. Discovery Poland oraz Prezeska TVN Katarzyna Kieli, Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras i Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Gramy na całym świecie, gramy na obu biegunach – północnym i południowym – gramy pod równikiem, na wszystkich kontynentach. To taki moment, kiedy mówimy o sobie dobrze. Kiedy się uśmiechamy i tworzymy Polskę, która jest dla nas wszystkich. Niech to nie skończy się jutro, niech nie skończy się za tydzień. Niech to będzie z nami przez cały rok – do następnego Finału
-Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

Publiczność zebrana na błoniach PGE Narodowego mogła podziwiać przedstawienie pełne światła, muzyki, ognia i tańca irlandzkiego. To piękne widowisko przygotowali: znany duet Kwiat Jabłoni, Piotr "Dziki" Chancewicz, kompozytor całego widowiska, i liczni goście.

 W tym roku, dzięki licznym transmisjom online, finałowy pokaz podziwiano w całej Polsce, a nawet w najdalszych zakątkach świata. Symboliczne wysłanie pozytywnej energii – w postaci Światełka do Nieba – ”w świat” odbyło się we wspaniałej atmosferze bez użycia fajerwerków.
Joanna Sozańska