01/24/24

Ponad 24 tys. założonych eSkarbonek na chwilę przed 32. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Na kilka dni przed Finałem WOŚP w eSkarbonkach znalazło się już ponad 4,5 miliona złotych.

Już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia, odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem celem zbiórki jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Aby dołączyć do zbiórki, można tradycyjnie dorzucić cegiełkę do puszek wolontariuszy, których spotkamy tego dnia na ulicach w całej Polsce i poza granicami kraju. Innym sposobem jest skorzystanie z eSkarbonek napędzanych przez Mastercard, umożliwiających przekazywanie datków na rzecz Finału WOŚP przez internet, bez wychodzenia z domu. W trakcie poprzedniego Finału WOŚP blisko połowa wpłat wpłynęła właśnie drogą elektroniczną.

Osoby, które chcą jeszcze bardziej zaangażować się w pomoc, mogą założyć własną eSkarbonkę oraz rozesłać link do niej swoim bliskim i znajomym, zachęcając ich do dołączenia do grona darczyńców. Taką „wirtualną puszkę” może założyć każdy, kto chce pomóc – indywidualnie, razem z przyjaciółmi czy np. całą firmą z innymi pracownikami – zgodnie z hasłem przewodnim Mastercard Pomagać pełnym składem. Bezcenne. Aby to zrobić wystarczy wejść na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl i wypełnić krótki formularz. Aktualnie na koncie głównej eSkarbonki znajduje się już łącznie ponad 4,5 mln złotych. Datki można wpłacać przez indywidualne eSkarbonki założone przez iWolontariuszy lub korzystając z głównej eSkarbonki na stronie: eskarbonka.wosp.org.pl. Wpłaty za pomocą eSkarbonek będą zbierane do 29 stycznia 2024 r. do końca dnia. Jak dotąd, od 2018 roku, założono ponad 100 tysięcy eSkarbonek napędzanych przez Mastercard, za pomocą których zebrano na rzecz Finałów WOŚP ponad 59 mln zł.

W dniu Finału odbędzie się również specjalna akcja na platformie X (wcześniej Twitter). W tym roku zmienił się jednak jej mechanizm. Używając hashtagu #MastercardGrazWOSP każdy będzie mógł wskazać eSkarbonkę, którą jego zdaniem Mastercard powinien zasilić w dniu Finału wpłatą w wysokości 10 000 PLN. Wystarczy we wpisie z wymienionym wyżej hashtagiem dodać link do eSkarbonki oraz w ciekawy i kreatywny sposób uzasadnić, dlaczego ta konkretna zbiórka zasługuje na wyróżnienie. Mastercard zasili 30 eSkarbonek, które jury wybierze spośród wskazanych przez użytkowników platformy X. Więcej informacji można znaleźć na stronie eskarbonka.wosp.org.pl/mastercardgrazwosp. Łącznie, od początku inicjatywy dzięki użytkownikom X, a wcześniej Twittera, Mastercard przekazał na rzecz zbiórek Orkiestry ponad 2 000 000 zł.

Każdego roku Polacy udowodniają, że Finał WOŚP to święto radości i dobroci. Niezmiennie cieszymy się, że jesteśmy częścią tej niezwykłej inicjatywy, umożliwiając wszystkim chętnym zdalne pomaganie poprzez eSkarbonki napędzane przez Mastercard. Poprzednie lata pokazały, że są one potrzebną i popularną formą kwestowania. W trakcie zeszłorocznego Finału ponad 300 tys. osób dołożyło swoją cegiełkę do wirtualnej puszki, wykorzystując łatwe i bezpieczne płatności online
-Marta Życińska, dyrektorka generalna polskiego oddziału Mastercard Europe

Na tych, którzy konto eSkarbonki zasilą kartą Mastercard na urządzeniu mobilnym (smartfon lub tablet), czeka dodatkowa atrakcja - możliwość wzięcia udziału w grze online na Instagramie. Dzięki specjalnemu filtrowi, gracz, ruszając odpowiednio głową, będzie miał za zadanie zebrać do swojej puszki jak najwięcej serduszek, omijając jednocześnie przeszkody.

Jak co roku, pracownicy warszawskiego biura Mastercard w myśl hasła „pomagając pełnym składem”, założyli własny Sztab 32. Finału WOŚP, który w tym roku liczy ponad 60 osób. W niedzielę kwestować będą na ulicach Warszawy i online.

Kontakt dla mediów

O WOŚP

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali w Polsce.

32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Środki zebrane podczas zbiórki przeznaczone będą na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, w akcję włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby. Centrum działań w Warszawie będą błonia PGE Narodowego, gdzie powstanie studio główne, z którego nadawana jest transmisja telewizyjna i internetowa oraz scena, na której zaprezentuje się kilkunastu wykonawców, w tym m.in. LemON, BOKKA czy Wojtek Szumański. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę blisko 2 mld PLN i kupiła około 71,5 tys. urządzeń.

O Mastercard

Mastercard jest globalną firmą technologiczną działającą w obszarze płatności. Wprowadzamy innowacje, dzięki którym transakcje są bezpieczniejsze, prostsze i bardziej inteligentne. W efekcie włączamy się w rozwój cyfrowej gospodarki, która wyrównuje szanse i przynosi korzyści wszystkim. Dzięki bezpiecznemu wykorzystaniu danych oraz możliwościom naszej sieci, usługi i rozwiązania Mastercard pomagają konsumentom, instytucjom finansowym, przedsiębiorstwom i sektorowi publicznemu wykorzystać w pełni swój potencjał. Łącząc siecią Mastercard ponad 210 krajów i terytoriów, realizujemy wizję zrównoważonego świata, który otwiera przed każdym wyjątkowe, bezcenne możliwości. Dowiedz się więcej o tym, jak nasze innowacje wpływają na świat i włącz się do rozmowy na Twitterze @MastercardPL, na profilu firmy na LinkedIn oraz w Centrum Prasowym Mastercard.