02/28/23

1,5% na WOŚP dla onkologii dziecięcej


Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest organizacją pożytku publicznego, więc każdy podatnik może jej przekazać swoje 1,5% procent podatku dochodowego. Zebrane w tym roku środki Orkiestra przekaże na onkologię dziecięcą.

Osoby, które chcą przekazać 1,5% swojego podatku dochodowego na rzecz WOŚP, proszone są o wskazanie w formularzu PIT danych Fundacji:
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, KRS - 0000030897. 

Po latach wracamy do tematu związanego z onkologią dziecięcą. Kupując sprzęt medyczny, jesteśmy na bieżąco w proponowaniu najnowszych technologii, które pozwalają ratować nasze zdrowie i życie. Skuteczne leczenie to przede wszystkim szybka i bardzo nowoczesna diagnostyka. Chcemy wesprzeć te miejsca w Polsce, które taką diagnostykę proponują. Chcemy także wspierać te miejsca, które towarzyszą cierpiącym dzieciom. Hospicja wymagają naszej ciągłej opieki. Przekazując 1,5% na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy sprawiasz, że po raz kolejny będziemy mogli bardzo skutecznie pomóc.  
-Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

Dzięki osobom, które zdecydowały się wesprzeć Fundację WOŚP procentem swojego podatku, od 2005 roku Orkiestra pozyskała już prawie 120 milionów złotych! W ramach ubiegłorocznego 1% podatnicy przekazali Orkiestrze 19 008 288,41 złotych.

Do tej pory dzięki 1% Fundacji WOŚP udało się: