01/29/23

Nowe oblicze starej tradycji – Światełko do Nieba


Tegoroczne Światełko do Nieba przyjęło nową, piękną i mniej hukową wersję.


Światełko jest jednym ze stałych elementów każdego Finału. To piękna tradycja, w której wszystkie sztaby, na całym świecie posyłają pozytywną energię w świat. Finał to dzień, w którym świat i ludzie mają szansę zobaczyć, ile dobra nas otacza. 

"Światełko do nieba, zupełnie inne, takie, żeby było chwilą refleksji dla Was wszystkich. Tym światełkiem łączymy się ze wszystkimi, którzy potrzebują wsparcia, pomocy, ale którzy także biorą od nas naszą radość, nasz sposób patrzenia na świat – radosny, bez focha, przyjacielski, tulący nas wszystkich do serca."
-- Jurek Owsiak 

W tym roku zobaczyliśmy nowe oblicze naszej starej tradycji. Na Światełku nie było huków ani fajerwerków. Zamiast tego był powalający pokaz świateł muzyki i ognia!


31. Finał WOŚP – walczymy z sepsą, dla małych i dużych!
Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy – oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już w grudniu cel akcji wspierać można poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez Sztaby.

Tomasz Tomala