01/29/23

Aukcje WOŚP zaskakują swoją różnorodnością!


Przedmioty od serca, kolacje z artystami i niedostępne na co dzień miejsca poszły pod młotek – czyli co można kupić na aukcjach Allegro.


Jak co roku z okazji Finału WOŚP organizowane są najróżniejsze aukcje internetowe, które zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji. Na każdym Finale darczyńcy zaskakują swoją kreatywnością. Zeszłoroczne aukcje, takie jak: bloczek uranu z autografem Jurka Owsiaka czy bojka ratunkowa podpisana przez Davida Hasselhoffa zachwyciły wszystkich.


W tym roku na portalu Allegro, który gra z WOŚP od 23 lat, jest ponad 150 tysięcy aukcji. Ludzie biznesu, sztuki, rozrywki i wszyscy chętni wystawiają najróżniejsze rzeczy. Wszystkie fundusze zebrane w ten sposób wspomogą walkę z sepsą.


Aktualnie – stan na niedzielę godzina XX – najdroższą aukcją jest Magiczny weekend z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską. Para wystawiła na Allegro wyjazd dla dwóch osób do miejsca w Europie, które pozostaje tajemnicą. Zapewniają zwiedzanie winnic, kosztowanie wytrawnych dań, czy obcowanie ze sztuką – oczywiście to wszystko w ich przemiłym towarzystwie. Aktualna cena tej podróży to 285 100 zł, a do końca pozostało jeszcze 5 dni.


Na uwagę zasługują również oferty wystawione przez: aktora Andrzeja Grabowskiego, zespołu Kwiatu Jabłoni, czy influencera z Make Life Harder. Osoba, która wygra wszystkie trzy aukcje, będzie miała odkurzone mieszkanie, zorganizowaną imprezę i wyrzucone śmieci – a to wszystko w szlachetnym celu.


Ponadto na portalu Allegro znajduje się przepiękna marynarka Pierwszej Damy, a także mniej elegancka, ale też piękna koszulka FC Barcelony od Roberta Lewandowskiego. Na uwagę zasługują również aukcje Jeremy’ego Sochana, zawodnika San Antonio Spurs. Pan Sochan ma polskie korzenie i pierwszy raz gra z Orkiestrą. Jego aukcje to nie lada gratka dla fanów NBA – oryginalna koszulka i piłka z podpisami czy 4 bilety na mecz jego zespołu.

Niezależnie od tego, jaka aukcja ma najwyższą aktualną ofertę, ani która ostatecznie będzie mieć najwyższą cenę – tak naprawdę wszystkie są wyjątkowe, ciekawe i jedyne w swoim rodzaju. Za każdą z nich stoi osoba lub grupa osób, które chcą pomóc. Tak, jak na przykład 10-letnia Dorotka, która na aukcję wystawiła swój rysunek.


31. Finał WOŚP – walczymy z sepsą, dla małych i dużych!
Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy – oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już w grudniu cel akcji wspierać można poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez Sztaby.

Tomasz Tomala