01/09/23

Finałowy koncert w Warszawie — znamy kolejnych wykonawców!


Jurek Owsiak przedstawił kolejnych muzyków, którzy wystąpią podczas finałowego koncertu na Placu Bankowym. Transgresja, Hańba!, Mrozu oraz LemON dołączają do line-upu koncertu 31. Finału WOŚP w Warszawie! 

Transgresja

Transgresja — energetyczne dźwięki i psychodeliczna oprawa wizualna! Wizytówką kapeli jest przykuwająca oko scenografia, spajająca tajemnicze i mroczne brzmienie z kontrastową grą świateł i fluorescencyjnymi stylizacjami wykonawców. Każdy koncert Transgresji to klimatyczne show, uczta dla zmysłów i wyobraźni.W ciągu sześciu lat działalności zespół aktywnie udzielał się zarówno na scenie, jak i w studiu, zyskując uznanie na przeglądach muzycznych i konsekwentnie poszerzając swoje audytorium dzięki udanym występom na licznych koncertach klubowych i plenerowych. Przemierzając muzyczny szlak, Transgresja pojawiła się w telewizyjnym show „Mam Talent” oraz dotarła do finału Antyfestu 2018. Skład gościł na scenie CieszFanów Festiwal 2021, a także zdobył nagrodę specjalną w konkursie Jarocińskie Rytmy Młodych.


Zespół Transgresja zagrał na Scenie Viva Kultura podczas 25. Pol'and'Rock Festival oraz na Małej Scenie 28. Pol'and'Rock Festival

Hańba!

Hańba! to formacja punkowo-folkowa oparta na koncepcji tego, że punkowe granie narodziło się w Polsce, okresu międzywojennego. Tworzący kapelę artyści konsekwentnie kreują artystyczną wizję zainspirowaną Polską przedwojenną — rewolucyjną, żyjącą w rytmie muzyki klezmerskiej, zanurzoną w atmosferze rozwijających się miast i kwitnącej kultury, kraju sprzeczności i wielokulturowości. Za teksty piosenek służą Hańbie! wiersze międzywojennych poetów, takich jak Tuwim, Brzechwa, Broniewski.Hańba! wystąpiła na 27. Pol'and'Rock Festival, który odbył się na lotnisku Płoty-Makowice w 2021 roku.

Mrozu

Mrozu to producent muzyczny łączący gatunki z pogranicza soulu, bluesa i rock'n'rolla. Jego piosenki "Jak nie my to kto", czy "Miliony monet" niezmiennie od lat górują na listach przebojów. Mrozu w swoim muzycznym dorobku wiele razy udowodnił, że potrafi przyciągnąć tłumy. Wysokiej jakości produkcja muzyczna, chwytliwe teksty i skoczne melodie dostarczają słuchaczom ogromną dawkę pozytywnej energii. Koncerty Mroza to uczta dla zmysłów — każdy z występów zaplanowany jest z dbałością o szczegóły techniczne i audiowizualne! 

Mrozu wystąpił na Małej Scenie 21. Przystanku Woodstock


LemON

LemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie – może trafić na pierwsze miejsca list przebojów! Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami (m.in. SuperJedynka, Sopot TOPTrendy, Eska Music Award, Przebój 25-lecia Radia Zet, Yach). Albumy ,,LemON”, ,,Scarlett”, ,,Etiuda zimowa” w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną.


Liderem zespołu jest Igor Herbut, wokalista, którego Maryla Rodowicz nazwała nadzieją polskiej wokalistyki, a Elżbieta Zapendowska stwierdziła, że ,,śpiewa tak, że plomby wypadają”.Zespół LemON wystąpił na Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock

Zespoły, które już poznaliśmy!

Jurek Owsiak na antenie Antyradia ogłosił wcześniej już 12 zespołów, które zagrają na Placu Bankowym w Warszawie z okazji 31. Finału WOŚP. Oto one: Spięty, Sztywny Pal Azji, Pull The Wire, Kirszenbaum, Kashell, Żurkowski, Dziwna Wiosna, Blenders, Dagadana, Dirty Shirt, Gutek oraz WaluśKraksaKryzys.

31. Finał WOŚP — walczymy z sepsą, dla małych i dużych!

Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy — oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już od grudnia cel akcji wspierać można poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez Sztaby.
Adam Kościelniak