05/17/22

Kolejne dwa ronda imienia WOŚP już otwarte!


Na mapie miejsc imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajduje się już prawie 50 takich obiektów. Dzisiaj dołączyły do niej 2 ronda zlokalizowane w województwie dolnośląskim - w Dzierżoniowie i we Wrocławiu.


Jurek Owsiak uczestniczył dzisiaj w uroczystych otwarciach dwóch rond - o 12:00 w Dzierżonowie przy ul. Złotej i ul. J. Korczaka oraz o 14:00 we Wrocławiu przy Alei Karkonoskiej, niedaleko Bielan Wrocławskich.


W uroczystości w Dzierżoniowie udział wzięli: burmistrz miasta - Dariusz Kucharski, Szef lokalnego Sztabu WOŚP - Radosław Drabczyk oraz Jarosław Rudnicki - Szef dzierżoniowskiego Sztabu przez 10 lat, obecnie zastępca Szefa Sztabu. Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP od blisko 30 lat organizuje Finały WOŚP i mocno  angażuje się w działania Fundacji WOŚP.

W dzierżoniowskim Sztabie WOŚP podczas 30. Finału działało 150 wolontariuszy - udało im się zebrać 201 824,87 złote. NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 86 urządzeń o wartości 825 183,54 zł.

Udział w otwarciu ronda we Wrocławiu był elementem finałowej licytacji, której wynik wyniósł 1125 złotych - wygrał ją Grzegorz Frelichowski, psycholog i psychoterapeuta z Międzyrzecza, który wygrał kilkanaście nietypowych licytacji w różnych częściach Polski.


W uroczystym otwarciu ronda, oprócz zwycięzcy licytacji, udział wzięli: Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, Tomek Lektarski, Karolina Pomian, Justyna Konowalska - organizatorzy Finałów, Elżbieta Saniogórska- Szef Sztabu ZHP Wrocław, którego Jacek Sutryk jest wolontariuszem oraz wolontariusze WOŚP i wrocławscy radni.

Podczas 30. Finału WOŚP we Wrocławiu działało 10 Sztabów, a w nich łącznie aż 1 440 wolontariuszy. We Wrocławiu na cel 30. Finału WOŚP zebrano 1 464 558,02 złotych. Wrocławskie szpitale korzystają ze sprzętu kupowanego przez Fundację WOŚP - w sumie w stolicy Dolnego Śląska działa 1 787 urządzeń za 56 921 887,38 złotych w 35 placówkach.


Już w czwartek, 19 maja, w Dziwnowie będzie miało miejsce otwarcie kolejnego miejsca im. WOŚP. Będzie to 50. obiekt imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Celina Bojakowska