01/30/22

30. Finał WOŚP czas start


Wielki Finał czas zacząć!
30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął się kwotą 41 538 333 PLN

To o blisko 1 mln PLN więcej, niż rok temu, gdy rozpoczynał się 29. Finał. Powyższa kwota to stan na godz. 8:00, suma ta rośnie z każdą chwilą. W tym roku WOŚP zbiera środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.


Co składa się na tę kwotę?
89% Polaków planuje wesprzeć 30. Finał WOŚP

Sposobów tego wsparcia jest mnóstwo, bo jest ich aż 36. Oprócz wspomnianych wcześniej Aukcji Allegro WOŚP, eSkarbonek, datków do puszek, możecie nabyć m.in. specjalne, WOŚPowe gadżety. Więcej informacji o wszystkich formach wsparcia tutaj.


Czym jest kwota deklarowana?

Kwota deklarowana ogłaszana na zakończenie dnia Finału jest sumą kwot szacunkowych od poszczególnych Sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów.
Ogłoszenie ostatecznego wyniku 30. Finału odbędzie się 30. marca.


Na co przeznaczone zostaną datki z 30. Finału?

Tegoroczny Finał WOŚP przebiega pod hasłem “Przejrzyj na oczy!”, a zebrane środki przyczynią się do wsparcia diagnostyki i okulistyki dziecięcej. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Najczęstszymi schorzeniami dziecięcymi z zakresu okulistyki są (poza pogorszeniem ostrości widzenia) jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazu i nowotwory. Wiele z nich wymaga przeprowadzenia zabiegów operacyjnych, do których niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Oddziały, pododdziały oraz poradnie okulistyki dziecięcej otrzymają sprzęty takie, jak:Oni też grają z WOŚP!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie mogłaby istnieć także bez Pokojowego Patrolu, a bycie jego częścią to ogromna odpowiedzialność, dlatego niezbędne jest zadbanie o komfort wolontariuszy – o ten troszczą się m.in. właśnie Partnerzy 30. Finału. Przyczyniają się nie tylko do wsparcia jego celu, ale również do znacznego ułatwienia organizacji wydarzenia.


Aby Patrolowcy mogli szybko dotrzeć pod Pałac Kultury i Nauki w Warszawie i zadbać o bezpieczeństwo uczestników 30. Finału WOŚP, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Warszawski Transport Publiczny gwarantują, jak co roku, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla wszystkich Wolontariuszy. Warunkiem skorzystania z przejazdu jest okazanie swojego ID. Na potrzeby przewiezienia członków Patrolu z hotelu do Studia Miejskie Zakłady Autobusowe, które również wspierają WOŚP, podstawiają swoje pojazdy.
Wolontariusze WOŚP pochodzą z różnych zakątków Polski i przybywają do Warszawy specjalnie na dzień Finału, dlatego każdy członek Pokojowego Patrolu otrzymał od Flixbus kod na darmowy dojazd na 30. Finał oraz powrót z niego. Darmową podróż dla wolontariuszy WOŚP zapewniają również Koleje Mazowieckie.


Przy organizacji tak wielkiego wydarzenia, jakim jest Finał,  niezbędny jest szybki przepływ informacji oraz sprawna komunikacja wszystkich ekip pracujących przy organizacji wydarzenia, jak i organizatorów z Wolontariuszami. Dzięki wsparciu SerwerSMS komunikacja zarówno przed jak i w dniu wydarzenia może przepływać szybko i efektywnie.
Transportowo po raz kolejny wspierają nas Volkswagen Autoweber i Uber. Volkswagen Autoweber ponownie z nami, udostępnia flotę do dyspozycji Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Uczestnicy, którzy na Finał wybierają się Uberem, mogą wybrać opcję przejazdu z WOŚP i tym samym wesprzeć cel 30. Finału  – do kosztu każdego przejazdu jest bowiem doliczana kwota 5 zł, którą Uber w całości przekaże na rzecz okulistyki dziecięcej. Co więcej, użytkownik z największą liczbą przejazdów Uberem z WOŚP wykonanych w styczniu, otrzyma wyjątkowy złoty kod na darmowe przejazdy przez miesiąc.    


WOŚP ma również technologiczne wsparcie Atende.

Jessica Toman