01/21/22

Grupa CIECH przekaże 200 tys. maseczek na potrzeby WOŚP


CIECH, jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, przekaże 200 tys. najwyższej jakości maseczek ochronnych na potrzeby organizacji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupa po raz kolejny włącza się w organizację wydarzenia po to, by zapewnić bezpieczeństwo organizatorom i wolontariuszom tej wyjątkowej akcji charytatywnej. Certyfikowane maseczki ochronne klasy FFP3, zgodne ze standardem europejskim EN 149:2001 oraz posiadające atest Polskiego Zakładu Higieny, zostały wyprodukowane w zakładzie CIECH w Bydgoszczy.


 

„Przejrzyj na oczy” to hasło przewodnie jubileuszowej edycji zbiórki organizowanej przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy w swojej historii Fundacja zbiera środki na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci - w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski.

 

Tegoroczna zbiórka odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia (30.01.2022 roku) z udziałem 120 tysięcy wolontariuszy, którzy będą tradycyjnie kwestować z puszkami i WOŚP-owymi czerwonymi serduszkami na ulicach całej Polski i w wielu miejscach na świecie. Pandemia nie odpuszcza, dlatego w tym roku Fundacja WOŚP również skorzysta ze sprawdzonych rozwiązań w zakresie dostępu do środków ochrony osobistej, w tym 200 tys. najwyższej jakości maseczek przekazanych przez Grupę CIECH. Będą one dostępne również dla organizatorów i wolontariuszy pracujących w przestrzeniach studia telewizyjnego i koncertowego w Warszawie, skąd w świat popłynie transmisja 30. Finału WOŚP. Dla komfortu i zapewnienia poczucia bezpieczeństwa uczestników warszawskiego Finału, każda osoba obsługująca transmisję oraz goście w studiu będą mogli korzystać z maseczek od Grupy CIECH.


 

Mimo utrzymującej się pandemii ruszamy z kolejnym, jubileuszowym Finałem Orkiestry. Gramy radośnie, odpowiedzialnie. W tej trudnej covidowej rzeczywistości nadal chcemy zagrać pięknie, kolorowo, a przede wszystkim bezpiecznie, dlatego przypominamy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w organizację 30. Finału, by dbali o siebie, zwracali uwagę na prawidłowe noszenie maseczki czy dezynfekcję rąk
-Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

 

W tym roku wolontariusze i organizatorzy Orkiestry będą mieć dostęp do najwyższej klasy polskich maseczek ochronnych. W trudnych czasach ciągle trwającej pandemii, wzorem ubiegłego roku, pomagamy zwiększyć poziom bezpieczeństwa tysiącom świetnych ludzi, którzy z optymizmem i dobrą energią ruszają, by pomóc potrzebującym
-Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A.

 

CIECH konsekwentnie realizuje swoją strategię ESG, czyli zestaw działań podejmowanych dla ochrony środowiska, relacji społecznych i zgodności z najwyższymi standardami ładu korporacyjnego. Szereg przedsięwzięć z tego zakresu Grupa realizuje w bezpośrednim otoczeniu swoich zakładów produkcyjnych - w 2021 roku przekazała m.in. 50 tysięcy maseczek dla Urzędu Miasta w Bydgoszczy.


 

Od jesieni 2020 roku Grupa CIECH, w zakładzie produkcyjnym w Bydgoszczy, produkuje najwyższej jakości maseczki ochronne. Bydgoska fabryka CIECH może wyprodukować ok. 10 mln masek rocznie, które są wytwarzane z surowców pochodzących głównie od polskich producentów. Maseczki skutecznie chronią układ oddechowy przed stałymi i ciekłymi cząstkami tworzącymi aerozole (pyły, dymy, mgły), co potwierdza przyznany im certyfikat EN 149:2001 w klasach ochronnych: FFP2 i FFP3.


 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 67 300 tys. urządzeń.


 

Kontakt dla mediów:Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy [email protected], tel. +48 723 66 86 86.


CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.


Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.


Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.


CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.


Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.