10/15/21

Fundacja WOŚP kupuje pierwszy sprzęt w ramach 29. Finału


25-28 października to data 58. Konkursu Ofert, podczas którego Fundacja WOŚP wraz z gronem ekspertów będzie wybierać sprzęt do szpitali w całej Polsce. To pierwsze zakupy realizowane w ramach 29. Finału, którego celem była laryngologia i diagnostyka głowy.

Jakie obszary laryngologii wesprą zakupy?

Jak przy każdym Konkursie Ofert, Fundacja WOŚP w pierwszej kolejności o potrzeby zapytała szpitale, które składały swoje prośby już przed 29. Finałem. Następnie o opinie zostali poproszeni eksperci, którzy będą również uczestniczyć w rozmowach z firmami, aby sprzęt kupowany przez WOŚP był najwyższej klasy i w pełni odpowiadał potrzebom szpitali.

Przygotowując się do Konkursu Ofert, Fundacja WOŚP zapytała specjalistów o opinie na temat planowanych zakupów.

 

Istotny obszar potrzeb szpitali to diagnostyka. Mali pacjenci wymagają delikatnych narzędzi. Miniaturyzacja technologii pozwala uzyskiwać coraz lepsze obrazy diagnostyczne przy pomocy coraz mniejszych urządzeń. Duża część planowanych zakupów to sprzęt endoskopowy - cienkie endoskopy giętkie, wideootoskopy.
-

Kolejnym obszarem pomocy WOŚP jest leczenie zabiegowe. Wyposażenie bloku operacyjnego w precyzyjne mikroskopy operacyjne, endoskopowe tory wizyjne wysokiej rozdzielczości, egzoskopy ułatwia przeprowadzanie skomplikowanych operacji u naszych małych pacjentów. Stosując neuromonitor i nawigację operacyjną zwiększamy bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów i unikamy groźnych powikłań w operacjach uszu, ślinianek i zatok przynosowych.
-

Najbardziej kosztowne i zaawansowane są systemy analizujące funkcjonowanie narządu równowagi. Najbardziej zaawansowane wersje tych urządzeń umożliwiają wykonywanie tych badań już w okresie niemowlęcym. Badania za pomocą tych metod pozwalają na diagnostykę, która zupełnie eliminuje potrzebę „współpracy” dziecka podczas badania. Druga grupa to urządzenia służące do wykonywania operacji w otwartym polu operacyjnym przy wykorzystaniu dużych powiększeń i obrazowania trójwymiarowego – tzw. egzoskopy.
-

Co WOŚP planuje kupić?


Jak wygląda procedura ofertowa?

Deklaracje udziału w Konkursie Ofert dostarczane są drogą elektroniczną za pomocą dedykowanej platformy, po uiszczeniu wpłaty (na rzecz pokrycia kosztów organizacyjnych). Otwarcie ofert i ich późniejsze omówienie następuje w obecności przedstawicieli oferenta.

O Konkursie Ofert

Fundacja WOŚP dokonuje zakupów sprzętu medycznego w ramach Konkursów Ofert, których głównym założeniem jest wybór urządzeń o najwyższej jakości. Zakupy realizowane są w ramach wielogodzinnych negocjacji z udziałem Komisji Ekspertów. Tradycją Konkursów Ofert WOŚP są doskonale wynegocjowane warunki zakupu urządzeń - ceny są znacząco (czasem w skali kilkudziesięciu procent!) niższe niż średnie wartości rynkowe. Każde urządzenie ma wydłużony czas gwarancji, ewentualny zapas materiałów zużywalnych, zapewnione dożywotnie nieodpłatne aktualizacje oprogramowania. Z każdym urządzeniem szpital otrzymuje pakiet szkoleń prowadzonych przez doświadczonych specjalistów. Orkiestra dba więc nie tylko o dostarczenie sprzętu, ale o zapewnienie jak najlepszych możliwości, by z tego sprzętu intensywnie korzystać dla dobra najmłodszych pacjentów.