03/25/21

Zaproszenie | WOŚP ogłasza wynik 29. Finału


W najbliższy poniedziałek Fundacja WOŚP podsumuje 29. Finał WOŚP, w ramach którego zbierano środki na dziedzięcą otolaryngologię i diagnostykę głowy. Wydarzenie będzie miało formę transmisji online, która dostępna będzie na kanałach WOŚP w mediach społecznościowych.

W poniedziałek punktualnie w południe Jurek Owsiak podsumuje działania w ramach 29. Finału WOŚP, który odbył się blisko 2 miesiące temu. Prezes Zarządu Fundacji przedstawi przede wszystkim informację dotyczącą wysokości zebranej kwoty - ta do końca pozostanie niespodzianką, jednak już od kilku tygodni wiadomo, że z pewnością będzie wyższa od deklarowanych 31 stycznia 127 milionów złotych.  

Transmisję z ogłoszenia wyniku śledzić będzie można na kanałach WOŚP w mediach społecznościowych - Facebooku oraz YouTubie.


Media, które chciałyby zadać pytanie, które zostanie odczytane w trakcie ogłoszenia wyniku, proszone są o jego wysłanie na adres [email protected] do 29 marca do godziny 12:20.

29. Finał WOŚP odbył się 31 stycznia 2021 roku. Cel Finału wspierać można było dorzucając się do jednej ze 120 tys. puszek - wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie, w sklepach i instytucjach, a także do eSkarbonek. Zbiórka realizowana była również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyły wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”. W Warszawie centrum wydarzeń stanowiło studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbyły się koncerty m.in. zespołu Enej, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpoczęła się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i trwała nieprzerwanie 27 godzin. Kwota deklarowana 29. Finału wynosi 127 495 626 złotych, a oficjalne ogłoszenie wyniku Finału nastąpi 29 marca.

W trakcie 28. Finału WOŚP, który odbył się 12 stycznia  2020 roku, zebrano 186 133 610,66 złotych.  
Aleksandra Rutkowska