01/31/21

Sztaby WOŚP jak co roku kreatywnie


Sytuacja związana z epidemią i przedłużone w związku z tym obostrzenia spowodowały, że w tym roku Sztaby szykujące się na Finał WOŚP miały utrudnione zadanie. Wielu tradycyjnych aktywności nie można było przeprowadzić w takiej formie w jakiej odbywały się od lat. Okazało się jednak, że te trudności tylko pobudziły kreatywność wolontariuszy w Sztabach – w kraju i na świecie.

Koncert? Jasne! Online, a może mobilny?

W większości miast Finałowe koncerty odbywają się bez udziału publiczności, jak chociażby w namiocie zbudowanym na Placu Defilad w Warszawie, gdzie do środka – z zachowaniem bardzo restrykcyjnych zasad – wpuszczani są poza artystami jedynie członkowie Pokojowego Patrolu, pracownicy Fundacji WOŚP oraz osoby bezpośrednio zaangażowane w przygotowanie treści wykorzystywanej przez nadawców telewizyjnych, radiowych oraz internetowych podczas 29. Finału WOŚP. Koncerty te można zobaczyć w transmisjach internetowych - koncerty.wosp.org.pl i transmisja.wosp.org.pl.

Są jednak Sztaby, które nie zrezygnowały z kontaktu live muzyków z widownią i zbudowały swoje mobilne sceny, przemieszczające się ulicami miasta. 



Na sportowo w Polsce i na całym świecie

Tegoroczna edycja tradycyjnego Biegu WOŚP Policz się z cukrzycą mocno różni się od poprzednich. Rok temu uczestnicy biegli ramię w ramię. Teraz nie byłoby to bezpieczne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wyjść pobiegać - gdziekolwiek i jakkolwiek, wiedząc, że jest się częścią ogromnej rodziny biegaczy (ponad 10 tysięcy zarejestrowanych uczestników na bieg). Sportowego ducha czuć dzisiaj w wielu Sztabach, między innymi w Poznaniu, gdzie odbył się maraton rowerowy z udziałem Pana Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka:



Aktywność fizyczna w styczniu? W wodzie? Proszę bardzo - w Częstochowie wolontariusze z uśmiechem zanurzyli się w zimnej wodzie:



Mamy samochody i co nam zrobicie?

Jeszcze rok temu Sztaby rywalizowały w Wielkiej Ściskawie - konkurencji polegającej na zmieszczeniu jak największej liczby osób na powierzchni serca o ściśle określonych wymiarach. Wolontariusze z Gdańska zorganizowali Ściskawę w bezpieczny sposób - korzystając z samochodów.



Dzieci grają z Orkiestrą!

Sztaby 29. Finału nie zapomniały o rozrywce dla najmłodszych sympatyków WOŚP. Wolontariusze z Lublina proponują zabawę w tworzenie cudów z włóczki, Manchester zorganizował Warsztaty z origami,  a Berlin pokazywał kreatywne eksperymenty.

#pieskidlawosp

Akcja #pieskidlawosp polega na wystawianiu aukcji, gdzie psy odgrywają kluczową rolę - można między innymi wylicytować spacer ze zwierzakami lub sesję zdjęciową.



W Poznaniu Sztab Golden Retriever ma w swoich szeregach sympatyczne czworonogi, których obecność niewątpliwie dodatkowo rozgrzewa serca sympatyków WOŚP:

To tylko kilka przykładów tego jak grają Sztaby na całym świecie. Pełna lista sztabów dostępna tutaj:

Baza Mediów

Przypominamy, że zdjęcia z 29. Finału WOŚP można pobrać z bazy mediów dostępnej tutaj:

Warunkiem korzystania ze zdjęć jest podpisanie autora.

Przez 20 lat Fundacji WOŚP wspólnie z Allegro udało się zebrać ponad 79 milionów złotych. Ostatni 28. Finał był rekordowy, na konto Fundacji WOŚP wpłynęło 14 852 016,68 złotych. Na aukcjach pojawiło się aż 195 235 przedmiotów, a ponad 1 200 000 osób kliknęło przycisk "licytuj". W dniu 29. Finału, 31 stycznia 2021 roku oba rekordy - zarówno dotyczące kwoty, jak i ilości wystawionych przedmiotów zostały pobite.
Paweł Pavulon Pokorski