01/31/21

Bezpieczeństwo podczas 29. Finału WOŚP


Pomimo ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, Letnia Zadyma w Środku Zimy ruszyła! Niedzielny poranek rozpoczął się kwotą 42 952 546 zł, a na dwóch scenach w finałowym studiu od rana występują polscy artyści, którym bliskie są idee Fundacji. 29. Finał WOŚP to jednak przede wszystkim bezpieczeństwo - wolontariuszy, w sztabach oraz w studiu.

Bezpieczeństwo w Studiu WOŚP

Tegoroczne studio finałowe po roku przerwy powróciło na Plac Defilad. Do studia wejść mogą tylko i wyłącznie osoby bezpośrednio zaangażowane w przygotowanie treści wykorzystywanej przez nadawców telewizyjnych, radiowych oraz internetowych podczas 29. Finału WOŚP. Każda z osób wchodzących do namiotu (obsługa techniczna wydarzenia, członkowie Pokojowego Patrolu, artyści oraz pracownicy Fundacji WOŚP) musi wypełnić ankietę medyczną, poddać się pomiarowi temperatury oraz szybkiemu testowi na obecność COVID-19. Testy wykonuje Medyczny Patrol w specjalnym namiocie tuż przy studiu.

Bezpieczeństwo wolontariuszy

W tym roku priorytetem jest bezpieczeństwo wolontariuszy oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację 29. Finału WOŚP. Grupa CIECH, jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, przekazała 250 tys. najwyższej jakości certyfikowanych maseczek ochronnych klasy FFP2, zgodnych ze standardem europejskim EN 149:2001 oraz posiadających atest Polskiego Zakładu Higieny (wyprodukowane na nowo uruchomionej instalacji w zakładzie CIECH w Bydgoszczy), które zostały rozdysponowane do Sztabów w Polsce i na świecie.
 

Organizację Finału wsparła również firma Mennica Metale, zapewniając Sztabom preparat do dezynfekcji Septilver OXO, który został dostarczony w opakowaniach 100 mililitrów oraz 1, 5, 10 litrów do Sztabów działających na terenie Polski.

O bezpieczeństwo wolontariuszy dba również PLAY, który zapewnił maseczki dla wolontariuszy oraz darmowy dostęp do aplikacji Bezpieczna Rodzina, dzięki której o dowolnej porze, przez 24/7, można lokalizować wolontariuszy w trosce o ich bezpieczeństwo.

Kolejnym udogodnieniem dla wolontariuszy jest możliwość wcześniejszego umówienia się ze Sztabem, aby zdać puszkę. Z pomocą przychodzi aplikacja Booksy, w której można zarezerwować konkretną godzinę zdania puszki, dzięki czemu wolontariusze nie będą gromadzić się w kolejkach. 

Garść porad odnośnie bezpieczeństwa przekazała wolontariuszom również Policja:

Baza Mediów

Przypominamy, że zdjęcia z 29. Finału WOŚP można pobrać z bazy mediów dostępnej tutaj:

Warunkiem korzystania ze zdjęć jest podpisanie autora.

29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku i będzie dedykowany zakupom dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Cel Finału wspierać można, dorzucając się do jednej ze 120 tys. puszek - wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie, w sklepach i instytucjach, a także do eSkarbonek. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu różnych kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą inicjatywy organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Enej, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 koncertem Piotra Bukartyka i Krzysztofa Zelewskiego i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.
Marta