01/18/21

Dawtona po raz czwarty zagra z Fundacją WOŚP!


Celem 29. Finału WOŚP jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już czwarty rok z rzędu, kiedy Dawtona gra razem z Fundacją WOŚP. Ponownie z tej okazji do sprzedaży trafiła limitowana edycja Soku Pomidorowego Dawtona. Tak, jak w poprzednich latach, posiada ona specjalną etykietę, zaprojektowaną przez Jurka Owsiaka.

Dawtona, czyli… pomidory!

Dawtona, która w swojej ofercie ma wiele produktów z kategorii pomidorowej, niedawno wprowadziła do sprzedaży zupełnie nową linię ketchupów. Z okazji 29. Finału WOŚP na sklepowych półkach pojawi się limitowana edycja Ketchupów Dawtona Czysty Skład. Produkty te dołączyły do akcji „Policz się z cukrzycą”, dlatego na ich etykietach (również zaprojektowanych przez Jurka Owsiaka) można znaleźć specjalne informacje dla diabetyków. Warto zaznaczyć, że jednym z pięciu Ketchupów w tej linii jest Ketchup Dawtona Czysty Skład Bez Dodatku Cukru, który zgodnie z nazwą nie zawiera żadnego dodatku cukru.

Zagraj z Orkiestrą w Pomidora!  

29. Finał WOŚP będzie z pewnością wyjątkowy. Dawtona, wspólnie z Fundacją WOŚP, przygotowała specjalną zabawę. Zagraj z Orkiestrą w Pomidora to nowoczesna formuła doskonale wszystkim znanej gry w pomidora. Rok 2020 nie należał do najłatwiejszych, ale jest szansa, że rozpoczynający się rok 2021 będzie łatwiejszy i… weselszy! Dawtona zachęca, żeby zacząć go z uśmiechem na twarzy i zaprasza do udziału w grze, dostępnej na stronie www.wpomidora.pl. Pracownicy Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, wraz z Jurkiem, czekają gotowi, żeby wszystkich… rozśmieszyć! Ci, którym uda się przejść 10 rund i odpowiedzą na specjalne pytanie, mogą wziąć udział w konkursie i zawalczyć o wyjątkowe nagrody.

15. edycja Biegu „Policz się z cukrzycą”

Rok temu, na Placu Bankowym w Warszawie, Dawtona wraz z marką Drugie Śniadanie aktywnie dopingowały uczestników Biegu „Policz się z cukrzycą”. 15. edycja biegu odbędzie się w nowej formie, co sprawia, że udział w wydarzeniu jest jeszcze prostszy. Wystarczy w dniach od 25-31 stycznia pokonać dystans 5 km w dowolny sposób – biegając, maszerując czy jeżdżąc na rowerze. W pakietach startowych nie zabraknie corocznych upominków dla biegaczy, chociażby w postaci bufek czy zdrowej przekąski - musu Drugie Śniadanie.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce.

W ciągu poprzednich 28 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 miliarda PLN. 29. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Enej, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.