12/22/20

Wyjątkowe "orkiestrowe" puszki już w obiegu!


185 tysięcy - właśnie tyle puszek wyprodukowała Stora Enso na 29. Finał WOŚP. Choć tradycyjna kwesta odbędzie się dopiero 31 stycznia, wyjątkowe kolorowe skarbonki już teraz są w obiegu - Sztaby od 15 grudnia mogą je wykorzystywać przy organizacji wydarzeń oraz jako Sztabowe Puszki Stacjonarne.

Jednym z nieodłącznych elementów każdego Finału WOŚP są tekturowe skarbonki, z którymi rokrocznie kwestują tysiące wolontariuszy. Puszki od 23 lat produkowane są przez Stora Enso. Na potrzeby 29. Finału w zakładzie w Mosinie wyprodukowano 185 tys. skarbonek, tym samym suma puszek przekazanych Orkiestrze przez Stora Enso przekroczyła 3 miliony sztuk. 

fot. Stora Enso

Zrobiliśmy wszystko, aby najbliższy, 29. Finał był kolorowy i radosny. W obecnych czasach jest to nam bardzo potrzebne. Ten kolor i optymizm widoczne są na przepięknych tekturowych puszkach, wyprodukowanych przez Stora Enso
-Jurek Owsiak

Barwy tegorocznej skarbonki napawają nas ogromnym optymizmem i wierzymy, że grając razem pomagamy tym, którzy tego potrzebują. Jak każdego roku, cieszyliśmy się na spotkanie z Jurkiem na terenie Stora Enso. Jednak ze względów bezpieczeństwa premierowa produkcja skarbonek nie mogła się odbyć w dotychczasowej formule. Współpraca z WOŚP jest dla nas niezwykle istotna. Dzięki niej, wartości Stora Enso „Czyń to, co dobre dla ludzi oraz planety” mają wyjątkowe znaczenie, szczególnie w obecnej sytuacji 
-Tomasz Żebrowski, Prezes Zarządu Stora Enso Poland S.A.

Jako światowy lider w dostarczaniu rozwiązań odnawialnych, Stora Enso wierzy, że już wkrótce będzie możliwe całkowite odejście od materiałów na bazie surowców kopalnych. Może się to udać dzięki wzrostowi wrażliwości ekologicznej w społeczeństwie. Skarbonka służy nie tylko ludziom, a także całej naszej planecie. W tym przypadku Stora Enso działa ramię w ramię z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zadbają o to, by po zakończeniu Finału tekturowe skarbonki trafiły do ponownego przerobu.Choć kwesta zaplanowana jest na 31 stycznia, Finał WOŚP wspierać można już teraz zasilając Sztabowe Puszki Stacjonarne, czyli puszki w sklepach, punktach usługowych i rozmaitych instytucjach, które mogą działać już od 15 grudnia, po wcześniejszym zgłoszeniu do Sztabu. Obecnie działa 5837 takich puszek, przy 4256 zgłoszonych w sumie w ramach poprzedniego Finału.

Swoje zbiórki prowadzą również stacje Circle K, sklepy Lidl i Neonet oraz salony Kemon, a od 23 grudnia puszki znajdą się też w sklepach sieci Żabka.

Ponadto puszki mogą być wykorzystywane przez Sztaby, w ramach organizowanych przez nie "finałowych" wydarzeń, które odbywać się mogą od 15 grudnia. W ramach 28. Finału odbyło się łącznie ponad tysiąc takich wydarzeń. 

Stora Enso jest czołowym, światowym dostawcą odnawialnych rozwiązań w zakresie opakowań, biomateriałów, konstrukcji drewnianych i papiernictwa. Firma zatrudnia około 25 000 osób w ponad 30 krajach, a jej akcje są notowane na giełdach w Helsinkach (STEAV, STERV) i Sztokholmie (STE A, STE R). Materiały Stora Enso na bazie włókien są odnawialne, wytwarzane bez użycia paliw kopalnych i nadają się do recyklingu. Rozwiązania stosowane przez firmę stanowią niskowęglową alternatywę produktów wytwarzanych z ograniczonych zasobów naturalnych. Stora Enso wierzy, że wszystko co dzisiaj jest wytwarzane z surowców kopalnych, jutro może być wytwarzane z drzew.

Packaging Solutions opracowuje i sprzedaje światowej klasy usługi oraz produkty opakowaniowe na bazie włókien. Nieustannie wprowadza innowacje i znajduje nowe sposoby na zastąpienie opakowań wytwarzanych z surowców kopalnych, opakowaniami odnawialnymi i przyjaznymi dla środowiska naturalnego. Wysokiej klasy rozwiązania opakowaniowe wprowadzane przez firmę stosowane są przez czołowych klientów i marki w wielu branżach przemysłu. ​

Kontakt:
Agnieszka Stolarow
Communications & Marketing Manager Stora Enso Poland S.A.
+48 669 997 445
[email protected]

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. Jak dotąd, Fundacja WOŚP za ponad 1 313 000 000 złotych kupiła ponad 65 200 urządzeń medycznych.

29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.  Aleksandra Rutkowska